Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Status spoleczny dzielnic Londynu

Postautor: SadiBaxton » 09 sie 2012 11:10

Witam
ostatnio naszła mnie taka myśl
czy jeśli ktoś z was się orientuje - wiecie może jak można sprawdzić status społeczny poszczególnych dzielnic Londynu - to znaczy taki opis jaka to dzielnica - jakie narodowości tam mieszkają , jaka klasa społeczna , czy jest tam w miarę bezpiecznie

ostatnio dowiedziałem się ze właśnie banki ponoć na podstawie kodów pocztowych wyliczają zdolność kredytowa

słyszałem od znajomych ze w Londynie są dzielnice tzw posh i te mega slumsowe

wiem ze istnieje typowo polska dzielnica jak Ealing ale czy istnieje np typowo murzyńska dzielnica ,albo typowo hinduska

jak to jest ze np punktacja zdolności kredytowej budynków przy tej samej ulicy ale o dwóch innych kodach może różnic się nawet o 700 pkt


fajnie by było jakby ktoś podzielił się spostrzeżeniami - może być to pomocne przy np szukaniu mieszkania do kupna czy wynajecia i w ogole więcej wiadomości zawsze się przydaje.

Kiedyś wyczytałem ze na słowo peckham - ludziom jeży się włos - bylem tam i jakoś szalejących bandytów nie widziałem

z tego co zdążyłem się zorientować strefy Londynu nie jak się maja do przekroju społecznego

jeśli ktoś posiada takie info - będę wdzięczny

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 09 sie 2012 11:57

Hounslow - Southall : \"ciapatowo\"...
Ealing : \"Polakowo\"? ;)
Wschód Londynu jest raczej bardziej \"ciemny\" niż \"jasny\"...

Niech inni dodadzą pozostałe rejony ;)

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 sie 2012 12:28

Kiedys by,la strona taka Up My Street i tam wg kodu pocztowego byly stats przestepstw itd itp.. Chyba tej strony juz nie ma? A szkoda...

Zoopla ich wykupili

http://www.propertyportalwatch.com/2012 ... treet-com/

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 09 sie 2012 12:53

okej a co powiecie na okolice

(SE)


canada water canary wharf, bermondsey, surrey quays - tam jest tak fajnie zawinięta Tamiza , bylem kiedyś, a docki z żaglówkami dockland - super widoki - tylko kurcze nie wiem jak tam ze spokojem - ceny wynajmy - wciskają w fotel

z jednje strony blisko do Greenwich
z drugiej 10 min spacerkiem do London Bridge

podwójny pokój 190£ za tydzień

średnie studio flat 350£za tydz

orientuje się kto może w tych okolicach ??



no i jeszcze kiedys bylem w okolicach tych wszytskich green ( NW )
czyli
wilsden green
wilsden lane
i inne - sden

okolica niby ok - duzy park
ale tez nie wiem jak tam jest na dłuższa mete

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 sie 2012 13:45

Hmmm.... a co ma to gdzie kto mieszka do jego zdolności kredytowej?

I co to jest zdolność kredytowa budynków?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 sie 2012 13:50

bermondsey - omijaj szerokim lukiem, pelno kapturow, narkotyko, nozy

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 09 sie 2012 14:45

NoToCo pisze:Hmmm.... a co ma to gdzie kto mieszka do jego zdolności kredytowej?

I co to jest zdolność kredytowa budynków?


ponoc chodzi o status spoleczny wyliczany na podstawie postcodu - nie znam sie

hmm ale o jakiej okolicy bermondsey mowisz
jaki zasieg ? bo z jednej manski jest ten bermondsety z drugiej zaraz canada water i surey quays w ogole te dwie glowne ulice lower road i jamaica road

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 sie 2012 15:14

jamaica road i wszystko dookola (wlacznie ze stacja) - masakra

i cala zreszta reszta tak prawde mowiac...

chcesz spokoj?

zobacz south woodford - bialo i zielono
romford - to samo ale troche dalej

dajcied
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2012 23:47

Postautor: dajcied » 20 sie 2012 03:53

Neasden - troche jak na wsi , to jest tez polakowo - neasden shopping centre - glowna ulica - sklepy, puby, fryzjerzy, jest co najmniej kilka resauracjii polskich i nawet w angileskim pubie serwuja polskie jedzenie , a poza tym sat. tv, iceland, masazysci , ikea i duze tesco 5 min. samochodem, asda 10 min., /autobusem- wszysko polskie...wszedzie pelno polakow, slychac widac... jest duzy gladstone park faktycznie - ladne domki i troche zieleni oraz staw a raczej zalew z zaglowkami i motorowkami. Spokojna dzielnica residential...
nigdy nie widzialam zeby cos zlego sie dzialo...od 2007 mego jak tu mieszkam,
chociaz generalnie w londynie nigdzie nie jest bezpiecznie... i chyba zadna dzielniica nie jest tak calkiem czarna albo calkiem biala, chociaz mowia ze na poludniu SE jest najgorzej i w ogole na wschodzie to jest pelno afrikanos itp. itd. a na poludniowym SW biali anglicy itp. itd...zamozni i najlepiej.- Ale to juz zalezy jak dla kogo.
Chyba sie wystrzegaj Harlesden jest na pewno murzynowo , chociaz jest kilka polskich sklepow i polacy tez mieszkaja i irlandczycy i ang...mniejszosc,
A najlepiej to gdzies na przedmiesciach londynu 4-5 strefa i wyzej... GrEEnford jest calkiem calkiem ok. bo duzo pieknej zieleni wkolo jak nazwa wskazuje.. i sadbury town itp. itd. tez. jest ok.

krystian84pl
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012 23:34

Postautor: krystian84pl » 12 paź 2012 20:36

EiTKrol pisze:Hounslow \\"ciapatowo\\"...


oj nie zgodze sie. 4 miesiace tam pracowalem i z dnia na dzien coraz wiecej polakow mozna spotkac. Jest tam ciapowato ale powoli nasi podbijaja teren.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 12 paź 2012 21:50

Mieszkam na hounslow od ponad 4 lat i uwierz mi, że mimo baby boom wśród polaków liczebnością ich tu nigdy nie przebijemy :)

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 31 paź 2012 22:31

Mieszkam w Raynes Park (SW) i jest tu dosyc fajnie, spokojnie. Choc zalezy co kto lubi, bo nie jest tu rozrywkowo ani nie ma zbyt wielu sklepow, wiec moze niektorzy by sie tu wynudzili. Ale mi sie tu dobrze mieszka, choc nie mam zbyt duzego doswiadczenia z mieszkaniem w Londynie, bo Raynes Park to pierwsze miejsce w Londynie, do ktorego sie wprowadzilam. Jest tu chyba dosyc duza spolecznosc koreanska, ale z nimi nie ma klopotu, poza tym przewazaja raczej Brytyjczycy (chyba).


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości