O wszystkim na tematy prawne
zankin
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012 17:48

POMOZCIE CO MAM ROBIC!!!

Postautor: zankin » 30 lip 2012 17:53

Witam ! Jestem mama 2 dzieci w wieku 5 i 3 lat ,wynajmuje mieszkanie a nie mam na niego umowy jak mam dzieci zapisac do szkoly i lekarza jak chca umowe albo potwierdzenie adresu a ja nie mam co mam zrobic gdzie sie udac o pomoc . z gory bardzo dziekuje

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 30 lip 2012 18:51

Ermmm - popros lanlorda u umowe, proste.

zankin
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012 17:48

Postautor: zankin » 30 lip 2012 20:52

Jak on mi nie chce dac zadnej umowy !!! Jak bym miala umowe to bym nie prosila o pomoc !!!

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 30 lip 2012 22:02

Jakbys miala umowe to bys pomocy nie potrzebowala.

Kto mieszka bez umowy?

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 30 lip 2012 22:38

No niestety, bez umowy najmu, rachunków na swoje nazwisko ciężko cokolwiek załatwić.
Można też zgrywać, że się ma umowę. Bo czemu nie.

finlandia
Gastarbeiter
Posty: 35
Rejestracja: 30 lip 2012 11:10

Postautor: finlandia » 31 lip 2012 10:40

a masz konto w banku? wystarczy statment do potwierdzenia adresu, paysleep , jakie p45- jednym slowem jakiekolwiek urzedowe pismo, moze masz jakies benefity na dzieci, to papier ktory przyszedl na ten adress, tez bedzie wystarczajacym potwierdzeniem

zankin
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012 17:48

Postautor: zankin » 31 lip 2012 12:14

Widze ze sa ludzie ktorzy nie rozumieja innych przeciez nie kazdego jest stac na wynajecie mieszkania przez agencje aby zaplacic miesiac zgory i depozyt i( miec umowe ) .Dlatego nie ktorzy wynajmuja mieszkanie bez umowy..........gdzie placa co tydzien i bez depozytu. dziekuje za informacje i zrozumienie innych osob :)

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 31 lip 2012 16:53

Czyli ktos podnajmuje ci nielegalnie mieszkanie ktorego z pewnoscia nie ma prawa wynajmowac - tym sposobem ty tam z dziecmi mieszkasz nielegalnie.

Zalatwienie szkoly lekarza to jedna sprawa a fakt ze w kazdej chwili mozesz z dziecmi na ulicy wyladowac to inna.


Warto ryzykowac?

zankin
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2012 17:48

Postautor: zankin » 31 lip 2012 17:28

To co ja mam robic???

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 31 lip 2012 21:22

Znaleźć sobie faceta.


Pewnych rzeczy takich jak właśnie szkoła dla dzieci czy lekarz nie przeskoczysz załatwianiem na słowo. Dla nich to ty mieszkasz na ulicy. Idź do kansilu i niech ci dadzą mieszkanie. Najpierw hotel a potem coś znajdą. Masz dzieci więc chyba muszą ci coś dać albo odmówią i każą jechać do Polski. Już sam nie wiem jak jest. Blondynek by coś wiedziała na ten temat.

;D

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 31 lip 2012 22:30

Nie pakowac sie z dziecmi w uklady gdzie mieszkasz bez umowy.

Jestes tu zakladam sama. Jezeli tak - moze nalezec Ci sie HB czy CTB itd. Nie dostaniesz nic poniewaz nie mozesz zlozyc papierow na obecny adres - pewnie \"landlord\" sam te zasilki na ten adres bierze i dlatego nie chce dac Ci umowy. Lub jest to mieszkanie kwaterunkowe (council) ktorego nie ma prawa nikomu w calosci \"podnajmowac\" - moze podnajac czesc mieszkania jezeli sam tam mieszka ale nie wolno mu \"wynajac\" calego jezeli sam tam nie mieszka.

Jezeli landlord tez tam mieszka a Tobie podnajmuje pokoj czy dwa - moze to zrobic ALE musi to zglosic do Council i wtedy nie mialabys problemow z potwierdzeniem adresu.

Skoro robi problemy to zakladam ze :

a: Podnajmuje cale mieszkanie - nielegalne
b: bierze sam na ten adres zasilki - nielegalne

W obu wypadkach - nie jest to dla Ciebie (i dzieci) sytuacja odpowiednia.

Nie wiem co poradzic - chyba jedynie isc do CAB i wytlumaczyc sytuacjer. Kiedys byly rozne \"schemes\" gdzie council pomagal z depozytem na wynajecie mieszkania. Teraz - nie wiem.

justa81
Emigrant
Posty: 104
Rejestracja: 07 sty 2011 08:17

Postautor: justa81 » 01 sie 2012 18:00

Z czasem zacznie wychodzić coraz więcej sytuacji do których potrzebujesz adresu, jak rozliczyć podatek w uk chcesz, to też pewnie będzie potrzebny... a dziewczyny mają rację, jak ma się dzieci, to nie ma co narażać ich na problemy i bezdomność.

dajcied
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2012 23:47

Postautor: dajcied » 15 sie 2012 02:46

a w ktorym councilu mieszkasz moze w brent? idz do councilu ... i mow im prawde .. chociaz tamtez pewnie nielegaln siedza na dupach i swoim nielegalnym przyznaja mieszkania z councilu.. a potem sie dziwic czemu takie rzeczy wychodza... jak czytam coraz wiecej tych ogloszen to chce mi sie plakac bo samam jestem w potrzebie ... mieszkam na mieszkaniu councilowskim ktore wynajmuje od landlora i mu place a on z kolei nie placi.. bo tu przychodza rachunki niezaplacone.. i jakies eviction letters z housing association arhag na inne nazwisko niz landlord, z kolei znalazlam jakies listy w domu to juz bylo jakis czas temu z jego zdjeciem ze mu sie visa konczy... tak teraz mysle ze to jest na pewno jakis nielegalny emigrant..., ktory podnajmuje polakom i innym domy ktore sam ma z councilu... i zarabia na mnie 100 funtow i wiecej tygodzniowo..., a ja sama jestem na liscie 5 lat i dalej czekam.. niezlys skandal.. do gazet z tym

dajcied
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2012 23:47

MALY POLACZEK

Postautor: dajcied » 19 sie 2012 13:23

a moze to scum i ktos wykorzystuje dane innych zeby sobie zdobyc mieszkania....a potem zarobic pieniadze na tym.. totalny skandal...
imigranci sa z tego znani...ha,ha,ha smac mi sie chce... ztego wszystkiego
a ty powyzej cz3mu na swoich tak nadajesz. JAKBY pOLACY SOBIE NAWZAJEM POMAGALIjak afrykanie i inne wschodnie i poludniowe nacje to by tak nie ladowali ze siedza 10 lat jak ja i nic nie maja . ani mieszkania komunalnego ani nic... i jeszcze jakies listy spier... bo stracilas prace i nie naley ci sie bezrobocie.. tyo jest totalne lamanie prawa...
POLACY JEDNOCZCIE SIE I SKLADAJCIE PROSBY DO WYZSZYCH URZEDOW JAKO REFUGEES - PRZECIEZ TEN ARHAG POWINIEN TEZ POLAKOM POMGAC A NIE TYLKO INNYM CZRNYM NACJOM. WIEDZAC ZE TO ONE SIE NAJBARDZIEJ O ZASILKI UBIEGAJA...BO NIE PRACUJA A ZYJA Z NICH LATAMI TO JEST DO NIEDOPUSZCZENIA... DYKRYMINACJA RASOWA ....


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron