O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
viola25
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2012 15:20

UWAGA OSZUST!!!!! Czysci konta !!!!

Postautor: viola25 » 24 lip 2012 15:25

Uwaga na oszusta ktory chce kupic rozne rzeczy. W naszym przypadku auto. Podaje sie za rozne osoby np Jack Nelson itp. Oto co najczesciej pisze w email -ach :

Thanks for the swift response and do as well advise on the least
amount you will like to give it away as i am buying this for Dad and
due to the nature of my job and location...i will not be able to come
for inspection,am a very busy type as i work long hours everyday,i
have gone through your advertisement and i am satisfied with it.

As for the payment..i can only pay via the fastest and secure way to
pay online(PayPal) here.

I have a private courier agent that will come for the pick up after
the payment have been made ...so no shipping included and With the
issue of my details,transferring the name of ownership and signing of
all paperwork will be done by the courier services company agent so
you don't have to worry about that.

You can now send me your PayPal email so i can pay in right away and
also include your address in your reply.If you don't have a paypal
account, you can easily set up one...log on to www.paypal.co.uk and
sign up its very easy... i would have loved to talk to you on phone
but i work mainly offshore, our phone is down on the rig right now due
to bad weather, that was why i sent you a text, i even wonder how my
message deliver to you but for now we can only communicate through the
same mailing channel.await your reply asap. i will advice you to
remove the advert from the site if you are ready to sell for me. i
will pay the 3% of paypal charges so just let me know the total cost
with the charges.
await your reply asap.

Nie tylko nas chcial tak oszukac ale i innch. Uwazajcie , nie podawajcie zadnych danych. :(

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 24 lip 2012 15:45

Strasznie stary scam. Bardzo popularny na Autotraderze.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 lip 2012 09:23

Stary nigeryjski z lekka przeropbiony...scam

BozaKrowa
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2012 01:59

Postautor: BozaKrowa » 26 lip 2012 01:36

możecie mi to wytłumaczyć?

ja dziś dostałam maila od jakiegoś niby nigeryjczyka.

Treść wiadomości
Cześć Dzień dobry,
Będę wiedzieć, jak obecny stan tego elementu?
Jaka jest ostateczna cena wywoławcza?

druga po mojej odpowiedzi że stan idealny:

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, i jak będzie kupić tę pozycję dla mojego kuzyna, który robi klipy wideo w Afryce, więc chcę Ci wrócić do mnie z łącznej kwoty przedmiotu plus koszty coz do Nigerii przez EMS POCZTEX, RR listem poleconym ...

bez problemu zgodził się na wysyłkę za 200 zł
tak się teraz zastanawiam, nie mógł bliżej i taniej?

i koniec, czego chciał do przelewu:

Imię i nazwisko:
adres:
Numer telefonu:
Nazwa na konto:
Numer rachunku:
SwiftCode:
Nazwa banku:
Adres banku:
Miasto:
Kod pocztowy:
Numer telefonu:
Razem Amoun być wysyłane:



co dziwne tytuły maili napisane po rusku, pisane z maila @go2.pl


mam się bać? ;/

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 26 lip 2012 07:07

raczej śmiać, bo chyba nie bierzesz tego na poważnie.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 lip 2012 09:36

standardowy scam....

olac sikiem prostym

BozaKrowa
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2012 01:59

Postautor: BozaKrowa » 26 lip 2012 13:11

nie wiem co brać na poważnie. dostałam kolejnego maila, który to niby jest od banku \"amerykańskiego\", że typek wpłacił mi kase, i ja muszę to akceptować, żeby ją dostać

mail od niego:

Właśnie dostałem maila potwierdzającego z Bank of America, że płatność została potwierdzić i zatwierdza, i jak będzie można sprawdzić skrzynkę odbiorczą lub folderu SPAM na potwierdzenie płatności .. Chcę, aby spróbować i przeczytać potwierdzenie uważnie i zrozumieć, że pieniądze są już depozyt na swoje konto i pieniądze aby można odzwierciedlić na koncie musisz dostać poz statek w pierwszej kolejności i wysłać potwierdzenie skanowania przesyłki do mojego banku w w celu wykonania przelewu. Posyłam Ci pieniądze wysyłając otrzymanie skanowania z banku

NADZIEJA odczytu z wami.
DZIĘKI ..


mail od \"banku\":

Dear Mr / Mrs. Magda S...
Congratulations! The Payment placed by Alora Olisadebe The Buyer of your item,To have a Bank Of America Wire Transfer in conjunction with the PKO Bank of Poland sent to you as payment for your Nikon D40,processed and has consequently been APPROVED.Account. We have concluded the procedure for the transfer of the full payment to your account with authorization Payment Confirmation i tu podane ID


We BANK Of American CUSTOMER SERVICE CARE,this is to inform you that the money is been VERIFY AND APPROVED which you can now ship the mechanized to the buyer. Your BUYER (Alora Olisadebe) hast told us that you are in need of the proof of the payment and we believe that by now you have receive the confirmation from us...So for you to be able to receive your money in hand you have to get back to us with your scanning receipt of the item for us to verify it and after all these you can be able to receive your money in hand...

***PLEASE NOTE***
Due to the fact that bank of American processes thousands of orders daily, We therefore RECOMMEND contacting the Customer Support Representative that has been assigned to this particular Order directly. This ensures speedy verification of shipment as well as prompt dispatch of Money. Send shipment tracking details to{onlineshipment-verify@in.com}Once shipment has been verified, You will receive a \"MONEY DISPATCHED\" email from bank of American informing you that the Money has been Transferred to your Bank Account for you to Verify with your Bank immediately.

This email is sent and authorized by the Bank Of American. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail:onlineshipment-verify@in.com

NOTE: you are advice not to shown or give the buyer the shipment scan receipt until you are told to do so for security reasons.. All the tracking or shipment scan should be sent to us at our verification department :onlineshipment-verify@in.com


nawet nie rozumiem połowy co tu jest napisane ;/

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 lip 2012 14:08

Ale rozumiesz jak mowimy ze to SCAM?

I nadal podalas numer konta swojego?

ja pier...le.....

:shock: :roll: :lol:

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 26 lip 2012 14:13

pokaz \"Message Source\" emaila, jezeli uzywasz thunderbirda to jest pod kombinacja klawiszy CTRL+U, powinno sie pojawic okienko w ktorym bedzie duzo niezrozumialych dla ciebie textow i znakow :)

BozaKrowa
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2012 01:59

Postautor: BozaKrowa » 26 lip 2012 14:38

owszem głupie do było.
w każdym razie już doszłam o co chodziło. koleś sobie zażyczył, żebym wysłała mu dowód nadania paczki, a dopiero kasa pojawi się na moim koncie.
tylko, że zam się zaje.bał bo chciał wymusić na mnie wysłanie przedmiotu ale nie podał adresu...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 lip 2012 14:42

on sie nie za... l....

ty sie za...las... podajac namiary na swoje konto

jemu twoj aparat do nieczego nie jest potrzebny.....wiec i adresu nie podal...

boszeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee - padac bedzie, trole nisko lataja....

BozaKrowa
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2012 01:59

Postautor: BozaKrowa » 26 lip 2012 14:46

no niepotrzebnie podałam nr konta ale dzwonilam do banku i powiedzialy mi ze takie dane mozna uzyskac wygrywajac aukcje na allegro wiecej danych nie dostał

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 lip 2012 14:59

:lol: :lol: :lol:

zaxoniec
Gastarbeiter
Posty: 72
Rejestracja: 19 gru 2010 16:19

Postautor: zaxoniec » 27 lip 2012 22:35

Niewiarygodne ze ludzie sie nadal na to nabieraja.Na szczescie udalo ci sie uratowac. Ale ja nie o tym chcialem pisac bo wiesz, jestem bulgarskim ksieciem i mam na koncie 50 milionow dolarow ktore zapisal mi dziadek w spadku, niestety nie moge sie do nich dostac bo dziadek w testamencie nakazal mi poslubic Polke i dopiero wtedy bede mogl odebrac te pieniadze. Niestety moj zly siostrzeniec przejal tron i pozbawil mnie srodkow do zycia. Wiec sprawa jest taka ze wyslij mi szybko 2000 USd na glupichniesieja.paypal.ro a ja przyjade do Polski, ozenie sie z toba i zaraz jak mi udostepnia konto to ci wyplace milion dolarow.

A tak na powaznie, z racji branzy czesto gesto bywam na poczcie i kiedys byla panna wysylajaca komorke do Nigerii i upierajaca sie o potwierdzenie bo musi wyslac klientowi na Ebay, zlitowalem sie, odciagnalem ja, wytlumaczylem co i jak, chociaz w sumie nie wiem czy mi uwierzyla bo przeciez kupujacy jej obiecal zaplacic 2x tyle ile sie spodziewala :P

BozaKrowa
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2012 01:59

Postautor: BozaKrowa » 27 lip 2012 22:41

mam świadomość, że moja głupota jest aż żenująca. wyszłam na debila i sama się sobie dziwię :/ wstyd mi jak ch. no ale cóż, prawda to, że głupich nie sieją....
na szczęście koleś się już nie odezwał.
nie wiem czy zależało mu na tym aparacie za ponad tysiąc zł, czy mam się bać, że w jakiś sposób wyczyści mi konto...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości