O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

sie dzieje :)

Postautor: Artur79 » 02 lut 2008 18:42

Brytyjskie szkoły czeka wielka rewolucja.
Brytyjscy nauczyciele właśnie otrzymali nowe wytyczne, jak mają się zachowywać na lekcjach. Najważniejsza z nich to zakaz używania w obecności uczniów słów "mama" i "tata". Zamiast nich mają obowiązywać "rodzice". Wszystko po to, by – jak argumentowano – dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat mogły się nauczyć, że niektórzy ich koledzy mają np. dwie mamy.
Nowe wskazówki przedstawił brytyjski minister ds. dzieci, szkół i rodziny Ed Balls. Są zgodne z propozycją homoseksualnej organizacji Stonewall, która mocno za nimi lobbowała. Balls ogłosił je, by – jak argumentował – dzieci nabrały większej świadomości, że istnieje coś takiego jak pary tej samej płci.

Zalecenia ministra dotyczą szkół podstawowych i średnich. W tych pierwszych nauczycielom poradzono m.in., by nie używali wobec chłopców zwrotów typu "bądź mężczyzną". W tych drugich zaś zalecono wprowadzenie do programu nauczania lekcji o związkach homoseksualnych i prawach gejów do adopcji. Dzieci mają się też uczyć, by nie używać słowa "gej" jako przezwiska. Również każde wypowiedzenie słowa "gej" przez nauczyciela ma być traktowane niemal jak przejaw rasizmu.

Co na to rodzice? Stonewall podaje lakoniczną odpowiedź na wypadek, gdyby rodzicom nie podobały się zalecenia: "Bez względu na ich poglądy powinni zrozumieć, że szkoła ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci". Ostatnio coraz częściej dochodziło do sytuacji, w których brytyjscy uczniowie byli karani za użycie podobnych zwrotów. Dziesięcioletni chłopiec był przesłuchiwany przez policję za to, że w e-mailu zwrócił się do kolegi per "geju".


Zaczynam sie obawiać czy aby siarczyste, polskie "k...a" nie obrazi jakiejś reprezentantki najstarszego zawodu :P Ze nie wspomnę o tych biednych kolarzach :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 03 lut 2008 00:21

Ale o co ci konkretnie chodzi?
Dzieci powinny byc uswiadomione ze pary moga byc dwuplciowe lub jednoplciowe i ze jest to zupelnie normalne. Elementy takie powinny byc w jakis sposob zawarte w programie nauczania.

Dziecko ktore na przyklad ma dwie mamy czuje sie zapewne glupio kiedy nauczyciel mowi o nich per "mama i tata" stad zalecenie zeby mowic rodzice.

Pelny tekst artykulu:
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/a ... ge_id=1770

Ps. Gonza Irona i inne wcielenia uprasza sie sa o niekomentowanie.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 lut 2008 01:31

Bardzo, ale to bardzo serdecznie przepraszam ale sie nie zgodze z tym niestety.
Zawisc ludzka jest zbyt wielka zeby kolega z 1 klasy zrozumial ze masz 2 mamusie lub 2 tatusiow.

Pozdrawiam
ps. wypowiedz sponsorowalo gejowodotpeel

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lut 2008 10:37

Ale o co ci konkretnie chodzi?
Dzieci powinny byc uswiadomione ze pary moga byc dwuplciowe lub jednoplciowe i ze jest to zupelnie normalne. Elementy takie powinny byc w jakis sposob zawarte w programie nauczania.


Uświadomienie jak najbardziej, jestem za, niech sobie będą pary homo i żyją szczęśliwie. Ale sytuacja opisana w tym artykule poszła o jeden krok za daleko. Tutaj dyskryminuje się dziecko z pary hetero, cały czas mówił dzieciak mama i tata, idzie do szkoły i się dowiaduje że rodzice go okłamywali, nie masz gówniarzu mamy i taty masz rodzica i rodzica. Czemu dla dobra mniejszości ma cierpieć większość ?

Bardzo, ale to bardzo serdecznie przepraszam ale sie nie zgodze z tym niestety.
Zawisc ludzka jest zbyt wielka zeby kolega z 1 klasy zrozumial ze masz 2 mamusie lub 2 tatusiow.


Z tego właśnie powodu jestem przeciwny adopcji dzieci przez pary homo, na razie, może kiedyś ale jeszcze nie czas na to i nie ma co robić z dzieci królików doświadczalnych. No chyba że jedno z nich jest naturalnym rodzicem.
Jak Was proszę, nie rzucajcie tylko objechanym tekstem "aha! to lepiej żeby było w patologicznej pijackiej rodzinie hetero, niż w kochającej rodzinie homo ?". Operowanie takimi skrajnościami to kiepski argument w dyskusji.

Nie rozumiem czemu nauczyciel ma nie zakładać że dziecko ma mamę i tatę skoro taki jest układ 99% procent rodzin. A może dziecko jest sierotą ? Wiec najlepiej w ogóle nie próbować wspominać o rodzicach. Takich absurdalnych sytuacji może być wiele.
Powtórzę to co pisałem wiele razy, nie można nikogo zmusić do tolerancji, sami ludzie do tego dojdą jeśli ci którzy mają być tolerowani na tolerancję zasługują (geje tak, fanatycy islamscy nie, Gonzo i Iron ... :) )

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 03 lut 2008 11:01

Tutaj dyskryminuje się dziecko z pary hetero, cały czas mówił dzieciak mama i tata, idzie do szkoły i się dowiaduje że rodzice go okłamywali, nie masz gówniarzu mamy i taty masz rodzica i rodzica.


Artur, chyba troche nadinterpretujesz :) Nikt nie broni dzieciom mowic o wlasnych rodzicach 'mama i tata'. Zmieni sie tylko to, jak bedzie wypowiadal sie nauczyciel.

It goes on to suggest the word "parents" may be more appropriate than "mum and dad", particularly in letters and emails to the child's home. (...) It says that pupils aged four to seven should "understand that not all pupils have a mum and a dad" and learn about different family structures.


Jak dla mnie, artykul ten nie wskazuje na to, ze dzieciom bedzie sie wkladac do glowy tresc, 'mama+tata to klamstwo'. Chodzi raczej o nauczenie ich, że rodzina moze miec inny kształt niz tylko 'mama i tata'.

Przepis pomoze nie tylko dzieciakom z rodzin homoseksualnych ale i dzieciakom wychowywanym przez jednego rodzica, a tych z pewnoscia jest duzo. Uwierz mi, kiedy nauczyciel mowi przy calej klasie o Twoim 'ojcu' a ty tego ojca nie masz, bo masz dwie mamy/ ojciec jest nie znany/ ojciec zmarł/ porzucil rodzine (niepotrzebne skreslic) wcale nie jest Ci przyjemnie...

Oczywiscie, wszystko zalezy od tego, jak wiele dobrej woli ma nauczyciel. Ale tego nie zmienią zadne prawa. Jak bedzie chcial upokorzyc, to upokorzy. Jesli jest jednak osoba dobrej woli, to przepisy wyczulajace go na pewne kwestie moga uchronic go przed popelnieniem bledow.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 lut 2008 11:53

Moje zdanie na ten temat jest ciut inne. Otoz spotkalem sie wiele razy ze zdaniem wypowiadanym przez mniejszosci czy to seksualne czy etniczne, ze sa oni dyskryminowani. Przykladami moze byc utrata pracy lub wyproszenie z lokalu. O dziwo w 99.9% takich przypadkow ludzie ci traca swoje stanowiska lub odmawia im sie wpuszczenia do lokalu z ich winy. W przypadku pracy jest to niekompetencja w przypadku rozrywki jest to natrectwo wobec ludzi nie podzielajacych ich pogladow. Po zaistnieniu takiej sytuacji oczywiscie oni zrzucaja to na kark dyskryminacji, nie biorac nawet pod uwage swojego niedostatecznego przygotowania i zachowania.

Zatem wrzawa dokola tematu dyskryminacji jest w moim odczuciu zdecydowanie przesadzona, z punktu widzenia pracownika nie chcialbym miec w swoim teamie osoby, ktora wnosi minimalne umiejetnosci do wykonywanego zawodu i utrzymuje stanowisko tylko dzieki zaslaniniu sie rownouprawnieniem.

pozdrawiam
ps. wypowiedz sponsorowl kolor rozowy

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lut 2008 12:00

Dlatego właśnie jestem przeciwko przeginaniu z prawami dla mniejszości, bo mogą one służyć do usprawiedliwiania swojego lenistwa/głupoty czy czego tam sie komu zechce. Przykład od mojej dziewczyny z pracy: babka (biała) zwróciła uprzejmie uwagę, babce (czarnej) mieszkającej w bloku obok, żeby nie parkowała samochodu na ich służbowym parkingu, na co ta czarna nazwała ją rasistką :lol:

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 03 lut 2008 12:06

...w sumie to mamy niby rownouprawnienie ale niestety tylko w slowach ale niczym innym...

...slowa rodzice nie sa zle jak dla mnie... pozatym jesli chodzi o uczniow ... to koledzy z klasy jak beda chcieli to i tak upokorza dziecko ktore ma takich "rodzicow" jednopluciowych...mimo wszystko dla wielu osob nawet tutaj jest to nie naturalne...

...brain calkowicie sie zgadzam...

bo czemu np. na stanowiskapracy w urzedach panstwowych w angli maja pierwszenstwo czarni geje i lesbijki????
wszyscy uwazaja ze jesli nie przyjma ich d pracy to tamci ich oskarza za poglady rasistowskie....

...a pensyjki maja nawet na najnizszych stanowiskach sporawe jak na to ze siedza i niewiele robia...


...ciekawe czy jak by polak do nich poszedl tez by go zatrudnili...czy wykpili sie brakiem miejsc

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lut 2008 12:25

moim zdaniem mniejszości powinny być przeciwne nakładanym na nie (tak, często nakładanym) przywilejom. Może brzmi to bez sensu ale moim zdaniem wzmaga to właśnie uprzedzenia. Ludzie widzą że np czarny ma większe od nich prawa czy zasiłki i przez tą stają sie np. rasistami, tu nie chodzi o kolor skóry tylko o przywileje.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 lut 2008 12:45

Dojdziemy tak wymieniajac do wniosku, ze jestesmy rasistami.
Zadajcie sobie pytanie, czy nie irytuje was zachowanie kolorowych w autobusach albo metrze, czy nie irytuje was smrod i nieporzadek jaki po sobie zostawiaja. Oczywiscie dziala to takze w druga strone. Tylko tak jak to powiedzial przedmowca, zwroc uwage kolorowemu ze jest brudny (brudas brzmialo by jednoznacznie jako rasistowskie slowo), glosny lub, ze przede wszystkim nie jest sam. Od razu bedzie ze jestes rasista. Jak bialemu zwrocisz uwage to nie powie ze jestes rasista. A przypomnijmy ze rasism i dyskryminacja dziala w obie strony.
Wspomniane stanowiska w urzedach, piastowane przez osoby kolorowe, ktore (odczulem to osobiscie) staraja sie udzielic bardziej rzeczowej pomocy swoim ziomkom. Czyz to nie jest rasizm?

Niestety metka rasista przylgnela do bialego czlowieka, a ci ktorzy w chwili obecnej tak naprawde sa rasistami to kolorowi.

Moj Landlord, pomimo tego, ze sam jest nacji innej niz biala i wyznania innego niz chrzescijanskie wyraznie zaznaczyl w agencji nieruchomosci, iz dom ktory wynajmuje moze byc wynajety tylko osobie bialej z dobrymi referencjami. Wczesniej mieszkali tu ludzie kolorowi.
Czy to rasizm czy dbanie o swoje mienie, ktore poparte jest przykrymi doswiadczeniami z przeszlosci?

Zatem dbanie o otoczenie, dobro wlasne lub wspolne a takze zachowanie nie moze byc postrzegane jako rasizm.

Troszke offtopic poniewaz watek dotyczy par jednoplciowych jednak caly temat dyskryminacji jest troszke szerszy i bez zrozumienia wszystkich aspektow i naswietlenia innych zachowan blednie odbieranych jako przejawy dyskrymianacji, w moim odczuciu bylby niepelny.
Nie mam nic przeciwko gejom, lesbijkom, boje sie o psychike dzieci wychowywanych w takich zwiazkach, ale za wczesnie jest jeszcze na wyrokowanie czy to dobre czy zle. Okaze sie po kilkunastu latach gdy wychowani w takiej rodzinie sami beda zakladali rodziny.
Nie mam nic przeciwko ale tylko do czasu gdy ktos bedacy w takim zwiazku nie bedzie staral sie wmowic mi swoich racji.
Mozna jeszcze poruszyc temat zycia w zgodzie z natura ale mysle, ze moze to dolac tylko oliwy do ognia.

pozdrawiam
ps. napisalem wyraznie NATURA zatem uprzedzajac religia i wiara nie ma nic do tego
ps2. sponsorem wypowiedzi jest dyskryminowany bialy murzyn :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 03 lut 2008 12:46

Tutaj dyskryminuje się dziecko z pary hetero, cały czas mówił dzieciak mama i tata, idzie do szkoły i się dowiaduje że rodzice go okłamywali, nie masz gówniarzu mamy i taty masz rodzica i rodzica. Czemu dla dobra mniejszości ma cierpieć większość ?


Zdecydoweanie nadinterpretowujesz przepisy. Spojrzyj na zrodlowy tekst artykulu w linku ktory podalem.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 lut 2008 13:05

Możliwe że trochę tak opierałem się na tekście z onetu, ale za to oni nadinterpretują pojęcie tolerancji.

Nie mam nic przeciwko gejom, lesbijkom, boje sie o psychike dzieci wychowywanych w takich zwiazkach, ale za wczesnie jest jeszcze na wyrokowanie czy to dobre czy zle. Okaze sie po kilkunastu latach gdy wychowani w takiej rodzinie sami beda zakladali rodziny.


O to samo mi chodzi. Tylko czemu obecne dzieci mają być królikami doświadczalnymi dla czyiś społecznych teorii. Gdyby nie było adopcji dzieci przez pary homo, nie było by problemu jak się odnosić do dzieci, proste. Jeśli homo chcą żebyśmy akceptowali ich model związku to niech oni zaakceptują nasz model, nasze postrzeganie swiata, to że np. hetero nauczyciel, będzie z przyzwyczajenia mówił mama i tata i nikogo to nie powinno obrażać.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 03 lut 2008 16:18

czyli dobry sposob na zycie - bycie czarnym gejem z mniejszosci religijnej. taaa.

ja np jestem przeciwny takim dzialaniom w szkolach, bo to jest wlazenie z buciorami w naturalny, biologiczny system czlowieka - mowiac krotko - pary gejowskie sa biologicznie nienaturalne, i nietety jest to prawda.

a jezeli w zwiazku z tym powstaja takie sytuacje w szkolach to dla mnie to wyglada prawie tak jakby pary gejowskie byly osobami niepelnosprwanymi... O_o. Sami sobie robia kuku takimi przepisami...

ps - arnold w kaliforni tez chyba cos takiego wprowadzil.

ciekawe jak to sie potoczy wszystko.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 lut 2008 16:43

A najsmieszniejsze i najbardziej przykre jest to, iz wszyscy maja w d... jak sie czuja lub jak beda sie czuly dzieci.
Wazne jest przypodobac sie jakiejs mniejszosci zeby zdobyc kilku procentowe poparcie podczas wyborow.

Analogia do naszego uwielbienia rozglosni z torunia.


pozdrawiam

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 03 lut 2008 19:50

Jak miło,że na forum jest coraz więcej wypowiedzi podobnych do moich poglądów.To świadczy o tym,że nie każdy dał sobie w UK zrobić wodę z mózgu pod hasłem "bądz tolerancyjny". :D


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości

cron