O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 14:31

szczerze nie chce mi sie juz wypowiadac

...user costam costam twierdzi zeby nie uogulniac ale jakie jest mniemanie o polakach ktorzy tu pracuja?? ze zarabiaja najmniej ze maja zle warunki pracy ze sa wyzyskiwani ze sa niewykszalconymi robolami...leniami... albo jeszcze do tego zlodziejami...

... jak to kordian nam pokazalo jemy fasolke z tostami....

...ale do d... cizkiego nie wszyscy tak maja...

... i tu nie trzeba miec znajomosci ... tylko ciezko dozyc do celu i wtedy mozesz zarobic kazde pieniadze ...

...ale niestety nie wszyscy tak uwazaja i wola czekac na manne z nieba

user1827871
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2007 11:45

Postautor: user1827871 » 01 lut 2008 14:46

Nie pisałem "murzyni" w sensie żeby obrazić kogokolwiek na forum, ale bardziej w sensie braku szacunku pracodawcy do pracownika i pracownika do siebie(pracownik z PL weźmie każdą pensję bo jest tak bardzo zdesperowany, a pracodawca to widzi niestety...) - to jest niewolnictwo moim zdaniem. Stąd "biały murzyn".

Z drugiej strony co ma zrobić biedny chłopina jak nie ma za co zyć w Polsce?Chce se zarobić, a się nie urobić (i tak wróci za parę lat do Polski i żyje Polską i tak naprawdę to nic nie umie) Ja to rozumiem, ale mi to naprawdę zalatuje troszkę "współczesnym niewolnictwem" (tak samo jest w PL - low costy, praca w LG itp - to samo) do tego na własne życzenie.

To się nie odnosi do ludzi którzy chcą zostać w UK i się kształcą tamże.

Dobra, już nie kontynuuję bo bez sensu sie napinać.

P.s.
user 2xxxx
ja już nie myślę o UK czy Irlandii jako dobrych miejscach do pracy. zresztą, programiści nie zarabiają dużo . (lepiej iść w konsulting. np. taki SAP. wtajemniczeni wiedzą ile się tu zarabia;)

p.s.2
co do uogólniania na podstawie średniej pensji - user 2xxxx wyjasnił to idealnie

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 01 lut 2008 15:05

W takim NL dalej patrzą na nas jak na złodziei (8 lat temu tak samo było i się nic nie zmieniło) i pijakow (chocby piosenka z busikiem - swoją drogą sympatyczna) czy laweciarzy.
A czemu się nie zmienilo :?: bo wlaśnie polska mlodzież już na to ciężko zapracowała ,żeby wizerunek Polaka został zachowany na przyszłe pokolenia w tej jakże chlubnej i niezmienionej formie ,a każda próba podjęcia dyskusji w tym temacie kończy się wielką pyskówką i mieszaniem z błotem wszystkiego co polskie

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 15:18

user1827871

tu masz racje jesli nie ma wyjscia to wezmie pierwsza lepsza prace za marny grosz ale z drugiej strony decyzja nallezy do niego czy pozostanie w tej pracy i bedzie powiedzmy wegetowal czy tez bedzie mu sie chcialo szukac dalej lepszej pracy...

...a niestety duzej liczbie osob po prostu nie chce sie szukac....

... Przyklad pan Inzynier elektrotechniki czy czegos podobnego jezdzacy na rykszy...no dajcie spokoj watpie zeby ni e mogl znalesc pracy ze swoim wyksztalceniem...ale jak sam powiedzial w ciagu miesiaca czy dwoch wyslal 15 cv ... no to sorry tak mozna do konca zycia liczyc ze ktos przyjdzie i poprosi " PAnie pracuj dla mnie bo ty taki swietny jestes i sie marnujesz daje ci milon na miesiac , blagam przyjmij moja propozycje"...

...a Anglicy te z w ciemie nie s a bici skoro wiedza jaki jest przelicznik tyle osob przyjechalo za grosze chca pracowac i to nie czesto 8 godzina ale i po 12 lub 16 to to wykorzystuja puki moga...

...a co do Polski to juz nawet nie mowimy o biednych chlopnach... a co maja powiedziec tacy ludzie jak ja? skonczone studia spore doswiadczenie i dupa z praca ciezko a jak jakas jest to za grosze ... ale kiedy odejdziesz np zatrudniaja na to samo stanowisko chrzesnice prezesa z wyksztalceniem srednim i 4 razy wieksza pensja. I co moze ciebie k... by nie strzelila?

.. przyjechalam tutaj pracuje zajmuje sie domem dzieckiem a do tego zapisalam sie na studia... bo mam na to mozliwosc czasowa i finansowa..

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 01 lut 2008 19:32

Każdy ma prawo wyboru i prawo poszukiwać w życiu lepszych perspektyw na przyszłość , ale trzeba też znać swoją wartość i umieć uszanować drugiego człowieka . A naszej szanownej młodej ermigracji chyba nikt tego nie nauczył. Jesteśmy jedyną nacją na obczyźnie , która nie trzyma się razem. Gdzie polak polakowi wilkiem ,gdzie zazdrość ,zawiść i nienawiść ,gdzie każdy napotkany rodak to potencjalny wróg ,który myśli tylko o tym jak ziomala wykorzystać .Jak nas widzą tak o nas piszą i nie ma co sie wściekać ,że świat się śmieje

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 01 lut 2008 20:53

Oj, Zakuty Lbie, jakze mnie wzruszyles, az slozy mi z oczu plyna za tym krajem gdzie swierzop i dziecielina pala.

Ty jako stary emigrant, wiesz o tym wszystkim najlepiej, prawda?

:lol: :lol: :lol:

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 01 lut 2008 21:39

MarcFloyd pisze:Oj, Zakuty Lbie, jakze mnie wzruszyles, az slozy mi z oczu plyna za tym krajem gdzie swierzop i dziecielina pala.

Ty jako stary emigrant, wiesz o tym wszystkim najlepiej, prawda?

:lol: :lol: :lol:
I tak trzymaj, najważniejsze utrzymać dotychczasowy poziom i nie dawać się

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 22:09

Ironiku ...chyba ci sie fakty pomylily..


...ja bardzo szanuje ludzi nawet jesli mieli by sprzatac chodniki to jesli robia to z godnoscia to wszystko oki i jesli sietego nie wstydza t o tym bardziej oki... dlatego ze cos robia a nie siedza np. na bezrobotnym nie zebrza pod sklepem lub nie okradaja innych...

...ale nie szanuje obibokow i ludzi ktorzy sadza ze ktos przyjdzie i bedzie ich blagal o przyjscie do pracy...

...wystarczajaco zwiedzilam swiat zeby sie o tym przekonac jak wiele wart jest czlowiek ktory chce pracowac i ciezko pracuje .... a jak malo jest wart typowy cwaniaczek...

... pozatym nie jestem do nikogo wilkiem wrecz przeciwnie chetnie sluze pomoca w tym jak i co zalatwic... dlatego ze sama latalam lub z mezem po urzedach... i dlatego jak cos wiem i moge pomoc chetnie pomagam....

...i jak narazie to ty do tej pory udowodniles co o nas myslisz jak to bylo Iron ?? ze jestesmy robolami?? ze masz firme i zatrudniasz BIALYCH MURZYNOW ??? przypominam ci to twoje slowa nie moje to ty nie szanujesz swoich wlasnych pracownikow ktorzy dla ciebie pracuja dzieki ktorym twoja firma sie rozwija...

... a swiat sie smieje ...i ludzie nas nie lubia przez takich jak ty...

...jak sadzisz co o Polakach by pomyslal rosjanin ktory by przeczytl ze nazywasz go bialym murzynem???

... powiem szczerze jestem wrecz obrazona faktem ze nazwales jakiego kolwiek czlowieka w ten sposob. Zakladam ze reszta twojego personelu to polacy i moze nie tylko co swiadczy o calkowitym twoim zdaniu na temat Polakow nizej od Ciebie...

bbrain
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2008 21:50

Postautor: bbrain » 01 lut 2008 22:21

Powtorze za przedmowczynia:
- o poziomie wypowiedzi raczej powinienes sie nie rozpisywac,
- zacznij szanowac ludzi dzieki ktorym masz co jesc nie wazne jakiej sa narodowosci i koloru,
- jezeli chcesz sie wypowiadac na jakis temat staraj sie go poznac nie koniecznie oczami reportera lub turysty zarobkowego.

tym razem nie pozdrawiam.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości

cron