O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Tani jak...Polak.

Postautor: Gonzo » 26 sty 2008 20:47

Sięgając pamięcią wstecz pamiętam jak to oburzaliście się na słowo"zmywak"i podważaliście sens jego istnienia.
Po zapoznaniu się z ostatnimi wynikami badań Institute for Public Policy Research nie mam najmniejszych
wątpliwości co do tego,że Wy drodzy rodacy jesteście w UK,który to kraj często zachwalacie zwykłą tanią siłą roboczą.I to popularne określenie"zmywak"jest jednak prawdziwe,bo zapełniacie lukę na najniższych szczeblach zawodowych nie rywalizując jednocześnie o wyższe stanowiska.
Goryczy czar dopełnia,że jesteście gorzej opłacani niż Chińczycy a nawet gorzej niż przybysze z Afryki..
Do tego dodajmy beznajdziejną opinię łatwych kobiet z Polski...To bardzo smutne wnioski.Zaczynam w to wierzyć,że bycie Polakiem na wyspach to obciach.
Reasumując:Lepiej żyć we własnym kraju między swoimi niż być tanim robolem w UK.Po co sprzedawać honor za Funty,które i tak są coraz tańsze?To się nie opłaca ani dla Was ani dla Polski nawet jeśli wg.oficjalnych danych każdego dnia pompujecie do PL te 9 milionów Funtów.

Średnie zarobki emigrantów w Wielkiej Brytanii w Funtach na godzinę.

1.Amerykanie - 17,1 £
2.Ugandyjczycy- 13,4 £
3.Irlandczycy - 13,1 £
4.Jamajczycy- 11,6 £
5.Hindusi - 11,5 £
6.Zimbabwczycy- 11,1 £
7.Nigeryjczycy - 10,8 £
8.Chińczycy - 10,1 £
9.Bangladejczycy- 9,3 £
10.Filipińczycy- 8,3 £
11.Somalijczycy- 7,9 £
12.POLACY - 7,3 £

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 26 sty 2008 23:16

.. thx za info...

ps. hm moze troche szacunku do kobiet?
w koncu gdyby nie kobieta nie byloby cie wsrod nas...

Obrazek

XeniX
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2008 00:20

Postautor: XeniX » 27 sty 2008 00:24

A co powiesz na to ze ja zarabiam 40.000GBP rocznie? W jakiej grupie się mieszczę? A ile ty zarabiasz w Polsce na tych swoich turbinach? Widzisz Gonzo masz jeden poważny problem, opisujesz tutaj tak zwaną nową emigracje a ta z kolei nie ma dastepu do neta wiec ci nie odpisze.
Reasumując skończ pie..., bo dla ludzi takich jak ja to Ty jesteś niczym, ścierą we własnym kraju, która nie potrafi powiedzieć dość wyzyskiwaczą i ciuła za 1000zł miesięcznie a na forach stara się rozładować swoje zszarpane biedą nerwy.
Słodkich snów TROLU, niech ci się przyśnią TURBINY

Wyspiarz
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2007 18:11

Postautor: Wyspiarz » 27 sty 2008 01:25

Wiedzialem o tym juz od dawna ale dla pewnosci, poniewaz mialem okazje, to zapytalem sie specjalisty od energetyki jak wydajne sa turbiny wiatrowe. Otoz Gonzo turbiny maja racje istnienia tylko w krajach gdzie mozna sobie pozwolic na wywalenie na taka turbine wiecej niz ona bedzie w stanie zwrocic w postaci wyprodukowanej energii. Robia to bogate kraje, ktore stac w imie czystej, ekologicznej energii na wyrzucanie pieniedzy. Otoz bilans energetyczny turbin wiatrowych jest zerowy lub nawet ujemny. Tylko turbiny w idealnych warunkach pogodowo-topograficznych potrafia wyprodukowac wiecej energii niz zostalo zuzyte na ich zbudowanie i uruchomienie. Czy nadal Muppet zarabiasz na turbinach?? To chyba tylko z dotacji UE.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 27 sty 2008 07:07

Ja "o zupie a Wy o kisielu".I co z tego,że ktoś zarabia 40000f.rocznie?Jednostki,które odniosły sukces w UK i dobrze zarabiają to tylko nic nie znaczący ułamek polskiej emigracji bo zawsze większość robi opinię a ta większość jest jaka jest niestety..I po cholerę odchodzicie od tematu emigracji na techniczne aspekty tym czym się zajmuję?Nie mam zamiaru tu wyjaśniać i robić wykładów techniczno-fizycznych albo ekonomicznych.

Szacunek do kobiet Mayu mam jak najbardziej,ale tylko do porządnych a nie do tych,które się puszczają na prawo i lewo z Pakistańczykami,Murzynami,Turkami itd.Te"kobiety"robią fatalną opinię Polsce i na tym cierpią wszyscy.Dodam,że to nie tylko przecież moja opinia bo podobnie powie Ci duża większość facetów z PL i nie tylko.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 27 sty 2008 08:21

statystycznie srednie zarobki...

ehehehe....

statystycznie gonzo, to zbiorowy gwalt podoba sie 9 osobom na 10.

powiedz mi jeszcze, ktora to z nacji wymienionych przez ciebie wystawi nos dalej niz poza londyn i inne wieksze miasta? i stad miedzy innymi ci wychodzi twoja "srednia".

opowiedz fantasto o swojej turbinie ktora sie kiedys chwaliles... O_o i nie mow ze zmieniamy temat.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 27 sty 2008 15:54

Gonzo

wiesz w polsce srednia zarobkow tojakies 3 tys zl miesiecznie:) wiec mozemy sobie tak porownywac.

A ty i Polacy w polsce nie jestescie tania sila robocza?? nawet chinczycy w Polsce dostaja wieksze pensje na dziendobry niz sami POlacy . Ile zarabia przecietny POlak 1000 zl ?? i to dobrze jak tyle zarabia jak i nie mniej. Wysokie pensje maja darmozjady w rzadzie senatach itp nikt wiecej.

Co do kobiet to czemu nie masz szacunku do tych ktore sa tutaj ale o tych w Polsce nie wspominasz ktore chodza na imprezy z udupami na wieszku i daja na lewo i prawo. UPS>>>> zapomnialam przeciesz polska to taki katalicki kraj tam same zakonnice. A skoro te tutaj wybieraja murzynow czy pakistancow to ich sprawa ich sposob na zycie. A nikt ciebie Gonzo nie wyzywa od puszczalskich bo masz zone czy dziewczyne blondynke czy brunetke. ( Na marginesie wspolczuje jakiej kolwiek kobiecie ktora sie z Toba zwiaze)

Widzisz siedzisz w cudownej Polsce pewnie w jakiejs wsi zabitej dechami i nie wiesz co na swiecie sie dzieje. No wiec Cie oswiece.
Moj maz po miesiacu szukania pracy dostal znakomita prace zarabia pponad 40 tys miesiecznie w ciagu kilku miesiecy awansowal w kwietniu ma podwyzke nastepna w listopadzie. Kilka razy do roku szkolenia kosztujace sporo napewno nie na polska kieszen.
Praca 7,5 h dziennie i ani minuty dluzej w ciagu tego czasu masz jeszcze godzinna przerwe w ktorej mozesz isc cos zjes c isc pobiegac cokolwiek mozesz lezec brzuchem. A jesli juz robisz nad godziny szczodze cie za nie wynagradzaja i nie musisz upominac sie o swoje.

Mowisz i taniej sile roboczej ale jestem ciekawa czy w Polsce taka sila robocza ma zapewniony taki program socjalny jak Wielka brytania???
Idziesz do lekarza i nie musisz na nic czekac dostajesz sie w ciagu jednego dnia do kazdego lekarza jaki ci przyjdzie na mysl.
Gdzie w naszej kochanej Polsce pojdziesz do lekarza z dzieckiem wypisze ci recepte i dostaniesz dla dziecka w aptece leki za darmo?
Moze znasz takie przypadki.
Gdzie pojdziesz do przychodni i dadza ci za darmo srodki antykoncepcyjne zeby takie "puszczalskie" nie rodzily dzieci i nie zostawialy ich na smietnikach?
Sory ja nie znam takich miejsc w POlsce gdzie tak jest.
Gdzie w polsce idziesz z dzieckiem do przedszkola w ktorym siedzisz razem z dzieckiem bawisz sie z nim i z innymi dziecmi zeby dziecko poznawalo inne dzieci z fachowa opieka. SA tez spotkania z lekarzami na temat zdrowego zycia dziecka zdrowego zywienia i rozwijania sie. Grupy pomocy gdy masz dziecko a chcesz wrocic do pracy . I co i wlasnie to z e to wszystko jest za nic za darmo a raczej za podatki ktore sa madrze inwestowane w nasze dzieci.

A w Polsce co nasze podatki ida na zapychanie kieszeni urzednikom panom ministrom i innym darmozjadom.

Pozatym jak bys nie wiedzial to ta sila robocza wysyla ponad 9 milionow funtow rocznie do Polski przez co tez wydaja w Polsce wiecej pieniedzy tak ze na inwestycje i rozne inne a to tez napedza gospodarke.

A tak juz kiwitujac to wszystko GONZO co cie to k..(piiip) obchodzi co my tu robimy i jak zyjemy to tylko i wylacznie nasza sprawa nasze zycie i nikt nie prosi cie o zdanie siedz sobie w polsce zbieraj grosiki do sloiczka i ciesz sie ze wspanialego zycia w kraju...

Wyspiarz
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2007 18:11

Postautor: Wyspiarz » 27 sty 2008 16:01

opowiedz fantasto o swojej turbinie ktora sie kiedys chwaliles... O_o i nie mow ze zmieniamy temat.


Muppet sam kreci "smiglem" :lol:
A tak off topic, to jesli to nawet prawda, ze Polacy zarabiaja najmniej to co mnie to interesuje i wogule kogokolwiek. W normalnej gospodarce, takiej jak w UK, jesli gdzies zarabiasz za malo i jestes na tyle ambitny aby zarabiac wiecej to po prostu zmieniasz prace na lepsza tudziez lepiej platna (jedno ma czasem niewiele wspolnego z drugim). Polska to kraj z tak rozbuchanym bezrobociem, ze pracodawcy nie potrafia docenic pracownika bo za brama czeka 10 na jego miejsce. Poza tym to w Polsce ta srednia stawka za godzine wypada jeszcze gorzej. Ile £ 1-2/h???

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 27 sty 2008 21:56

Gonzo..........ale zapoznales sie z tymi wynikami badan osobiscie czy poprzez artykuly twojej ukochanej onetowskiej witrynki ??
I ty chcesz zeby cie ludzie traktowali serio.........zalosne....
nie mowiac juz ze wieje nuda z tych twoich postow bo mielesz jeden temat do znudzenia........juz wszyscy wiedza ze polki w Londynie to dz.... i ze rece juz nam odmokly od zmywania angolskich garow.........
Blysnij inteligencja (jesli ja posiadasz) i wysil sie na cos wiecej.... :roll:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 27 sty 2008 22:01

Te wyniki badań to żaden Onet tylko Institute for Public Policy Research.Więc jeśli chcesz je zakwestionować to napisz do nich.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 27 sty 2008 22:13

Gonzo

Te wyniki sa tak samo realne jak nasza srednia krajowa zarobkow w Polsce:)

Dla mniej obeznanych 2500 zl - 3000 zl

buhahhaha mowi to samo za siebie...

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 27 sty 2008 22:19

no ja sie tylko zapytalam czy zapoznales sie z badaniami tegoz Instytutu osobiscie czy czytajac je na jakiejs internetowej witrynce :lol:
nie zamierzam niczego kwestionowac bo mnie to "ni grzeje ni ziebi", ja zarabiam wystarczajaco na moj standard zycia a czy Somalijczyk, Hindus czy inna narodowosc zarabia wiecej to nie moj problem...

Poza tym, jesli komus odpowiada praca na zmywaku to niech tam pracuje do konca zycia, moze jest bardziej szczesliwy niz niejeden swietnie zarabiajacy zgorzknialy, mieszkajacy w POLSCE czlowieczek....
no i czemu pogardzasz tania sila robocza??? Robisz zakupy w tym swoim Wroclawiu czy gdzie tam mieszkasz???? A czemu?? Przeciez te panie i panowie to tania polska sila robocza, zarabiajaca przecietnie jakies 800 PLN na reke. Nimi nie pogardzasz??? Bo co?? Bo haruja w twoje ukochanej ojczyznie z pampersami na tylkach bo nie maja czasu na pojscie do toalety???? Czlowieku, zastanow sie wreszcie na glupotami ktore pi.... na tym forum i zajmij sie czyms pozytecznym, moze zacznij sadzic drzewka albo kwiatki ??

bbrain
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2008 21:50

Postautor: bbrain » 27 sty 2008 22:45

Ja rozumiem geneze wypowiedzi "Gonzo", i jest mi przykro ze go tak brzydko traktujecie. Przeciez nie moze isc do psychoanalityka ponarzekac na swoj los, zatem znajduje innych, ktorzy w/g ciekawych badan na !wiarygodnych portalach internetowych maja gorzej, i stara sie dowartosciowac wykorzystujac te sytuacje. Niestety jednak prawda jest ciut inna (uda sie to latwo wywnioskowac z postow m.in. szanownej Pani Catis). "kaslawka" owemu Panu (smialbym pokusic sie o stwierdzenie "trolowi tego szanownego forum" lecz obawiam sie, iz zostanie to przez w/w opatrznie zrozumiane) nie przeszkadzaja Panie w supermarkiecie (celowe uzycie formy rozpowrzechninej wsrod ludnosci malych miejscowosci) poniewaz (uwaga) MAJA GORZEJ. A ktos z przyslowiowego juz zmywaka ma lepiej niz w polandzie ktos z przyslowiowym juz MaGazynieRem. I tu tkwi problem...
Nie omieszkam tez dodac, iz w polandzie zarabialem ponadprzecietnie (czyli wiecej niz srednia krajowa) jednak to jak bylem wynagradzany/promowany/rozwijany/otaczany opieka, przez moja firme pozostawialo wiele do zyczenia.
Chcesz zeby Cie traktowali jak "zmywarke", to jest TWOJ wybor, chcesz znalezc lepsza prace (oczywiscie musi za tym isc cos... najlepiej wiedza i doswiadcznie, bo jak wiadomo wiedza nie zawsze idze w parze z otrzymanymi swiadectwami i tytulami) to znajdziesz, powiem nieskromnie sam jestem tego przykladem ale pozostanmy anonimowi bo to jest takie ekscytujace w internecie. Jak wspomniano wczesniej sa ludzie ktorym nie przeszkadza zmywanie, sprzatanie robienie czegokolwiek, i jest to ich wybor... osmiele sie przypomniec, ze im wyzsze stanowisko tym jest wieksza odpowiedzialnosc, zatem na zmywaku odpowiedzialnosc jest rowna 0 (slownie zero) i im wyzej idziesz tym sie ona zwieksza, nie wszyscy sa stworzeni do ponoszenia odpowiedzialnosci zycie jest bez niej niejako prostsze (jednoczesniesnie mniej sie ma grosikow na chlebek ale to jest zwiazek przyczynowo skutkowy).

Sie rozpisalem przepraszam, wracajac do meritum mojej wypowiedzi, nalezy przytakiwac, glaskac po pleckach i podawac lekarstwa, napewno kiedys sie polepszy bo jak widac gorzej juz byc nie moze...

B
PS. pozdrawiam serdecznie cieplo Catis, dzisiejsze posty sponsoruje literka "B" oraz szczesliwa cyferka a raczej liczebnik 13.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 28 sty 2008 05:11

I co z tego,że w PL zarabia się mniej?Przynajmniej człowiek jest u siebie w domu a nie jakimś emigrantem i obywatelem drugiej kategorii.O tym Catis jakoś nie wspomniała...

A zresztą..ustawicznie robi się wodę z mózgu internautów, którym wmawia się,że Polacy w UK i Irlandii, to ludzie doskonali wykształceni, z doświadczeniem i wysokimi zarobkami. 80% emigrantów twierdzi,ze ich na wszystko stać!!! Prawda jest zupełnie inna. Większość emigrantów, to ludzie z wykształceniem podstawowym, bez znajomości języka angielskiego, zarabiający w UK od GBP 1200 do GBP 1500 brutto/mies co w Uk jest bardzo niską kwotą.Do tego trzeba zapierniczać jak wół i często mieszkać w spartańskich warunkach (4-osoby w jednym pokoju) i zjadać byle co i byle gdzie. Taka jest cena polskiej imigracji i niech mi tu nikt nie czaruje że jest inaczej... Śmieszą mnie komentarze że ktoś wyjechał bo chciał żyć inaczej, podnieść standard, itd... wyjechał bo tu zarobi więcej pieniędzy i tyle... Potem powrót.

"Idziesz do lekarza i nie musisz na nic czekać dostajesz sie w ciągu jednego dnia do każdego lekarza jaki ci przyjdzie na myśl. "

hahahah no takiego kitu to mi nie wciśniesz. :lol:

Lekarze pierwszego kontaktu w Anglii są całkowicie DO D_UPY a nie lekarze tylko,że Brytyjczycy nauczyli się ich chwalić.Koło lekarza to oni może kiedyś stali w kolejce po znaczki.
Przysięga Hipokratesa nie jest im znana, pacjent totalnie lekceważony, lekarze i pielęgniarki to niedokształceni Azjaci albo inni kolorowi- bo miejscowym nie chce sie uczyć.Ostre dyżury w szpitalach--brak słów...nikomu nie życzę tam trafić.W UK porządnie opiekują się tylko chorymi umysłowo,których ilość i ilość domów opieki jest szokująca na Wyspach.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 sty 2008 08:03

Gonzo, podsumowujac twoj ostatni post:

JESTES IDIOTA


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości

cron