Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
user1095697
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2011 21:47

Obywatelstwo UK

Postautor: user1095697 » 31 maja 2011 23:28

Witam,we wrześniu ubiegłego roku dostałem status stałego rezydenta.W UK legalnie pracuję od 2004r.Co mam robić dalej by zostać brytyjczykiem,prosiłbym o opinie osoby które przeszły już ten proces i mają paszport brytyjski.Dziękuję i pozdrawiam

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 12 cze 2011 11:34

blondynek chyba pare dni siedzialas nad tymi linkami :lol:

a serio, wystarczyl by jeden a porzadny link do dobrego psychologa.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 12 cze 2011 13:25

ciekawe co by bylo gdyby np papiez jan pawel 2 zmienil narodowosc bo w watykanie tyle lat siedzial, czy np edyta gorniak mieszkajaca dlugo w anglli ( bo dla mnie to najwieksza polska wokalistka). Tak samo Wislawa Szymborska itd...

Polska to piekny kraj z tradycja... piekna tradyzja. Wielka Brytania jest troche bogatrsza ale Polska to kraj z dusza, i wiem, ze powoli ta granica pod wzgledem ekonomicznym zacznie sie zacierac...

Blondynek moze i ty sobie zmien narodowosc :lol:

zycie tylko jedno i czy warto je jako przebieraniec przezyc? Ale to zalezy od tego jakimi sie czlowiek wartosciami kieruje, mowiac szczerze, jak kiedys, bo nie watpie, ze moje ksiazki zaczna sie pojawiac w ksiegarniach, ktos bedzie doszukiwal sie moich korzeni, to wiem przynajmniej, ze to beda recenzje pozytywne... tzn patriotka i wielka osoba. Ja osobiscie szanuje ludzi, ktorzy staraja sie do czegos w zyciu dojsc sami, na wlasny rachunek, do czegos dobrego, z zachowaniem godnosci, wartosci i tradycji. Ktorzy nie ida na latwizne, to sa wlasnie dla mnie ludzie. No ale wiem, ze nie dla kazdego to wazne...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 13 cze 2011 09:35

blondynek pisze:Polak osiedlajacy sie tu na stale, z dziecmi tu sie rodzacymi lub dorastajacymi kto nie ma zamiaru do Polski wracac - bedzie siedzial na polskim paszporcie?


blondi a mozesz mnie uswiadomic na po co mi (dzieciom) brytyjski paszport :?:
zglaszam sie wywolany do tablicy bo przytaczasz "moj" przyklad :wink:
cos mnie ominelo :?: bo wydawalo mi sie ze w uk nie ma znaczenia paszport ktorego kraju z eu sie posiada :?:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 13 cze 2011 10:58

no tak

wydac £2400 na paszporty czy MOZE musiec dac jakis papierek wiecej gdzies kiedys w zyciu, hmmm ... niech pomysle ... nawet jakbym mial miliony to raczej nie wyzucalbym kasy w bloto ... zreszta jakbym mial miliony to akurat mieszkalbym w angli?

w ameryce ja byc, szalu nie znalesc, wiza to nie problem, MOZE kiedys zniosa :wink

kazdy jest kowalem swego losu

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 13 cze 2011 13:29

ze tak powiem

www.wdupiemamto.pl :wink:

(niczego nie reklamuje - przypadek ze to akurat istnieje :roll: )

lostintranslation
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011 17:18

Postautor: lostintranslation » 15 cze 2011 15:03

aina24- piszesz takie głupoty, że aż głowa boli. Rozróżniaj terminy narodowość i obywatelstwo. Przyjęcie drugiego obywatelstwa nie jest równoznaczne z zrzeczeniem się polskiego. Zresztą polskie prawo przewiduje przyjęcie drugiego obywatelstwa. Narodowość pozostaje nadal jedna i ta sama- polska.

Zgadzam się z blondynkiem, że obywatelstwo kraju w którym mieszkasz ułatwia życie. I taka jest rzeczywistość czy Ci się to podoba czy nie.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 15 cze 2011 16:35

lostintranslation pisze:aina24- piszesz takie głupoty, że aż głowa boli. Rozróżniaj terminy narodowość i obywatelstwo. Przyjęcie drugiego obywatelstwa nie jest równoznaczne z zrzeczeniem się polskiego. Zresztą polskie prawo przewiduje przyjęcie drugiego obywatelstwa. Narodowość pozostaje nadal jedna i ta sama- polska.

Zgadzam się z blondynkiem, że obywatelstwo kraju w którym mieszkasz ułatwia życie. I taka jest rzeczywistość czy Ci się to podoba czy nie.


aina24 napisal:
Ja osobiscie szanuje ludzi, ktorzy staraja sie do czegos w zyciu dojsc sami, na wlasny rachunek, do czegos dobrego, z zachowaniem godnosci, wartosci i tradycji. Ktorzy nie ida na latwizne, to sa wlasnie dla mnie ludzie. No ale wiem, ze nie dla kazdego to wazne...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 cze 2011 08:45

LIT, to nie tak do konca. Angielskie slowo"Nationality" to wlasnie bardziej polskie slowo "obywatelstwo" niz narodowosc.

Czyli, po dostaniu brytyjskiego paszportu twoje nationality jest british :)
To wlasnie mogla miec na mysli Aina

To zrodlo nieporozumien, czesto lost in translation :P

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 16 cze 2011 08:50

MarcFloyd pisze:Czyli, po dostaniu brytyjskiego paszportu twoje nationality jest british :)


twoje nationality wtedy jest double bo polskiego ni ch... sie zrzec tak latwo nie da ... prezydent musi sie zgodzic :shock: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011 13:57 przez banita, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości