Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
misioor
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 12 maja 2010 15:17

Jaki bank polecacie,,

Postautor: misioor » 14 sie 2010 13:23

Będę w UK za niedługo i będę chciał konto w banku założyć,jaki bank polecacie,
jaki jest najlepszy,konto na wpływy z pracy,noi żeby też można mięć dostęp do internetowego konta,, :D

komenai
Gastarbeiter
Posty: 37
Rejestracja: 03 sie 2010 09:42

Postautor: komenai » 14 sie 2010 23:56

Generalnie do wiekszosci bankow potrzebujesz Proof of address, czyli musisz miec jakies rachunki na siebie, albo umowe wynajmu itd. jedyny bank, w jakim udalo mi sie zalozyc konto bez tego, to Barclays.
Ale mialam list od pracodawcy :)
Wszedzie jest podobnie, dostep do netu to standart. Znajdz taki, ktory bedzie blisko Twojego zamieszkania, ma duzo bankomatow i nie bierze oplat za prowadzenie konta.

misioor
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 12 maja 2010 15:17

Postautor: misioor » 15 sie 2010 12:54

Dzięki,właśnie z mieszkaniem będzie problem bo będę pokój wynajmował,,,to jedynie od pracodawcy będę musiał coś załatwić jakiś dokument,,

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 17 sie 2010 21:26

ja mam konto w Lloydsie i HSBC [tylko ze w PL ale tutaj tez mozna sie z nimi dogadac i miec odstep] & Abbey /sant./
ktos wie czy karta zblizeniowa z BZ WBK dziala tutaj?

w Lloydsie mam konto od niedawna... narazie nie narzekam


p.s

moj 100 post :P
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010 23:32 przez matej, łącznie zmieniany 1 raz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 sie 2010 23:40

blondynek pisze:sprobuj Halifax


ja mam konto w HSBC, Santander i wlasnie zalozylam w Halifax.

Barclays - nie wiem jak teraz - kiedys zly nie byl, ale potem zrobil sie gorszy
Santander - absolutnie nie polecam; NIGDY nie mozna sie dodzwonic tam gdzie czlowiek chce - pomimo ze maja teoretycznie rozne numery (lacznie z oddzialami) - wszystko idzie na ich indyjska centrale

a potem cie przelaczaja wieki

Halifax - wlasnie otworzylam konto z zamiarem przeniesienia swoich Santander rachunkow
i spodoboala mi sie jedna rzecz na poczatek - numer tel na stronie to byl numer oddzialu ktory mnie interesowal, a nie jakiejs centrali telefonicznej; WIELKI PLUS za to
zrobilam aplikacje online na konto - potem zostala mi do zrobienia weryfiukacja - czyli spacer z ID..zadzwonilam na numer oddzialu i pani rzekla - tak, przyjdz w kazdej chwili
DRUGI PLUS - w Santander i chyba w HSBC trzeba sie na spotkanie umawiac - a tu - ze tak powiem - z kopyta

TRZECI PLUS - moj paszport sie konczyl w ciagu tygodnia - a banki nie wyrabiaja jak waznosc ponizej 7 dni...ja co prawda mialam angolska 'rezydencje' na wszelki wypadek ze soba (zalana olejem - prawie nieczytelna) - przyjeli

CZWART PLUS - karte dostalam w ciagu 3 dni roboczych

otwieralam dwa konta u nich - obydwa od razu byly polaczone; a np w Santander tzreba by bylo prosic o tzw. 'linkowanie' i czekac dwa tygodnie a to na online username a to na passowrd

W Halifax - wszystko zaltwialam online - konta od razu polaczone itd itp...hasla itd ustawione przeze mnie - wszystko dostepne od razu - a nie oczekiwanie na list z banku z 'password'/ PIN number' i potem zmienianie tego


mam konto od prawie tygodnia wiec sie nie moge o reszczie wypowiadac, ale serio - super latwe w porownaniu do Santander czy HSBC


Widzisz, gdyby nie Twoi ulubieni Labour, to może banki nie musiałyby przenosić się do Indii z Callcenter żeby ciąć koszty, tylko zatrudnić ludzi tutaj. Ale ponieważ rozdymany socjal powoduje wysokie koszty pracy, w UK pracy nikt nie dostanie... i potem sobie narzekaj ;)
Z Santander pewnie będzie tak samo, jak będzie mieć więcej klientów, albo jak się prawo nie zmieni.

ppinc2
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2011 21:02

Postautor: ppinc2 » 09 mar 2011 18:20

najlepsze konto w uk oferuje Santander, za samo jego otwarcie mozna dostac £150. Szczególy na:
http://www.moneycalculators.info/pl/ban ... -w-uk.aspx

misioor
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 12 maja 2010 15:17

Postautor: misioor » 10 mar 2011 21:07

Założyłem konto w LLoydsie i dali mi kartę zwykłą tzn,mogę tylko w ich bankomatach wybierać,byłem u nich by mi dali inną bym mógł korzystać z wszystkich bankomatów,a ta osoba w banku mi odpowiedziała ze nie mogę bo mam krótko konto,ale się wkurzyłem bo znajomy też poszedł do tego banku założyć konto tylko był w inny oddziale i dostał kartę na wszystkie banki,, :twisted: co tu jest grane w tym banku !!!! :!:

ppinc2
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2011 21:02

Postautor: ppinc2 » 15 mar 2011 17:47

sorry, podałem nieaktualny link http://www.moneycalculators.info/pl/ban ... -w-uk.aspx

wydaje mi się teraz, że halifax reward account i ich karta kredytowa to dobry wybór... dosyć dobry customer service i przyzwoita aplikacja online, no i 10 funtów co miesiąc za darmo (5 za rachunek i 5 za kartę)

splinter111
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2011 19:59

Postautor: splinter111 » 17 kwie 2011 20:09

ja polecam lioyds tsb ten bank ,wymaga tylko paszport lub dowód a tak to miałem takie problemy że w żadnym banku nie mogłem otworzyć konta bo z kont nowo przybyły ma mieć rachunki za media jakaś bzdura z resztą tu w Anglii często można natknąć się na przeszkody bez wyjścia ,a wogóle straszny problem z wynajęciem mieszkań żadnych prywatnych ogloszeń tylko same agencje i masa papierków referencje wogóle to nie wiadomo o co im chodzi ja dwa tygodnie szukam mieszkania i nie mogę znaleść może w tej sprawie ktoś mi pomoże pokoje u kogoś odpadają . :oops:

aknusia
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011 08:43

Postautor: aknusia » 18 kwie 2011 12:13

Ja mam konto z Barclays, i jestem dosc zadowolona, nigdy tak naprawde zadnych problemow nie mialam. Santander z kolei to porazka, trzymaj sie z daleka!

TomaszWiadrowski
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 25 kwie 2011 21:08

Postautor: TomaszWiadrowski » 25 kwie 2011 23:25

Lloyds TSB - najprosciej dla osob, ktore dopiero przyjechaly do UK. Wystarczy polski dowod osobisty badz paszport i nie trzeba miec potwierdzenia adresu; konto bez oplat i normalna VISA (a nie cash card). Posiadajac potwierdzenie adresu (np. bank statement z Lloyds) mozna rozgladac sie za lepszymi ofertami w innych bankach.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości