O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
kaza10000
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2011 12:10

Podpalony pies Kuba czeka na pomoc!!!

Postautor: kaza10000 » 22 sty 2011 12:19

Kochani Kuba został podpalony przez nieznanych sprawców w kojcu i ma poparzony cały lewy bok i głowe. Proszę zobaczcie jego zdjęcia poczytajcie i wpłaćcie chociaż po funcie. Dzwoniłam do fundacji gdzie znajduje się piesek i pani Ela któran się nim opiekuje powiedziała, że jak zwykle potrzebne są bardzo duże pieniądze.

Dzwonią ludzie nawet z USA, Niemiec, Anglii, więc sprawa napewno nie ucichnie

Jestem nawet na allegro, wpłacajcie prosze pieniążki-Kuba

http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1425019248.html[ Ostatnio

http://chwiladlapupila.pl/informacje/po ... m-przezyl/

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 sty 2011 12:46

glupi ten co podpalil a drugi glupi co psa nie uspal. Przeciez ten pies sie meczy.. co za glupota.

Widzialam dzieci co z kurczakami sie przyjaznia, golebie hoduja, rybki, itd a potem ty je na sniadanie wpieprzasz i nawet sie nie zastanawiasz. Dla mnie to troche jak rybce odciac leb i nadal trzymac w akwarium bo troche zyje i mowic biedna rybka :roll:

poza tym krowie mleko pijesz a nie zastanawialas sie ze ta biedna krowa dwa razy na dzien zostaje gwalcona? no bo jakby ciebie tak dwa razy dziennie za cycki ciagali?
sama sobie odpowiedz dlaczego dujesz mleko i sie nad tym nie zastanawiasz...

dzieci w afryce i nie tylko gloduja, mozna by te pieniadze tam wyslac.

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 22 sty 2011 13:32

aina24 pisze:krowie mleko pijesz a nie zastanawialas sie ze ta biedna krowa dwa razy na dzien zostaje gwalcona? no bo jakby ciebie tak dwa razy dziennie za cycki ciagali?


Proces wytwarzania mleka(laktacji) u ssakow jest procesem naturalnym i w zaden sposob nie szkodzi ssakom. Twoim tokiem rozumowania to tez gwalcilas swoja matke kiedy bylas niemowlakiem? :shock:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 sty 2011 13:39

skad wiesz co krowa czuje pytales? cielaka sama wola i przysadza ale ludzi czasem kopie.. kobieta tez tylko wlasne dziecko karmi a czy karmila by kazdego kto podejdzie??

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 22 sty 2011 15:07

Aina, musze przyznac, ze sie nie cholery nie zgadzam z tym co piszesz. Po pierwsze, uspisz czlowieka bo cierpi z czyjejs winy? Sposob porownania do rybki z obcietym lbem tez calkiem nie trafiony. Mimo ze nie jestem wegetarianin i meso jadam nie masz pojecia nad czym sie zastanawiam. W Bieszczadach sie wychowywalem i nie mam oporow przed upolowaniem na przyklad, ale nie ma to nic wspolnego z tepym sadyzmem. Opiekowanie sie skrzywdzanym zwierzakiem dla mnie nie jest niczym wypaczonym. A to o krowie, dobre, nie wiem, czy mialas ze zwierzetami do czynienia, czy znasz to tylko z tv, znow jednak powiem, ze nie wiesz, o czym piszesz. Wiesz, behawioryzm zwierzat jest calkiem niezle rozwinieta nauka, uwierz mi, dojenie nie czyni krowy nieszczesliwa, co za argument w ogole, gdy mowa o zbydleceniu gnojow, ktorych bawi podpalanie zwierzaka, bo ten nie moze oddac. I mozesz mnie uznac za zboczka, ale bez oporow za moja sunie leb rozwale, tak prawdziwie rozwale.
Co do ostatniego zdania, ktore napisalas, nie slyszalas o czyms takim jak mamka?
Kazdy gatunek ssaka karmi nie swoje potomstwo czasem.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 sty 2011 19:00

tattooart pisze:
Po pierwsze, uspisz czlowieka bo cierpi z czyjejs winy?



porownanie usypiania zwierzat do usypiania ludzi nie jest zbyt trafne. Rozpatrojac to pod wzgledem nawet etycznym proponowala bym Ci cofnac sie do poczytania starego Testamentu gdzie bys zrozumial jak bardzo Bog rozgraniczal ludzi od zwierzat jak takze ich prawa do zycia itd.. Tak sie wlasnie postepuje z bardzo chorymi zwierzetami, usypia sie je..


Opiekowanie sie skrzywdzanym zwierzakiem dla mnie nie jest niczym wypaczonym.


tak niczym, pod warunkiem, z ma to sens, czy widziales zdjecia tego psa? i to jak sie meczy? normalny czlowiek widzac w takim stanie zwierze by zadzialal.

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 22 sty 2011 20:20

To poczytaj Nowy Testament i dowiedz sie wiecej na temat boskiego podejscia do zwierzat.
Co do normalnych ludzi, to wlasnie zadzialali, i owszem, widzialem zdjecia, wiecej niz te tutaj pokazane, znam tez warunki i srodki jakich uzyto w leczeniu. Jezeli Stary Testament takim dla Ciebie jest autorytetem, to pewnikiem zgodzilabys sie na bycie traktowana jako podgatunek, kobieta bedac. Czyz nie?
W koncu tamze wlasnie kobieta nieczysta jest, gdy ma okres, nie ma prawa oddawac Bogu pelnej czci, ma sluchac meza we wszystkim i byc mu poddana. Z tym sie zgodz publicznie, wtedy zastosuj niniejsza ksiege jako argument w temacie mojego podejscia do zwierzat. Skoro juz religia stala sie argumentem, a przypadkiem nie jestes mojzeszowego wyznania, to sobie o niejakim Franciszku z Asyzu poczytaj i o jego wplywie na watykanskie procedury. Bracia mniejsi, znasz takie okreslenie?
Dodam tu, ze nie jestem religijnym gosciem, ale czytac lubie i wiedze lubie posiadac, przed uzyciem argumentu warto wiec spodziewac sie merytorycznej riposty.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 sty 2011 21:52

Stary Testament zostal napisany 1500 lat przed narodzeniem Chrystusa za czsow mojrzesza. A napisany zostala przez roznych prorokow na podstawie ich wizji, a jak odrozniano proroka od wspolczesnej wrozki? i nawet jesli to czy wszystkie ich wizje byly prawdziwe? kto wie..

Nowy testament jest juz bardziej ' do zycia' choc to tez takie walkowanie w kolko ty samych 'slow jezusa' przez kilku jego apostolow.

Franciszka z Asyzu W Nowym Testamnecie nie bylo! wiec nie wiem skad nagle jego tu postac? a to ze kochal przyrode i zwierzatka to jego sprawa, choc sam twierdzil, ze zerzeta duszy nie maja, choc podal jakos antyteze potem, ze jest yc moze kilka rodzaji dusz ludzie maja te wszystkie a zwierzeta maja tak zwana wegetatywna i zmyslowa. A twierdzil tak, ze przeciez nie moze byc tak ze zwierzeta to tylko wor kosci pokryte skora, dlatego wypowiedzial sie o tych duszach. Choc ja bym to raczej nazwala poprostu zmyslami nie dusza. Poza ym, w Nowym Testamencie jakos nie moge sobie przypomiec zadnej wzmianki o zwierzetach? by jezus kiedykolwiek wypowiadal sie na temat zwierzat? Jedynie co to jak uczte przyrzadzana to mowa byla o zabiciu baranka na uczte.. gdyby tak szanowana zwierzeta jak mowsz to pewne Jezus wegetarianinem by byl czyz nie?

Jesli w jakimkolwiek momencie Nowego Testamentu widziales slowa o zwierzetach, to bylo to zapewne odwolamnie sie do Ksiegi Rodzaju Starego Testamentu, gdzie nie byly to slowa Boga ale prorokow Izajasza i/lub Ozeasza, gdzie opowiadali swoje wizje na temat konca swiata, według której -Bóg zawrze przymierze „ze zwierzem polnym i ptactwem powietrznym, i ze zwierzętami pełzającymi po ziemi” - znajdziesz to tu-(Oz 2,20).

poza tymi fragmentami nie pamietam wzmianki o nie zabijaniu zwierzat!!a tym bardziej nie bylo zadnej mowy o psach!!

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 22 sty 2011 22:30

Aina. a jak myślisz?
Dlaczego powstało "Nowe Przymierze" ?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 22 sty 2011 23:11

przymierze nie mialo nic wspolnego z psami!

przymierze dal ludziom jezus podczas ostatniej wieczerzy, a dokladnie dal ludziom dwa przykazania tj- by milowli Boga, a 2 by milowali sie wzajemnie, to bylo dla tych co uwierzyli w jezusa. Poza tym jezusowi nie podobala sie nazwa testamnet dlatego powiedzial przymierze, bo testament sporzadza osoba ktora jest about to umrzec a Jezus nie umarl. Przymierze jest to cos wlasnie w formie umowy, choc tego slowa tez nie chcial uzyc bo zbyt oficjalne, malo 'romantyczne'. Jezus powiedzial, ze dla tych co go miluja tzn wypelniac beda Jego wole tez obiecuje zmartwychwstanie itd..

tak wiec przy pzymirzu nie bylo ani jednej wzmianki o zwierzetach, byly to tylko dwa glowne przykazania, ktore wyzaj wymienilam, i ktore w dalszej czesci jezus poprostu rozwinal podajac wiecej szczegolow.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sty 2011 04:23

tattooart pisze: bez oporow za moja sunie leb rozwale, tak prawdziwie rozwale.


Ja rowniez.

Na linki nie wchodzilam, nie moge. POnad rok wiekszosc "luznej" kasy mojej szlo na takie przypadki na Dogomani, teraz nie pracuje wiec po prostu nie wchodze.

"Mozna pomoc glodujacym dzieciom w Afryce"? To niech pomaga kto chce. Ja zawsze predzej pomoge zwierzakom, zyjes dzieci mnie bardzo malo interesuja - jak sobie zrobili to niech sie martwia. Ja mam jedno, juz dorosle - mialam jedno bo na jedno mnie bylo stac. Jezeli mialabym pomoc Afryce to tylko w jakims programie masowej sterylizacji tam.

A Aine po postach na tym (i innych) watkach to z czystym sumieniem moglabym wlasnie uspic, zeby siebie i innych nie meczyla. Lub chociaz wysterylizowac, niech sie nie mnozy bron Boze.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sty 2011 04:30

A co do Kuby - ja bym wlascicieli za dupe tez wziela. Pies w kojcu trzymany i na lancuchu jeszcze? Po co?

Ile takich psiakow biednych zginelo w powodziach bo byly wlasnie uwiazane na lancuchach i ZADNEJ sznasy na ucieczke przed powodzia?

Te cholerne polskie wsie i ta mentalnosc lancuchowa.

Gdyby psina biegala sobie wolno po podworku to by do tego nie doszlo.

***************

Inny przypadek, psiaka Husky debile przywiazali do zderzaka samochodu i tak jezdzili az psu glowe oderwali. Ile dostali za to? pare miesiecy? Ja bym ich tak przywiazala, za kazda noge do innego samochodu i i dwie strony pomalutku tymi samochodami, zeby sie dluzej meczyli.

A debil ktory stal na torach z psem i on w ostatniej chwili odskoczyl a psine pociag zabil? Nic nie dostal bo "pies nie byl na smyczy, mogl uciec". Gowno prawda, psina stala ze swoim "panem" do konca.

Nienawidze podejscia do zwierzat w Polsce, nienawidze wsi zabitych dechami gdzie te zwierzaki tak mecza, nienawidze tych [piii...] ludzi.

marta9494
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2011 13:50

Postautor: marta9494 » 23 sty 2011 13:56

aina24 pisze:glupi ten co podpalil a drugi glupi co psa nie uspal. Przeciez ten pies sie meczy.. co za glupota.

Widzialam dzieci co z kurczakami sie przyjaznia, golebie hoduja, rybki, itd a potem ty je na sniadanie wpieprzasz i nawet sie nie zastanawiasz. Dla mnie to troche jak rybce odciac leb i nadal trzymac w akwarium bo troche zyje i mowic biedna rybka :roll:

poza tym krowie mleko pijesz a nie zastanawialas sie ze ta biedna krowa dwa razy na dzien zostaje gwalcona? no bo jakby ciebie tak dwa razy dziennie za cycki ciagali?
sama sobie odpowiedz dlaczego dujesz mleko i sie nad tym nie zastanawiasz...

dzieci w afryce i nie tylko gloduja, mozna by te pieniadze tam wyslac.
Obrazek

marta9494
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2011 13:50

Postautor: marta9494 » 23 sty 2011 13:59

Proponuję tym co chcieli Kubę uśpić popatrzeć mu teraz w oczy!!!!
Obrazek

tattooart
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 16 paź 2010 18:23

Postautor: tattooart » 23 sty 2011 14:56

Tak dodam odnosnie dzieci w Afryce. Afryka jest najzyzniejszym kontynentem, najbogatszym, to ze tam glod, wynika z polityki. Mnostwo pieniedzy wciaz tam jest wysylanych i z tych pieniedzy goscie jak Mugabe buduja sobie palace i zbroja prywatne armie. Nie w wysylaniu kasy metoda i, jakkolwiek to straszne, co sie tam dzieje, wysylanie pieniedzy nic nie zmieni, poza dobrym samopoczuciem naiwnych, ktorzy chcac swiat ratowac, sponsoruja rezimy.
Aina, powolujac sie na Stary Testament (cholera wie po co), ukrecilas bicz na wlasne argumenty. Jak sama pozniej wspomnialas, nie ma tam za duzo o zwierzetach, sobie samej zaprzeczajac. Co do jegomoscia z Asyzu, nie czytalas dokladnie, wiec ironiczne spostrzezenie ze go w Biblii nie bylo jest co najmniej smieszne, nigdzie takie stwierdzenie z mojej strony nie padlo, sama uzylas religii jako argumentu.
Wracajac do psa, im bardziej znam ludzi, tym bardziej szanuje zwierzeta, sa logiczne, nie klamia, sa wolne od obludy, i wole stanac po stronie zwierzaka niz czlowieka.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron