O wszystkim na tematy prawne
pawelo123
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2010 23:54

wypadek samochod i uniewaznione ubezpieczenie? wielka pomoc

Postautor: pawelo123 » 17 wrz 2010 00:09

wiec tak zaczne od poczatku :

kilka dni temu mialem wypadek samochodowy, zglosilem do ubezpieczalni odrazu poniewaz (mam) full comp

samochod dostal z boku wiec zadnych uszkodzen silnika swiatel itp nie bylo powiedzial bym nawet ze to groszowe sprawy sa bo auto bez problemu moze dalej jezdzic , struktura nie ruszona

auto zostało zawiezione do garazu na oszacowanie strat i co sie stalo ? eksperci z garazu oszacowali strate na 3500 F ubezpieczalnia stwierdzila ze nie warto naprawiac i przyznala write off
czyli full loss

i tu sie chyba zacznaja schody ... prawdopodobnie przyjdzie teraz ekspert z mojej firmy ubezpieczeniowej i oceni samochod na jakies pewnie 2 do 3 tys max O ile ...
ale najbardziej sie martwie tym ze w polisie mam ze samochod jest nie modyfikowany ... Ja nic nie modyfikowalem ale kolesie mi powiedzieli ze moj byly sprzedawca zmodyfikowal samochod tj zalozyl wieksze felgi zalorzyl spojlery a na koncu sie dowiedzialem ze zmieniony jest filtr powietrza i wydechy ... ja nie wiedzac o co chodzi jak hindus sie mnie zapytal przy ubezpieczaniu czy modyfikowany samochod odpowiedzialem ze zalozone spoilery sa i szyby przyciemnione ale nie znam sie na tym ...bo i nie wiedzialem o zadnych zmianach w silniku po czym samochod zostal zarejestrowany jako niemodyfikowany ... prawdopodobnie obawiam sie najczarniejszego scenariusza ... czyli uniewaznienia ubezpieczenia.... co w takim wypadku zrobic >?? co mi za to grozi ??? strasznie sie boje i nie wiem co robic :((

samochod zarejestrowany byl od lutego tego roku

prosze o pomoc :( :cry: :cry:

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 21 wrz 2010 01:51

a nie masz mozliwosci podminic na szybkosci filtra na standardowy? na scrapie za grosze sie kupi.

a co do pytanie to niemam pojecia bo nigdy sie z czyms takim nie spotkalem.

pawelo123
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2010 23:54

Postautor: pawelo123 » 22 wrz 2010 11:28

niestety nie mam bo samochod stoi u mechanikow ubezpieczalni

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 wrz 2010 11:44

pawelo123 jak dowiesz sie czegos konkretnego albo sprawa sie wyjasni w jedna albo druga stone to napisz o tym na forum bo to ciekawy temat jest

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 22 wrz 2010 12:34

Ok, rozmawialem z osoba ktora sie tym zajmuje u mnie w firmie - tak sie sklada ze pracuje wlasnie w ubezpieczeniach (w rachunkowosci, nie w sprzedazy ;) )

Wyglada to tak: GDYBY ubezpieczyciel nie wyslal inspektora to najprawdopodobniej garage naprawilby szkode i tyle.

Jesli ubezpieczyciel wysle inspektora (a w przypadku szkody kompletnej raczej na pewno tak sie stanie) ten oszacuje jak duze byly zmiany i czy mogly miec wplyw na wypadek.

I teraz tak: najbardziej prawdopodobny scenariusz jest iz zaplaca ci wartosc standardowego auta (bez modyfikacji bo te nie byly ubezpieczone). Natomiast najgorszy mozliwy scenariusz jest ze nie zaplaca wcale....


Oczywiscie wszystko powyzsze dotyczy wypadku z twojej winy - jesli wina byla kogos innego to pieniadze ida z jego ubezpieczenia, twoj ubezpieczyciel jest tylko posrednikiem.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 wrz 2010 12:58

skad laik ma wiedziec ze auto ktore kupil nie ma absolutnie zadnych przerobek?

czy np zmiana kol z 16 na 17 to jest przerobka? kola orginalne od tego samego auta ale lepszej wersji gdzie sie o tym nie wie?

Marc jak spytasz to podziekuj panu/pani odemnie za odpowiedz :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 22 wrz 2010 13:20

banita, to nie jest skodyfikowane :)

Ona na poczatku powiedziala ze w takim przypadku wyplata ubezpieczenia jest "in discreet of", potem tylko uscislila co jest w JEJ OPINII najbardziej prawdopodobne.

I wez pod uwage ze ona nie jest prawnikiem, tylko osoba z duza praktyka (nadzorowala agentow ubezpieczeniowych, sprawdzala kontrakty takie tam).
Wiec w kwestiach formalnych musialbys pytac prawnika.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 wrz 2010 13:26

prawnik prawnikowi nie rowny

chodzilo mi tylko o przypadek nie oczywistej dla przecietnego ziemianina modyfikacji auta

pawelo123
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2010 23:54

Postautor: pawelo123 » 23 wrz 2010 00:01

definitywnie dam wam znac jak sprawa sie potoczy na bierząco ... w sumie dziwna sprawa no ale coz ... stalo sie i sie nie odstanie wiec teraz tylko trzeba myslec pozytywnie ze bedzie ok jak by nie bylo .. przeciez za długi nie idzie sie do wiezienia w uk ... ( w razie najgorszego scenariusza ) a tego balem sie najbardziej .. .. duzo o tym rozmawialem z wieloma ludzmi i duzo znam wersji ...

narazie czekam ... i to jest najgorsze bo mysli przychodza nie z tej ziemi do glowy

dam wam jedna rade w tym przypadku ( z doświadczenia wiem ) .. jak kupujecie samochod pytajcie sprzedawcy czy mial ubezpieczony jako modified czy tez nie ...
takze wejdzcie na strone : www.mycarcheck.com
oplaca cie zaplacic 3 F i sprawdzic samochod ...
i ostatnie: jak juz kupicie .. jak bedziecie ubezpieczac samochod pytajcie dokladnie ubezpieczalnie co w ich przypadku jest modified car ?? tzn co mozna modyfikowac bez informowania ich !... ( w wiekszosci ubezpieczaln jest tak ze kazda modyfikacja samochodu .. czy to spoiler czy tez zalozenie wiekszych felg .. czy tez filter ktory ci podnosi moc pojazdu uznawana jest za modyfikacje ... i trzeba zglaszac za czym stoją koszty )... poniewaz koszt auta wzrasta .. wrazie full loss

w skrocie jezeli samochod rozni sie od samochodu seryjnego z fabryki .. kwalfikuje sie jako modified



:cry:

pawelo123
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2010 23:54

Postautor: pawelo123 » 07 paź 2010 01:21

wiec tak :

1. miałem szczęście expert oszacował samochód bez patrzenia pod maskę
nie wiem jakim cudem nie zauważył 19 obręczy na kola i spoilerów .. ale to nie moja broszka xD
2. stwierdziłem ze bez sensu dostać tak mało kasy jak mogę naprawić za resztę i jeszcze mi zostanie dużo


wszystko okazało się dobrze i udało się :) stres odszedł w niepamięć

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 07 paź 2010 01:27

Napisz jeszcze ile lasek wyobracałeś na to auto

pawelo123
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2010 23:54

Postautor: pawelo123 » 15 paź 2010 02:22

heh to zostawie dla siebie ;D

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 15 paź 2010 08:18

Dobrze ze skonczylo sie pozytywnie.

deniro
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 17 paź 2010 02:32

Postautor: deniro » 17 paź 2010 19:52

blondynek pisze:tu jest troche co to jest - i co sie zalicza - do modyfikowanego auta:

http://en.wikipedia.org/wiki/Modified_car
temat wyczerpany dobre zrodlo sprawdz co i jak sam bedziesz wiedzial w papierach auta


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron