O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Zamach na polskie rodziny,wysadził dom bo nienawidzi polaków

Postautor: mówcie_mi_255 » 28 wrz 2010 00:16

potrzeba pomoc dla 3 rodzin
w domu mieszkały 3 polskie rodziny i jeden arab, facet wysadził dom w powietrze i poszedł na policje powiedział ze nienawidzi polaków, w tym momencie sprawe sie tuszuje i nawet brytyjska brasa nie napisała ze to polacy są poszkodowani.

dziś rozmawiałem z poszkodowanymi, namówiłem inny portal do współpracy i weryfikacji oraz nadzoru akcji pomocy.

ci ludzie są załamani.
dziś odwiedziłem miejsce gdzie mieszkali
tak to wyglada:
http://www.youtube.com/watch?v=ER0u6PaRkso



na razie jestem w szoku że praktycznie ci ludzie od kilku dni nie dostali praktycznie żadnej sensownej pomocy.
Puki co najwięcej zrobili dla nich znajomi, pracodawcy itp.

Więcej informacji na innym portalu polonijnym, mam nadzieje że redakcja londynka nie potraktuje w tym wypadku tego jako konkurencji bo przecież pomoc jest potrzeba z każdej strony i biznes konczy się tam gdzie jest tragedia i współczucie.

już kiedyś udalo nam się pomóż pewnej dziewczynie która odzyskała możliwość poruszania się o własnych siłach.
teraz mamy inną tragedie, ludzi którzy zostali nago na ulicy o północy oraz bezduszność urzędasów w cancilach.

jutro wieczorem po pracy planuje pojechać do nich i wsiąść aktualną listę tego co potrzebują na teraz, na pewno gdy uda im sie otrzymać dokumenty i wynająć mieszkanie, będą potrzebowali wszystko co do domu
Ale na razie potrzeby są bardziej podstawowe, w sobotę planuje zorganizowanie spotkania z tymi rodzinami, moze uda mi się ich namówić na wystąpienie przed kamerą, by sami wam powiedzieli co potrzebują, nie wiem nigdy tego nie robiłem,
można i tym razem na was liczyć?
Obrazek

Szanowna redakcjo, czy mogę podać link do forum konkurencji, by przepływ informacji był spójny?
pozdarwiam

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 28 wrz 2010 10:14

o jezu.... daj na biezaco znac co jest im potrzebne...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 10:58

23 byl, w necie znalazlem.

Co do tuszoweania - bzdura. W jednym z artykulow (chyba na Mojeje Wyspie) jest stwierdzenie ze wkurzaly go dzieci, podtekstu rasistowskiego nie znalqazlem nigdzie.


Anyway, tragedia to jest niewatpliwie bo ludzie zostali bez dachu nad glowa. Powinno im sie pomoc.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 wrz 2010 11:01

a ten dach bez ktorego zostali to byl ich wlasnoscia?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 11:17

Banita,

Nie byl, ale wez pod uwage ze stracili wszystkie rzeczy, ubrania, dokumenty....

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 11:20


banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 wrz 2010 11:32

nie badz smieszny Marc

a) zdefiniuj wszystkie rzeczy bo wiekszosc emigracji trzyma wszystkie rzeczy w walizce pod lozkiem a co cenniejsze nosi w plecaku do pracy

b) jesli stracili TYLKO ubrania i dokumenty to tak jakby im walizke zgubili na lotnisku

jesli ktos stracil dom, meble, samochod, sprzety, ubrania, pamiatki, dokumenty, zlota rybke itd i nie byl ubezpieczony to dopiero jest tragedia

ubrania dostana, chalupe se wynajma nowa, dokumenty wyrobia

a z problemem zostanie landlord jak sie ubezpieczenie na niego wypnie bo jakis oszolom mu chalupe wysadzil

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 11:42

banita, bo mnie zaczynasz irytowac.


Stoisz na srodku ulicy w nocy. Nie masz dokumentow. Nie masz pieniedzy. Z ubran masz tyle co na sobie. Masz kolo siebie placzace dziecko.

Fajnie?

Ja NIE CHCIALBYM byc w takiej sytuacji. I chcialbym aby ktos mnie wtedy wsparl, nawet dajac glupia kurtke zebym nie marzl. Bo zanim bede mial okazje kupic to troche minie - bede mial inne rzeczy na glowie. Na przyklad jak mam ugotowac i zjesc jajko na sniadanie bez pieca, garnka, krzesla i stolu.

Wezze chlopie wyrob w sobie odrobine empatii.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 wrz 2010 11:53

po calym roku katastrof ta cecha jakos zanikla wiec bede irytowal dalej

+ nikt ich nie zostawil golych i glodujacych na ulicy

+ a jak juz mam odpowiedziec co ja bym zrobil - proste poszedl do znajomych

+ to nie tak ze ta chalupa wyparowala albo doszczetnie splonela, portfel z karta i dowodem napewno ocalal i para spodni tez

+ parzac na takie rekacje mam przed oczyma np. powodz w polsce i prawie placzaca pania reporter na tle osiedla 8 pietrowych blokow mowiaca ze ci ludzie stracili wszystko i potrzeba im doslownie wszystkiego ... ze co q... ???
co nie mieli w domu paczki ryzu? jakiejs konserwy? mydla i recznika? pani krysi z 3 pietra tez zalalo telewizor? ja mam w domu tyle zarcia i innych rzeczy ze moze mnie na miesiac odcinac i jakos sobie nie wyobrazam ze oprocz jakiejs patologi w innych domach jest inaczej wiec takie pie...... nie robi na mnie najmniejszego wrazenia oprocz tego ze udajac krzywde ludzie chca cos za darmo (zeby nie bylo nie mowie tu o kims komu zmylo parterowy domek)

jesli nic nikomu sie nie stalo to niech dziekuja temu w co tam sobie wierza a cala reszta to rzeczy nabyte i jak ktos przez miesiac nie bedzie ogladal cyfrowego polsatu to mu sie nic nie stanie

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 11:57

<bangig his head against the wall>

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 wrz 2010 12:05

tiaaa

kto stracil wszystko? ci ze zdjecia na gorze?

a moze ci?

Obrazek

czy moze ci?

Obrazek

juz widzisz roznice czy jeszcze nie?

bo nastepne wkleje ci zdjecie z getta z warszawy z podpisem ze oni wszystko stracili ...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 12:18

Banita ja pier.....


Ja nie porownuje spalenia sie domu z powodzia, trzesieniem ziemi czy gettem!

Ja pisze ze jest to nieszczescie i ze ja uwazam ze tym ludzion nalezy pomoc. Tak samo jak chcialbym zeby mnie w takiej samej sytuacji ktos pomogl.

Dociera?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 wrz 2010 12:23

od tego sa instytucje na ktore placimy podatki ale jesli uwazasz ze w tym kraju instytucja pomocy slabo dziala to popros 255 niech ci poda numer konta i plac plac plac, na radio m tez plac ...

flaczejesz z wiekiem Marc :wink:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 wrz 2010 12:30

Aha. Nie dotarlo 8)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 29 gości