O wszystkim na tematy prawne
napoleon
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2010 13:41

Odszkodowanie... czy ktoś mógłby mi pomóc?

Postautor: napoleon » 31 mar 2010 13:45

chce sie ubiegac o odszkodowanie... poradzono mi by zlazyc w small claim procedure. Czy ktos moglby mi powiedziec na czym to polega? czym to sie rozni np od county court?

i jak sie ubiegac?

dzieki z gory

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 31 mar 2010 14:47

county court to sad pierwszej instancji do spraw cywilnych. Ma on trzy case tracks that apply, jak to powiedziec..dywizje..ta ktora ci poradzona to pierwsza dywizja wyglada to nastepujaca:

1) small claim track - claim £5,000 lub mniej
2) fast track - £15,000- 50,000
3) multi track - £ 50,000

zaproponowano ci pierwszy trackbo widocznie odszkodowanie o ktore sie ubiegasz nie przekracza £5,000. Ponadto, w przeciwienstwie do dwoch kolejnych, small claim jest za darmo i nie wymaga pomocy legalnej tzn prawnika, bo nie ma rozprawy sadowej z twoim udzialem. Przy 2 i 3 zazwyczaj biora prawnika chociaz nie jest to obowiazkowe ale jesli druga strona ma obrone legalne to tobie jest naprawde ciezko..

jak sie ubiegac?


darmowe informacje jak sie ubiegac dostepne i mozliwe do wydrukowania sa na Court Service Internet site : www.courtservice.gov.uk/.

mozesz tez uzyskac info z lokalnego county court. Chociaz w prawdzie od niedawno form for all types of claim wyglada tak samo. jak wypelnic te form?

- imie, nazwisko i adres swoj w miejscu the claiment i 2 strony w miejscu the defendant czyli pozwany
- nizej details of your claim, czyli ile oczekujesz i za co..
- nazwisko pozwanego i adres, to jest wazne, nazwisko trader nie name of the registered company.
- wyslij form pierwsza klasa ale najpierw zrob kopie dokumentu dla siebie
- czasem moga wymagac an issue fee raining form of £30 do £80 ( pieniadze dla sedziego za przejrzenie papierow)
- jesli placisz czekiem lub postal order, make it to HMPG
- kilka dni pozniej otrzymasz poczta 'Notice of issue' jako informacje o sprawie druga kopia zostala wyslana do drugiej strony

i czekasz:)

napoleon
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2010 13:41

Postautor: napoleon » 31 mar 2010 15:00

dzieki bardzo :D

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 31 mar 2010 15:04

prosze bardzo..
powodzenia i pozdrawiam :wink:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 kwie 2010 14:51

Witam,

Mozesz to zalatwic przez internet, w Money Claim On-line:
https://www.moneyclaim.gov.uk/csmco2/index.jsp

Z tym ze ZANIM zlozysz sprawe do sadu powinienes najpierw kontaktowac sie przynajmniej kilka razy z dluznikiem w sprawie zaplaty - mozesz to robic listownie.


Ja wlasnie sadze sie z warsztatem samochodowym. :twisted:

marinio86
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2010 00:30

Postautor: marinio86 » 21 cze 2010 00:30

13 letnie doswiadczenie w dziedzinie uszkodzen ciala
Jezeli Tobie lub komus z Twoich znajomych wydarzyl sie jakikolwiek wypadek zadzwon szybko pod 07815056031 nazywam sie Marek i jestem Polskim Konsultantem niezaleznej grupy adwokatów którzy walcza z zaciekloscia o powazne odszkodowania.

Nie daj sie zwiezc firmom które oferuja posrednictwo w tego typu sprawach, w wiekszosci nie sa to prawdziwi prawnicy, bardzo czesto powiazani sa z ubezpieczalniami przez co zarabiaja zarówno na kliencie jak i ubezpieczalni i wszystko to wedle prawa.

My jestesmy niezalezni, dobro klienta to nasze dobro, klient zatrzymuje 100% odszkodowania nie placac nam ani pensa.

Nawet jesli Twoja sprawe prowadzi juz 'adwokat z urzedu' druga opinia u nas nic nie kosztuje, jednak w zdecydowanej wiekszosci przypadków jestesmy w stanie uzyskac znacznie wieksze odszkodowanie poniewaz dzialamy niezaleznie i bezposrednio.

Zapewniamy kompleksowa obsluge klienta, opieke tlumacza przy podpisywaniu dokumentów, wizyty w domu klienta lub pod wskazanym przez klienta miejscu.

Zadzwon i przekonaj sie co mozemy dla Ciebie zrobic.

Marek 07815056031

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 cze 2010 09:15

nazywam sie Marek


Na imie masz marek - nazwiska nei podales wiec nikt nie wie jak sie NAZYWASZ.

Numer komorki tylko? I te wszystkie liczby mnogie...

Ziewwwwwwwwwwwww

Nastepny Jack the lawyer>

:lol:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 lip 2010 19:21

Emigrantka pisze:
nazywam sie Marek


Na imie masz marek - nazwiska nei podales wiec nikt nie wie jak sie NAZYWASZ.

Numer komorki tylko? I te wszystkie liczby mnogie...

Ziewwwwwwwwwwwww

Nastepny Jack the lawyer>

:lol:


a co z jackiem nie tak? fajny chlop byl

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 07 lip 2010 22:52

aina24 pisze:county court to sad pierwszej instancji do spraw cywilnych. Ma on trzy case tracks that apply, jak to powiedziec..dywizje..ta ktora ci poradzona to pierwsza dywizja wyglada to nastepujaca:

1) small claim track - claim £5,000 lub mniej
2) fast track - £15,000- 50,000
3) multi track - £ 50,000

zaproponowano ci pierwszy trackbo widocznie odszkodowanie o ktore sie ubiegasz nie przekracza £5,000. Ponadto, w przeciwienstwie do dwoch kolejnych, small claim jest za darmo i nie wymaga pomocy legalnej tzn prawnika, bo nie ma rozprawy sadowej z twoim udzialem. Przy 2 i 3 zazwyczaj biora prawnika chociaz nie jest to obowiazkowe ale jesli druga strona ma obrone legalne to tobie jest naprawde ciezko..

jak sie ubiegac?


darmowe informacje jak sie ubiegac dostepne i mozliwe do wydrukowania sa na Court Service Internet site : www.courtservice.gov.uk/.

mozesz tez uzyskac info z lokalnego county court. Chociaz w prawdzie od niedawno form for all types of claim wyglada tak samo. jak wypelnic te form?

- imie, nazwisko i adres swoj w miejscu the claiment i 2 strony w miejscu the defendant czyli pozwany
- nizej details of your claim, czyli ile oczekujesz i za co..
- nazwisko pozwanego i adres, to jest wazne, nazwisko trader nie name of the registered company.
- wyslij form pierwsza klasa ale najpierw zrob kopie dokumentu dla siebie
- czasem moga wymagac an issue fee raining form of £30 do £80 ( pieniadze dla sedziego za przejrzenie papierow)
- jesli placisz czekiem lub postal order, make it to HMPG
- kilka dni pozniej otrzymasz poczta 'Notice of issue' jako informacje o sprawie druga kopia zostala wyslana do drugiej strony

i czekasz:)


Nie do końca. Pozwy w SCC są również płatne.

Amount claimed Small claims court fee Money Claim Online fee
Up to £300 £30 £25
Up to £500 £50 £35
Up to 1,000 £80 £60
Up to £5,000 £120 £100

Ta ostatnia z prawej kwota to opłata przy składaniu pozwu online. Czyli niższa.

Nie trzeba drukować żadnych formularzy. Można złożyć wniosek online i zapłacić np poprzez Postal Order wystawiony na HMCS a nie na HMPG. Reszta info też trochę sieczkowata.

A MarcFloyd powyżej ma rację. Przynajmniej 2 wezwania do zapłaty przed pozwem.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 08 lip 2010 00:27

masz racje... choc ja konkretnie odp na jego pytanie i chcial poczta, bo tak wygodniej bo wtedy odpwiedzi itd przychodza tez poczta nie net ..

odpowiedzialam na mail ale tu, bo jeszcze ktos mnie pytal a nie mam czasu tak sie bawic w maile :wink:


z cenami tez jest roznie bo co innego jak ktos jest poszkodowany a co innego gdy sie oskarza kogos od tak sobie konkretnie mu napisalam o jego sprawie.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 08 lip 2010 08:47

Na wlasnym przykladzie dodam ze wygranie sprawy bynajmniej nie gwarantuje zwrotu pieniedzy :?

martini77
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010 13:47

Postautor: martini77 » 13 lip 2010 14:01

W tamtym roku uległem wypadkowi i wiem jak trudno jest znalezć odpowiedniego prawnika. Gąszcz ogłoszeń i z reguły nie ma kontaktu bezpośredniego z prawnikiem. Znajomi Angole doradzili mi wspaniałą kancelarię prawną - SRB Solicitors - tel.02088916141, można tez poczytać o nich na necie. Od początku miałem bezpośredni kontakt z prawnikiem - wybrałem Paula McNutta. Sprawę wzięli pod koniec września, teraz mam już pieniążki na koncie. Co ważne wszyscy mówią, że 100% odszkodowania trafia do poszkodowanego ale to nie prawda, bo ubezpieczyciel wystawia czek na firmę adwokacką i poszkodowany nie wie ile było na czeku. W moim przypadku wszystko było płacone bezpośrednio na moje konto. Mam nadzieje, że komuś pomogłem.

DFray26
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2010 13:50

Postautor: DFray26 » 18 sie 2010 10:25

Ja bym Ci polecił firmę Odszkodowanie w UK

korczak
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2010 10:32

odszkodowanie

Postautor: korczak » 15 wrz 2010 10:43

Najelepiej byloby skorzystac z uslug firm "no win no fee" bezposrednio, nie korzystajac z posrednikow, bo to zawsze dluzej trwa. System odszkodowan w Anglii dziala calkiem sprawnie i wiekszosc spraw zalatwianych jest bez sadu, a w formie ugody. Ja osobiscie mialem do czynienia z jedna po wypadku w pracy i powiem Wam ze ogolnie jestem zadowolony. Byla polska obsluga wiec wszystkie dokumenty dostawalem po polsku i po angielsku jesli czegos nie rozumialem. Raz potrzebowalem sie skontaktowac bezposrednio z prawnikiem, to przyjechali do mnie do domu. Sprawa trwala okolo roku, ale dostalem odszkodowanie. Z pracodawca tez nie mialem potem problemow bo to w sumie nie on placi tylko jego ubezpieczyciel. Ja nic nie zaplacilem za sprawe. Szkoda ze w Polsce nie ma jeszcze takiego systemu...

Polecam

http://www.balforpolish.co.uk/


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron