O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 gru 2007 08:21

i jeszcze jedno (bo takie tematy dzialaja na mnie jak zapalka na benzyne)

ILU Z WAS OBRONCOW BYLO W NIEDZIELE W KOSCIELE ???????

ILU Z WAS W OSTATNICH DNIACH NAZWALO KOGOS CIAPATYM ALBO CZARNUCHEM????

przeklnelo, pilo, przeszlo na czerwonym, baraszkowalo w lozku bez slubu itp itd ILU ????? znalezli sie wielcy katolicy, obroncy wiary ktora sami maja gleboko w ... tylko jak co do teczo to trzeba sie wielce obuzac. jedno wielkie zaklamanie jak to w polsce

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 07 gru 2007 09:59

ta kartka to jedno wielkie klamstwo i oszczerstwo, takze jestem zbulwersowany i zadam natychmiastowego jej wycofania, poniewaz mikolaj zyje, byl wczoraj u mnie :)

uchenna
Gastarbeiter
Posty: 48
Rejestracja: 22 paź 2007 16:09

Postautor: uchenna » 07 gru 2007 10:13

Banita, wierze ze Ty od przyjecia 1 komunii św. nie zgrzeszyleś ani razu, i do kościoła zapewne biegasz trzy razy dziennie. A co do kartki, to faktycznie bulwersować powinni sie zwolennicy Busha.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 gru 2007 10:22

uchenna pisze:Banita, wierze ze Ty od przyjecia 1 komunii św. nie zgrzeszyleś ani razu, i do kościoła zapewne biegasz trzy razy dziennie.


Nic takiego nie napisalem i dlatego nie bulwersuje sie o kartke tylko o zaklamanych grzesznikow ktorzy udaja swietych

uchenna pisze: A co do kartki, to faktycznie bulwersować powinni sie zwolennicy Busha.


no to mamy prawie 50/50 na stronach barykady

uchenna
Gastarbeiter
Posty: 48
Rejestracja: 22 paź 2007 16:09

Postautor: uchenna » 07 gru 2007 10:36

a co na to wszystko Bush? macie jakieś informacje?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 gru 2007 10:43

taaaa dzwonil wczoraj i kazal mowic wszystkim ze na tej pocztowce chodzi o papieza a nie o niego :lol:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 gru 2007 12:29

No cos ty, przeciez to chodzi o ICH papieza :lol:

Nastepnym krokiem bedzie wsadzenie do wiezienia nauczycielki ktora nazwie pluszowego zwierzaka "Karol" :twisted:

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 07 gru 2007 13:02

Wlasnie z powodu takich jak wyzej przytoczonych przykladow, z dwojga zlego wole juz koscioly w Polsce niz meczety. Nie identyfikuje sie z zadna z religii, jednak jak wiekszosc ludzi, moje wartosci sa blizej tych katolickich niz muzulmanskich. Kosciol jest zacofany to fakt, ale religia muzulmanska jest czeto tam gdzie byl kosciol 500lat temu i takie sa fakty.

user1828738
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2007 17:44

Postautor: user1828738 » 07 gru 2007 16:32

Napisalem bardzo dlugi post w odpowiedzi na zarzuty pod adresem pseudokatolikow. Niestety przesadzilem i przypadkowo mi sie wykasowal.
Nie mam akurat czasu abym znowu mogl sie zajac odpisywaniem wiec powiem tyle. Dla wielu PRAWDZIWYCH katolikow i szczerze wierzacych ludzi (jak np.moi rodzice) te zdjecia sa obraza. Czy Wam sie to podoba czy nie(Banita, Marc..) sa jeszcze normalnie wierzacy ludzie a nie rydzykowe zastepy omamionych staruszek. Wychowywalem sie wraz z trwaniem pontyfikatu Jana Pawla 2giego i dla mnie rowniez ktos wiecej niz tylko PAPIEZ POLAK. Ty nie czujesz sie urazony wiec ok ale ja tak.
Ojciec Swiety uwielbial humor w dobrym smaku ale czy to jest dla Ciebie dobry smak?? Porownanie tego zdjecia do misia "KArola" jest dla mnie idiotyzmem a wiesz dlaczego?? Poniewaz Jan Pawel 2gi kochal dzieci i jeszcze bylby szczesliwy gdyby ktos obdarowywal dzieciaki takimi prezentami. To jest zdanie ktorego nie da sie zmienic poniewaz jestem lub staram sie byc obiektywny.Tak samo powiedzial bym kiedy zartowano by z Islamu czy wyznawcow Hinduizmu. Nie musimy sie kochac ale powinnismy sie SZANOWAC.
Pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 gru 2007 17:14

Trzy slowa do Artura (no popatrz, odezwe sie jednak do ciebie); kazdy FUNDAMETALIZM religijny jest idiotyzmem, niezaleznie od tego z jakiej religii sie wywodzi. W USA sa debile wysadzajacy kliniki aborcyjne i mordujacy ginekologow, nie widze roznicy miedzy nimi a Al-Kaida. Ale to temat na inna dyskusje.



user1828738

Dla wielu PRAWDZIWYCH katolikow i szczerze wierzacych ludzi (jak np.moi rodzice) te zdjecia sa obraza


Wzruszyles mnie prawie. Wyjasnij mi tylko czemu te zdjecia sa dla ciebie obraza?

Pokazane jest cialo? No jest. Na tysiacach zdjec jest.
Ktos kpi z trupa? Nie bardzo, kpina jest z braku inteligencji Busha a nie z ciala. A jesli z ciala? Jest tyle dowcipow ze zmarlych (Jasiu, nie bujaj tatusia, tatus sie po to powiesil zeby miec spokoj) ze jeden wiecej czy mniej...

Wiec co KONKRETNIE cie obraza? Ze na karteczce jest Wojtyla? Wojtyla wbrew temu co widac w Polsce nie jest oficjalnym obiektem kultu religijnego :twisted:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2007 17:20 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 07 gru 2007 17:18

user1828738

czlooooowieeeeku.

wnioskujac z twojego postu, kazde zdjecie ktore nie przedstawia papieza jako czlowieka swietego i dobrego jest dla ciebie obraza...

czy to jest normalne?

wg mnie jest to dosc ograniczone spojrzenie na swiat... wlasnie tak, moherowy beret na oczy... tu udowadniasz ze nie trzeba byc stara babcia zeby byc moherem...

user1828738
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2007 17:44

Postautor: user1828738 » 07 gru 2007 18:01

Piszesz ze jestem moherem czy kims takim a nawet mnie nie znasz.
Nigdy bys mi tego w oczy nie powiedzial dlatego tylko ze musial bys stanac na drabinie i miec jaja(jestem bardzo wysokim chlopcem z wygolona glowa i codzienna silownia-typowy Polak w UK).
Gdybys umial czytac i kojarzyl troszke fakty to zalapal bys ze nie jestem typem szalonego nawiedzenca. Nie uprawiam rowniez kultu Jana Pawla 2giego ale szanuje go chlopaku. Szanuje go bardzo i widzialem setki tysiecy rodakow jak nie miliony ktore szanuja go rownie mocno jak ja.
Skoczylo mi cisnienie wiec juz wiecej Ci nie napisze bo bylo by nie po Bozemu:)

Do Marca.. Czy Cie to wzruszylo to ja nie mam pojecia i w sumie nawet dobrze jesli tak. Co mnie urazilo? Wciaganie postaci JP2 do zartow o Buszu czy kimkolwiek innym. Nie musisz tego tak odczowac i jak powiedzialem szanuj co ja mysle a ja szanuje CIebie.

Nikogo nie obrazam i niech nikt rowniez mnie nie obraza poniewaz przed monitorem to mozesz chlopaku jeden z drugim leczyc tylko i wylacznie wlasne kompleksy..
Ja potrafie rozmawiac jak czlowiek i tego samego oczekuje od Was..

Pozdrawiam

Fighter

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 gru 2007 18:15

user1828738 pisze:Dla wielu PRAWDZIWYCH katolikow i szczerze wierzacych ludzi (jak np.moi rodzice) te zdjecia sa obraza. Czy Wam sie to podoba czy nie(Banita, Marc..) sa jeszcze normalnie wierzacy ludzie a nie rydzykowe zastepy omamionych staruszek.


Nie napisalem nic o normalnych ludziach, potepiam ortodoksow = moherowe berety. Ale w dalszym ciagu nie uwazam tego za obraze papieza. Patrzac tak na to to zabronione powinno byc pokazywanie na zdjeciach jakichkolwiek niezyjacych juz osob np banknoty z krolami - obrazamy ich bo codziennie miliony ludzi nosi ich przy 4 literach.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 07 gru 2007 20:58

MarcFloyd: Trzy slowa do Artura (no popatrz, odezwe sie jednak do ciebie);
sie wzruszylem :wink:
kazdy FUNDAMETALIZM religijny jest idiotyzmem, niezaleznie od tego z jakiej religii sie wywodzi. W USA sa debile wysadzajacy kliniki aborcyjne i mordujacy ginekologow, nie widze roznicy miedzy nimi a Al-Kaida. Ale to temat na inna dyskusje.

Tak, ale to są skrajne przypadki, nie jest to masowy ruch tylko jednostki. Tak naprawdę nie ma teraz na świecie czegoś takiego jak fundamentalizm katolicki. Owszem, były krucjaty, owszem była milcząca zgoda Watykanu na to co wyczyniała III rzesza i pare innych grzeszków kościoła wtedy i teraz by się pewnie znalazło. U nas jeśli nie chcesz chodzić do kościoła to nie chodzisz, możesz wszem i wobec opowiadać że jesteś ateistą, pare osób może coś ci powie, pare sie skrzywi, może jedna nie będzie cię chciała znać i to by było na tyle przykrości które mogą cię spotkać. Nikt nie będzie cię chciał wsadzić do więzienia ani zabić.

Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Postautor: Netka » 07 gru 2007 23:41

Do wszystkich nowoczesnych co to przez swoja nienawisc do polskich katolikow(a swoich rodakow) zagubili gdzies zdrowy rozsadek:
czy Wy nie widzicie,ze kartka ta przedstawia cialo zmarlej osoby,nieboszczyka?To nie jest wizerunek zyjacego papieza,krola czy krolowej.To jest zdjecie zmarlego czlowieka,ktorego ktos w bestialski sposob '' przebral" w stroj Sw.Mikolaja!
Czy gdyby ktos zrobil zdjecie Waszej zmarlej babci,dziadkowi,siostrze,bratu matce czy ojcu a potem wykorzystal zdjecie i "ubral" zmarlego w stroj kaczora Donalda czy myszki Miki,czy wtedy tez by Wam bylo tak wesolo?
Opamietajcie sie!


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 55 gości

cron