Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
user1156512
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009 20:44

Security Officer na lotnisku - pytanie

Postautor: user1156512 » 29 gru 2009 20:44

Witam,

zwracam sie z wielka prosba i pytaniem: czy ktokolwiek pracowal lub pracuje na lotnisku w Anglii na stanowisku SECURITY OFFICER'A (kontrola pasazerow,skanowanie bagazy, itp) ?

praca ta jest moim najwiekszym marzeniem, a zupelnie juz nie wiem gdzie mam isc, do kogo dzwonic, kogo pytac... :(
totalna załamka... :(



Stad moja prosba: CZY KTOKOLWIEK POSIADA JAKIES INFORMACJE NA TEMAT W JAKI SPOSOB MOGLABYM SIE TAM DOSTAC ?


Moze ktos z Was juz pracuje w charakterze security officer'a na jakimkolwiek lotnisku w Anglii? Z gory bardzo, bardzo dziekuje za odpowiedz i pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i prosze o kontakt: gg 3481141

kasiashagwell
Gastarbeiter
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2009 12:47

Postautor: kasiashagwell » 07 sty 2010 23:39

... ale Misiu... chłopiec tylko chłopców może obmacywać :) lubisz tak ?? mrauuu... :D

rafal25
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2010 01:12

Postautor: rafal25 » 29 sty 2010 01:01


aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 29 sty 2010 15:43

pewnie najlepiej byloby poprostu isc i zapytac maja tam swoj office, nie musisz mowic, ze tam chcesz pracowac ale, ze ogolnie taka praca Cie interesuje.. ja tak zawsze robie jak mnie cos zainteresuje lepiej wprost pytac niz po gazetach szukac...

mmand
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2010 23:54

niestety, ale...

Postautor: mmand » 30 sty 2010 00:00

bardzo trudno dostać się do ochrony na lotnisku...
ludzie mają tam dosyć dobre stawki, 50% czasu spędzają na "nic nie robieniu", mają dziesiątki dodatków, ulg itd...
dlatego chętnych jest tysiące, a najważniejszym problemem jest super selekcja, mój kumpel miał kiedyś szczęście być zakwalifikowany na rozmowy, przeszedł chyba 5 szczebli kwalifikacyjnych, w tym różnego rodzaju testy, ale nie udało się, oczywiście język musisz znać bardzo dobrze - w mowie i piśmie, ale to chyba oczywiste...
w każdym razie bez "pleców" będzie baaaardzo ciężko...

kasiashagwell
Gastarbeiter
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2009 12:47

Postautor: kasiashagwell » 30 sty 2010 07:11

>>> to nie Polska - tu plecy nie pomoga w tej akurat pracy

Na stanowiskach na których pracuje 99.5% polaków faktycznie, zjawisko 'pleców' nie występuje raczej...

Natomiast zdziwili byście się co dzieje się przy rekrutacji do poważnych firm na dobrze płatne stanowiska... kolesiostwa i kumoterstwa to my dopiero możemy się od Anglików uczyć :) ..

schock
Gastarbeiter
Posty: 44
Rejestracja: 03 sie 2008 02:44

Postautor: schock » 30 sty 2010 09:03

Blondynka/ke to az milo przeczytac. Co bysmy bez Ciebie zrobili?

mmand
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2010 23:54

Postautor: mmand » 30 sty 2010 12:24

blondynek pisze:ale w jej sytuacji zande 'plecy' nie pomoga


blondynek nie obraź się, ale cytujesz przepisy, formułki, oficjalne zdania, które wypowiadają menadżerowie itd ale przepisy często nijak się mają do rzeczywistości...
pracuję na co dzień z ludźmi z BA (seturity control) i wiem z pierwszej ręki, że PLECY baaaardzo pomagają... oczywiście trzeba spełniać określone warunki, przynajmniej minimum, ale Twoje Plecy mogą popchnąć Cię w procesie rekrutacji i z miejsca 1003 lądujesz na nr 2 - o to właśnie mi chodziło...

żebyś Ty wiedział, ile u mnie na terminalu pracuje modelek w BA securiyty. praktycznie wszystkie indyjskiego pochodzenia, ale wszystkie przepiękne!
nie mów mi proszę, że właśnie one najlepiej spełniały wszystkie kryteria, hehe

mmand
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2010 23:54

Postautor: mmand » 30 sty 2010 14:48

blondynek, sam pierwszy się mnie czepiłeś, napisałeś że żadne plecy nie pomogą, bo tu nie Polska, a ja Ci właśnie wyjaśniłem w prosty sposób, że mogą baaaardzo pomóc..
jeśli ktoś składa aplikację, to zapewne spełnia większość warunków, ale istotnym faktem jest przeskok z 1003 miejsca na 2 !!! czyż nie?

KONIEC z mojej strony, nie będę się wdawał w słowne utarczki...

mmand
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2010 23:54

Postautor: mmand » 30 sty 2010 18:16

Stary, teraz to Ty mnie irytujesz!
zachowujesz się, jakbyś mieszkał od lat w puszczy i nie znał realiów cywilizowanych (przynajmniej oficjalnie) krajów
znam dokładnie 5 osób z tej samej maleńkiej pakinstańskiej wioski, które pracują w BAA na tym samym terminalu!!! drugi przykład to średniego szczebla menadżer, którego dwaj krewni pracują też dla tej samej firmy, czy to takie niemożliwe????
nie twierdzę, że pracę mieli załatwioną od ręki, ale powtórzę - znaczne przyspieszenie procesu rekrutacji to połowa sukcesu!

PS. Co ja tu będę szukał przykładów! Poprzedni mój pracodawca też zatrudnił mnie dzięki poleceniu! Może to nie był taki moloch jak BAA, ale b.duża firma, szukała kogoś do działu księgowości, było wielu chętnych, w tym Angielki z długą praktyką, wybrali Polaka bez praktyki, ale z wykształceniem i głową na karku. Gdyby nie moja znajoma, nie miałbym żadnych szans na zdobycie tej pracy!


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron