O wszystkim na tematy prawne
Justyna899
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009 08:06

DVLA

Postautor: Justyna899 » 17 wrz 2009 16:46

mam problem tego typu, ze jakis czas temu kupiłam samochod w uk... wszystko uregulowalam road tax, insurance itp, tyle ze czekam na dowod rejestracyjny z dvla i jak do tej pory sie nie doczekalam, ponad miesiac juz wyczekuje listonosza... problem tkwi w tym ze za 2 tyg zamierzam jechac do polski a mam tylko ten maly "dowod" ktory otrzymalam przy kupnie samochodu????
slyszalam cos ze da sie zalatwic karte zjazdowa czy wyjazdowa sama nie wiem jak to sie dokładnie nazywa, czy ktos wie cos na ten temat????
POMOCY

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 19 wrz 2009 20:25

W lokalnym biurze DVLA moga wystawic Ci temporary VC5 certificate, jest wazny 6 miesiecy. Mozesz tez do nich zadzwonic i zapytac sie jaki jest status Twoich dokumentow. Dowiesz sie czy juz wyslali, sprawdza czy maja dobry adres itp.

Justyna899
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009 08:06

Postautor: Justyna899 » 21 wrz 2009 18:05

dzięki :)

parawkadoratok
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 27 paź 2009 20:48

Postautor: parawkadoratok » 27 paź 2009 21:34

ja mam jeszcze dodatkowe pytanko
jakis czas temu zatrzymala mnie policja i musialem oddac dvla zeby mi wpisali punkty
to bylo jakies 6 tygodni temu ile jeszcze mam czekac na zwrot tego dokumentu?

jak dlugo licza sie punkty
ile ich moge miec max ?

dzieki

magda88
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2011 17:08

Postautor: magda88 » 29 paź 2009 15:57

Punktów może być max. 12 - ważne są trzy lata (za wyjątkiem jazdy po pijaku i jazdy naćpanym) i co najgorsze się sumują.

Wyjątek jest wtedy kiedy zdałeś co dopiero prawo jazdy - masz je krócej niż dwa lata, to jest 6 punktów.

Jak będzie ich więcej - ban, czyli zakaz prowadzenia.

Tutaj opis - ENGLISH, Tu za co i ile punktów.

Hope that helps. :D

boratorabora
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 29 paź 2009 20:46

Postautor: boratorabora » 29 paź 2009 21:16

a czy mozna wymienic z powrotem prawko na polskie
i czy to prawda ze wowczas mandat sie dostaje ale nie ma mozliwosci aby Ci nabili punkty ???

prosze odpiszcie na to pytanie :)

magda88
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2011 17:08

Postautor: magda88 » 29 paź 2009 21:49

Ja tam się za bardzo nie znam, ale chyba tak właśnie jest...

Za parkowanie i inne cuda masz mandat, za inne sprawy - wędrówka do sądu i tam Ci wlepiają karę - która zależy od sędziego i jego widzimisię (podobno mają na to też wpływ Twoje zarobki w jakimś stopniu).

Podobno też można wyrobić ten counterpart do polskiego prawa jazdy, ale tego motywu już w ogóle nie znam.

Czyli są jakby trzy możliwości:
- polskie prawko jazdy;
- wymiana na angielskie prawo jazdy w DVLA
- wyrobienie do polskiego prawa jazdy części counterpart (?) - nie jestem pewna, ale coś mi się kiedyś obiło o uszy.

Oczywiście jest tak, że przy wymianie nie można twierdzić, że polskie prawko swoją drogą, a angielskie swoją - to jest jedno i to samo prawko jazdy, tyle, że w innych językach.

Jak wymienisz, to polskie wraca do Polski i tam możesz je z powrotem wymienić, zdając angielskie.

Podobno też jeśli masz polskie prawko to dostajesz większe kary, ale też nic nie wiem na pewno... ale się przekonam, już 24 listopada, jak to jest, chyba, że ktoś mi powie inaczej już jutro w czasie rozmów telefonicznych.

Hope that helps.

krzysiek1986
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2010 02:14

ZATRZYMANE PRAWKO

Postautor: krzysiek1986 » 12 sty 2010 02:19

WITAM!!! PROSZE O RADE ZATRZYMANO MI NA 6M-CY PRAWKO POLSKIE ZA PUNKTY.CZY MOGE SIE STARAC O WCZESNIEJSZE ODZYSKANIE.PROSZE EMAILE.DZIEKI Z GORY.

Ulenka33
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2010 15:42

Postautor: Ulenka33 » 15 sty 2010 15:51

Dolaczam sie do prosby, bo mnie rowniez wczoraj zabrano prawko za punkty, tyle ze angielskie, czy po tym czasie ponownie trzeba zdawac egzamin?Niewiem jak kolega ale ja zamierzam sie odwolac od wyroku bo sad nawet nie bardzo mial ochote mnie wysluchac i przerwal mi w pol zdania zaraz na poczatku tego co chcialam powiedziec, nie zostawie tego tak, to ze nie jestem angielka nie oznacza ze ktos moze mnie dyskryminowac z tego powodu.I jeszcze jedno, czy taki zakaz dotyczy uk czy ogolnie unii europejskiej


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron