Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
gogosobo
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2009 18:17

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Postautor: gogosobo » 28 paź 2009 09:17

Mam pytanie czy mieszkając w Anglii moge sie starac o dotacje z UE na otworzenie działalnosci gospodarczej

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 28 paź 2009 09:29

Trzeba bylo do Dragons Den sie zglosic .
A POWAZNIE Nie sadze zebys cos mogla dostac

adinycz
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2010 19:16

Dotacje unijne. Dla kogo?-nie dla Londyńczyków!!!

Postautor: adinycz » 22 mar 2010 19:33

Dotacje unijne. Dla kogo?
pytanie napisane przez anonim ,22 marca 2010 18:56:10
Witajcie Ostatnio ,,oblałem'' egzamin przez 3 osobową babska komisją ws dotacji 40 tys zł na założenie własnej firmy. Głównie dlatego, ze przyznałem się, iz dotychczas pracowałem za granicą. Pani S. stwierdziła, że skoro mam robote za granicą, to mam tam siedzieć, bo do Polski nie ma co wracac. I nigdy w Polsce tyle nie zarobie- dokładnie tak powiedziala!!!! Ot fajna lekcja patriotyzmu po paru latach emigracji i zachęcaniu premiera Tuska ,,emigranci!!! Wracajcie i budujcie druga Irlandie w Polsce!!! Ja chciałem dokładnie tak zrobić. Przytoczone słowa premiera wywołały u komisji ironiczny śmiech. A moje zapewnienia, ze chce zdobyta wiedze techniczna, zachodnie technologiie, myslenie i marketing wykorzystać na polskim gruncie, nie znalazły uznania. Nawet to, ze bedę eksportował wytwarzane towary, ze poza tymi 40 tysiącami, drugie tyle wyłoże z własnej kieszeni, bo maszyny sa drogie. Sam pomysł komisja co prawda oceniła jako bardzo na czasie i z szansami powodzenea, ale.... kandydat nie ten. Czy aby dostać taka dotację trzeba być wieloletnim bezrobotnym, pełnym marazmu, który od lat korzysta z polskiego socjalu, a wtedy Rząd aby pozbyć sie go na jakiś czas, da mu kase na założenie firmy? czy tacy jak ja, kreatywni, tzw polscy fachowcy, z głowa pełna pomysłów, biegli językach obcych mają nie wracać do kraju i pracować do ostatnich dni na... Królową ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 mar 2010 20:27

Najlepiej pokazac przed komisja blizny, ze po podcinaniu zyl.

adinycz
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2010 19:16

skoczyc z okna

Postautor: adinycz » 22 mar 2010 20:49

Tak, masz racje. W RP dostrzega sie problem zwyklego czlowieka, jesli wyskoczy z okna, pozabija swe dzieci, bo nie chce by glodowaly.
Wiec ta babka z unijnych projektow moze ma jaka filozofie, siedzcie ludzie za Zachodzie, bo w RP nie ma czego Wam szukac

danielcarpedm
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2010 00:27

Postautor: danielcarpedm » 03 kwie 2010 15:56

sam bym byl zainteresowany jakimis grantami , ale na biznes w UK, czy jest ktos, kto tego dokonal?

Pozdrawiam

pio1984pl
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2013 12:24

Dofinansowanie z UE

Postautor: pio1984pl » 16 paź 2013 12:27

Polecam ten link http://europa.eu/youreurope/business .Jest tam wiele przydatnych,konkretnych wiadomosci na temat dofinansowan z Unii.
Pozdrawiam


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 76 gości

cron