O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
pentagram1985
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2009 16:48

Problem z TSB Lloyds

Postautor: pentagram1985 » 17 paź 2009 16:53

Witam.
Mam problem z bankiem TSB Lloyds, ale to chyba normalka.
Przez wakacje (3 miesiące) pracowałem w Anglii. Ostatnia wypłata wpłynęła na moje konto w TSB gdy byłem już w Polsce. Pobrałem z tego konta połowę sumy. Ku memu zdziwieniu gdy chciałem wypłacić resztę kwoty, okazało się, że konto mam zablokowane i nie mogę wypłacić reszty pieniędzy.
Czy ktoś z forumowiczów miał podobna sytuację? Jak sobie z tym poradzić, kwota pozostała na koncie jest niemała, więc zależy mi na niej.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

tsb

Postautor: 71jkc » 17 paź 2009 17:12

Musisz sie z Customer Services linia skontaktowac . Numer jest na statement , jesli nie masz to na odwrocie karty , zweryfikuja twoje dane i kato odblokuja .

pentagram1985
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2009 16:48

Postautor: pentagram1985 » 17 paź 2009 17:16

czyli z czym w rodzaju cenntrum obsługi klienta?
a jakie są dane do weryfikacji danych osobowych, czy wystarczy numer konta i sort code?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 17 paź 2009 17:26

tak od tego zaczna , nazwisko, adres na ktorym to konto otworzyles , data urodzenia i pewnie cos jeszcze , mam nadzieje ze dobrze spikasz po angielsku bo jesli nie to troche to zajmie , nie mowiac o kosztach telefonu .
A jeszcze jak jestes w pl to nie dzwon z kom tylko z domowego , powodzenia
sprawdz website banku moze cos wiecej info znajdziesz ,
powodzonka

poczytaj juz ktos ten temat tu na forum poruszal .

pentagram1985
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2009 16:48

Postautor: pentagram1985 » 17 paź 2009 17:36

no dobra dobrzy ludzie, dzięki za informacje, przydały mi się, jeśli mi się uda dam znać na forum

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 paź 2009 18:38

blondynek: w Lloyds nie trzeba powiadamiac o wyjezdzie, tj. oni takich informacji nie przyjmuja. Pod tym wzgledem Lloyds jest najgorszym bankiem, bo nigdy nie wiesz kiedy ci zablokuje karte.

Jarazzz
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2008 16:49

Postautor: Jarazzz » 17 paź 2009 21:02

To przy okazji ja sie o cos zapytam - jak zakladalem konto, to Pani w banku powiedziala mi, ze przez pierwsze 3 miesiece musza mi przychodzic pieniadze, zeby konto nie bylo puste, ale niestety po niecalym miesiacu z przyczyn zdrowotnych musialem wrocic, zostawilem pare funtow na koncie, tez mi zablokuja konto albo cos w tym stylu ?

SMarek
Gastarbeiter
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008 17:09

Postautor: SMarek » 17 paź 2009 21:55

Ja chyba mam konto w jakimś innym Lloydsie bo przed każdym wyjazdem dzwonie , zgłaszam wyjazd a oni dziwnym trafem informację przyjmują. Jak dotąd nie miałem problemów z blokowaniem karty.

pentagram1985
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2009 16:48

Postautor: pentagram1985 » 17 paź 2009 22:05

no nie jest to takie trudne, sprawę już rozwiązałem. Zadzwoniłem do centrum obsługi klienta (numer na spodniej stronie karty). Poproszono mnie o podanie sort code, numeru konta, numeru karty, daty urodzenia i gdzie zakładałem konto. Gdy wytłumaczyłem o co chodzi, co nie przyszło mi łatwo, pani poinformowała mnie, że konto zostanie odblokowane. Z drugiej strony to jest trochę głupota, że blokują klientom karty, przecież ludzie podróżują po świecie i płaca w różnych miejscach. Te tłumaczenia, że jest to w trosce o klienta, sa dla mnie nieco niezrozumiałe a przysparzają człowieka o kolejne problemy.
Mimo wszystko dziękuję wszystkim, którzy się tutaj wypowiedzieli.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 17 paź 2009 22:08

dobry obrot sprawy
nie taki djabel straszny jak go maluja :wink:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 paź 2009 13:18

SMarek pisze:Ja chyba mam konto w jakimś innym Lloydsie bo przed każdym wyjazdem dzwonie , zgłaszam wyjazd a oni dziwnym trafem informację przyjmują. Jak dotąd nie miałem problemów z blokowaniem karty.


Chyba rzeczywiscie masz w innym banku. Przed wyjazdem za granice zadzwonilem do nich aby powiadomic o tym, ze wyjezdzam. Pani po drugiej stronie uprzejmie powiedziala, ze nie jest to konieczne, poniewaz ich system nie obsluguje takich informacji. Poniewaz poprzednio mi sie zdarzyla sytuacja, ze mi zablokowali karte - a kilka dni w ameryce poludniowej, bez dostepu do kasy troche lipa byla - poszedlem osobiscie do banku i rowniez mila pani powiedziala, ze to nie jest konieczne i jesli zablokuja karte, to zebym zadzwonil i zostanie odblokowana.
I oczywiscie za granica mi karte zablokowali, a jakze. Nie wzialem ze soba gotowki z hotelu, wiec chcialem w restauracji zaplacic karta. No nie fajna sytuacja byla. Zadzwonilem zaraz potem do banku, powiedzieli ze jest odblokowana juz i zebym sie nie martwil. Pytam sie ich, czy mi znowu zablokuja jak nie da rady ustawic ze jestem za granica. Pani powiedziala, ze to jest mozliwe. No i zablokowali mi karte nastepnego dnia jak chcialem wyplacic z bankomatu. To byla sobota chyba jakos, w kazdym razie zadzwonilem znowu, mila pani powiedziala ze karta jest juz odblokowana. Wiec poszedlem znowu do bankomatu i nic, pisalo ze karta zablokowana.
Zadzwonilem znowu do banku i pani powiedziala ze cos jest nie tak z ich systemem, i ze moja karta zostala jakos specjalnie zablokowana, poniewaz byla za czesto ostatnio blokowana (?!) i ze moge ja odblokowac stawiajac sie osobiscie w branchu, gdzie zakladalem konto... od tamtej pory nie biore kart LLoyds za granice.

Jarazzz
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 10 lis 2008 16:49

Postautor: Jarazzz » 18 paź 2009 13:26

Przestraszylem sie XD no tez Lloyds wlasnie - a jak oni o tym powiadamiaja w ogole ? list do domu przysylaja czy jak ? bo jak tak to bede wiedzial :P


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości