O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2007 12:53

bajukaro pisze:Ludzi, z ktorymi mozna o czyms POROZMAWIAC, ktorzy robia w zyciu TAKZE cos innego, poza zarabianiem.


A jakie to sa rzeczy dla Ciebie, ktore nie wiaza sie z zarabianiem ?
- gotowanie obiadu
- picie piwka po pracy
- spacer po miescie
- ogladanie filmu
- pisanie wierszy (tu juz troche zahacza o zarabianie hmm...)
- dogladanie roslinek
- zabawa z kotem
Hmm chociaz nie, posrednio to wszystko sie wiaze z zarabianiem...
Oswiec mnie prosze :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 lis 2007 13:34

a moze chodzilo o to ze nie potrafia rozmawiac o niczym innym tylko o pracy? tylko bylo sformulowane w malo inteligentny sposob.

Lizette
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2007 11:21

Postautor: Lizette » 20 lis 2007 15:51

troche glupi ten temat, a w dodatku nie ma celu.
inteligencja - czy to tylko ludzie wyksztalceni?
czasem z czlowiekiem ktory nie skonczyl zadnej szkoly mozna na wiele ciekawszych tematow porozmawiac niz z kims uwazajacym sie za inteligencje, bo skonczyl studia, ma biurowa prace itp itd.
a wogole to chyba z PiSu ten topik sie wzial bo oni tak segreguja ludzi, troche niegrzecznie ze strony autora tematu.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 20 lis 2007 16:48

mysle ze to kwestia nazewnictwa i jak to ktos rozumie. Rzeczywicie, mi osobiscie slowo inteligencja kojrzy sie z ludzmi ktorzy maja conajmniej magistra, a to jak sluszenie zauwazyla Lizette niczego nie dowodzi (zreszta magister sie zdewaluowal odkad w kazdym miescie jest filia uczelnii albo szkola prywatna). bajukaro chodzilo pewnie o ludzi ktorzy uzywaja mozgu nie tylko do obliczania ile w danym miesiacu zarobili funciakow i co sobie za to kupia w Polsce. Zauwazylem ze ostatnio slowo PiS robi oszalamiajaca kariere jako prawie ze wulgaryzm, zeby komus dopiec trzeba tylko w jego kontekscie uzyc slowa PiS, niewazne czy wypowiedz ma sens, ma byc cos o tej smiesznej partii. Niedlugo bedziemy mowic PiS Mać, PiSuj sie albo PiS cie PiSowal :) . Aha, moze ktos ma podobne problemy, na Firefoxie mi tu ten PiSdolony enter nie dziala, no nie moge przesc do PiSolonej nowej linii :), no naprawde ? admin zmieniales cos ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 lis 2007 17:00

No i wez potem powiedz komus 'PiS broder' ;)

Lizette
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2007 11:21

Postautor: Lizette » 20 lis 2007 17:01

Artur urzylam tego slowa Pis, bo w kazdej prawie wypowiedzi tej parti a dokladnie pana blizniaka, ciagle bylo podkreslane wyzszosc jednych ludzi nad innymi. bo on strasznei zle moim zdaniem odosi sie do ludzi nizszej klasy albo do kogos kto ma inne zdanie, jest osoba gardzaca innymi.
ale wymysliles dobrze jesli chodzi o pisdolona inteligencje :) taki zart.
inteligencja moim zdaniem nie jest rowna wyksztalceniu. inteligencja to moim zdaniem to jest cos co rozwiajamy i ksztaltujemy sami w swoim zyciu, poprzez zainteresowania, hobby, cwiczenie umyslu czytanie. a nie sztuka jest skonczyc studia o dobrej nazwie, pieniazkie w wiekszosci zalatwiaja wszystko. oczywiscie nie pisze o wszystkich, sa wyjatki.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 20 lis 2007 17:02

dla mnie inteligencja to glownie sposob zachowania sie, jak i bycia i obycia.

jak i rowniez wyslawiania sie, ale nie popadajac w buraczane nadectwo...

oraz sposob w jaki traktuje sie innych i w jaki idzie sie przez zycie.


kazdy jest inteligentny w pewien wlasciwy dla siebie sposob, i kazdy we wlasciwy dla siebie sposob robi czasem z siebie barana.

itd...

pytanie: czy jezeli dlubie w nosie po kryjomu, to jest to przejaw braku inteligencji (bo dlubie), czy tez przejaw inteligencji (bo w ukryciu)? :lol:

efektmotyla
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 02 lis 2007 22:54

Postautor: efektmotyla » 20 lis 2007 22:27

...zapodano temat 'szukam inteligencji' gdzie wyznacznikami owej inteligencji jest: nie gonic za pieniadzem, nie rozmawiac o pracy, nie rozmawiac o samochodach,sklepach, miec hobby,itd...tyle??????....moze autorka tematu zechce i pokusi sie o rozwiniecie...bo jezeli by tak przyjac wyzej wymienione kryteria to np. wszystkie 'milczki' (a jak jeszcze dodatkowow kolekcjonuja znaczki to juz git!!!!) sa juz przynajmniej w polowie drogie na wyzyny intelektualne :)

ps.odinn, swieeeeeeetnie to ujales/ujelas(?)

user51599
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2007 00:11

Postautor: user51599 » 21 lis 2007 00:14

Jest wiele rodzajów inteligencji (matematyczna, przestrzenna, emocjonalna, ekonomiczna). Jakiego rodzaju inteligencji szukasz? Poza tym, obawiam się, inteligencji nie można przekazać, jest to bowiem cecha wrodzona.
(proszę nie strzelać do posłańca, ja tylko przekazuję informacje)

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 21 lis 2007 00:21

...kto szuka ten znajduje... ale kto szuka, bo skoro istnieje takie okreslenie to zapewne nie jest to wytwor wyobrazni...
...a swoja droga widze oczami wyobrazni pierwsze spotkanie tejze Poszukiwaczki: ''Czesc jestem Poszukiwaczka. Czy jestes inteligentny? Bo ja bardzo!''...
...i czar prysl...

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 21 lis 2007 00:23

Inteligencja i mądrość wbrew utartym poglądom ma niewiele wspólnego w wykształceniem.Osobiście to wolę porozmawiać ciekawie ze sprzedawcą na stacji benzynowej niż słuchać głupio-mądrych wywodów jakiegoś bubka z tytułem magistra.Podsumowując:Głupiec zawsze będzie głupcem.

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 21 lis 2007 02:21

a sama jestes inteligentna//??
czy nie masz z kim pogadac?

user1707863
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2007 18:34

Postautor: user1707863 » 21 lis 2007 09:13

autorke postu prosze o kontakt!
Ja tez mam podobny problem! i tez takich znajomych szukam
moj email: margrab@poczta.fm
pozdrawiam marta

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 lis 2007 09:18

Drogie Panie a po czym wnosicie ze jestescie inteligentne? Jestescie czlonkiniami MENSY czy tak poprostu wam sie wydaje?

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 21 lis 2007 09:53

taaaaaaaaa Doda podobno tez ma wysokie IQ :lol: :lol: :lol:
jesli ktos uwaza siebie samego za inteligentnego i super madrego to ma bardzo malo pokory w stosunku do siebie......
po jasna ch.......sie zastanawiac czy czlowiek z ktorym rozmawiam ma IQ czy go nie ma??? Poprostu z nim rozmawiam, jak nie klikniemy (nie swiadczy o tym inteligencja lub jej brak) to nic z tej znajomosci nie bedzie.
Wiecej otwartosci na WSZYSTKICH ludzi...czesto wsrod smierdzacych lumpow sa "perelki" warte uwagi.......


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 140 gości

cron