O wszystkim na tematy prawne
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 15 paź 2007 14:14

byl raz program w tv, ojciec umarl i zostawil jakis nieduzy dlug kilkaset zl, nie pamietam gdzie, komornik chcial sciagac nawet z jego 10letniej corki, ale pewnie po emisji programu o tym w tv dal sobie luz.

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 15 paź 2007 17:14

NIE MA TAKIEGO PRAWA W POLSCE - POWTARZAM NIE MA TAKIEGO PRAWA W POLSCE ZEBY KOMORNIK SCIAGNOL COS Z MOJEJ MATKI- rozmawialem z SZANOWANYM PANEM MECENASEM !!!!!!! i poprostu takiego prawa nie ma - ktos tu kogos w h.u.j.a robi albo sie poprostu w h.u.j. dal zrobic !!!!!! idzcie do byle jakiego adkowaciny i wam powie.........

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 16 paź 2007 11:30

no skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

A dla innych powiem że niestety jest takie prawo, jest częścią prawa spadkowego które działa nie tylko na następne pokolenia ale i w górę, dzięki temu w przypadku dzieciaka które umiera, rodzice dziedziczą jego dobra, w przypadku śmierci rodziców uprawniają do dziedziczenia po rodzicach dziadkach itd, to samo prawo również zobowiązuje, bo prawo to nie tylko przywileje ale i obowiązki i zobowiązuje dzieci do pomocy rodzicom.
I teraz, odziedziczyć można nie tylko dobytek ale również długi i zobowiązania.

Owszem, każdy może złapac mandat popełnić błąd, ale w tym wypadku każdy musi czuć się odpowiedzialnym za to co zrobił, i tyle.
I nie pomoże tutaj tupanie nogami wyzwiska itd, to działa może na mamusie, ale nie na komornika,
MarcFloyd tak jak piszesz mogłeś dostać list gdy cie nie było, nie wiedziałeś itd, owszem, zdaża się dlatego w takim wypadku jeżeli odpowiesz na pierwszy list płącisz mandat z niewielkimi kosztami operacyjnymi i tak np,
za wjazd w strefę CC zone jest 50 funtów, gdy zapłacisz na pierwsze wezwanie płacisz tylko 450-470 zł natomiast gdy nie zapłacisz zaczynają sie poważne koszty.
Dalej gdy już się "dowiesz" masz prawo skierować sprawę do sądu i się odwoływać, zazwyczaj zostaniesz zobowiązany do zapłacenia należności, skarbowej, a następnie na dradze sądowej musisz udowodnić że cie nie było i ze nie wiedziałeś, ani nikt kto mieszka pod tym adresem nie wiedział i nie mógł cię o tym powiadomić. W tedy możesz liczyć na zwrot.
O ile za zdjęcie z kamery to może by się udało wymigać, od DODATKOWYCH KOSZTÓW gdyby mieć bardzo dobrego papugę a tu są koszty , ale za bilet za szybą za parkowanie w to już nie uwierzy żaden sąd, a tu kolega napisał że ma ze dwa wiec recydywa i celowe olewanie.

Rób co chcesz twoje życie, na razie pewnie jest kilkaset funtów, ale odsetki rosną niemiłosiernie, na twoim miejscu zrobiłbym jeden wybieg.

Jak już tak chcesz kombinować zapłaciłbym należność główna czyli pierwszy mandat, możliwe że po zaspokojeniu należności głównej wierzyciel odstąpi od dalszej kary, jest szansa czasami to działa, ale warunek musisz mieć pierwsze kwitki i pierwsze mandaty, jak ich nie masz to lipa.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 paź 2007 13:53

Alez ja nie mam takiej sytuacji (w kazdym razie nic o tym nie wiem :D ), jest ona czysto teoretyczna.

Prawo spadkowe, jak samam nazwa wskazuje, dziala po smierci. Natomiast ja mowie o egzekucji za ZYCIA dluznika od czlonkow jego rodziny. I jest to typowa odpowiedzialnosc zbiorowa.

W czasach III Rzeszy smiercia karano nie tylko tych ktorzy sprzeciwiali sie hilerowcom, ale rowniez zsylano do obozow ich zony, dzieci, rodzicow. Jak widac wspolczesna Polska pelna garscia czerpie z pieknej tradycji odpowiedzialnosci zbiorowej.

Justka
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2007 17:21

Postautor: Justka » 16 paź 2007 17:23

Mam takie pytanko do wszystkich. Po jakim czasie moze przyjsc mandat za predkosc z tych speed camera przy drodze?? Ale mam na mysli jesli sie jedzie angielskim samochodem i przekroczy sie predkosc nie polskim

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 16 paź 2007 18:43

Odpowiedzialność zbiorowa jest w tedy gdy odpowiadają osoby niezwiązane ze sobą, a tu mamy do czynienia z osobami powiązanymi finansowo, zobowiązaniem spadkowe wcale nie dotyczy po śmierci, bo tak jak powiedziałem jest częścią całego fragmentu prawa rodzinnego, obejmuje ono to co napisałem powyżej, czyli to ze gdy twoja mama nie ma na chleb ty jesteś zobowiązany jej dać na ten chleb i zapewnić opiekę, ale również gdy twoja mam będzie miała długi ty będziesz musiał w końcu pokryć te należności, nie będę się powtarzał.
Prawo to nie jest tylko w Polsce ale w wielu krajach świata.


mandaty z kamer przychodzą do miesiąca, zazwyczaj dwa tygodnie, po czym masz 2 tygodnie na zapłacenie ze zniżką, potem nastepne dwa tygodnie z pełną płatnoscia, po miesiacu masz 150 funtow itd itd

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 paź 2007 13:27

user190255 pisze:Odpowiedzialność zbiorowa jest w tedy gdy odpowiadają osoby niezwiązane ze sobą,


Nie panie kolego. Odpowiedzialnosc zbiorowa wystepuje wtedy gdy za postepowanie jednej doroslej osoba odpowiada nie tylko ona ale rowniez inne dorosle osoby.

A to prawo jest kuriozalne, chociazby dlatego ze spadku wcale nie musisz przyjac. Mandat natomiast jak najbardziej.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 18 paź 2007 11:00

No cóż na logikę masz racje, i pewnie nie było by takiego prawa, gdyby nie ludzie typu fghjgj
Ty za mandaty, wodę gaz teflony itd płacisz bo wiesz że ktoś tak samo jak ty oczekuje za swoją prace należności, gdy zrobisz bład, przepraszasz szefa czy żone, lub płacisz mandat, po prostu starasz się żyć tak by innym nie sprawaić kłopotów, a taki typ fghjgj zajedzie ci drogę, sieje zagrożenie na zatłoczonej drodze, w pracy być może ma wszystkich w D, i śmie zwyzywać cie ..... no powiedzmy żeś głupi

To na potrzeby ochrony społeczeństwa przed takimi osobnikami wymyślono takie prawo, no i jak pewnie wiesz nie jest to nowe prawo bo znane od wieków.
bo gdyby było inaczej, jedni płacili by za swoje błędy czy głupotę raz powiedzmy mandaty, drugi raz, musieli by pokrywać z podatków takich co mają prawo w głębokim poważaniu, a czy ty lubisz płacić za kogoś rachunki?
W myśl zasady że swojego majątku do grobu nie weźniesz ustanowiono właśnie prawo spadkowe i zobowiązań finansowych w rodzinie.
załóżmy że ty pożyczasz mi dużą kwotę pieniędzy i ja się zmywam, czy nie będziesz dokładał starań i możliwości odebrania swojej należności?
owszem państwo ma większe i prostsze możliwości ale to dlatego że ma więcej takich delikwentów.
Dlatego jest tak jak jest

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 19 paź 2007 19:02

USER197563475 ty pedale :D

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 paź 2007 22:48

Uspokoisz sie buraku?

Ktos ci odpowiada na twoje zale a ty zamiast mu podziekowac to bluzgasz?

Jeeeezz.... :x

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 31 paź 2007 10:23

chodzi o to, k.ur.na zielonego pojecia nie macie a sie wielce rozpisujecie!!!!!
co to jest odpowiedzialnosc zbiorowa??????
czyli ukraldem cos wPolsce, zabilem kogos, nie zaplacilem mandatow, ucieklem do UK czy do Zambii i tam sie ukrywam, ot nie moga mnie zlapac a to H.U.J ojca zamkniemy za kradzieże syna,,,,eeee jeszcze lepiej matke na dozywocie za to ze syn zabil w pijanym widzie........OTO WSZA ODPOWIEDZIALNOSC ZBIOROWA

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 31 paź 2007 12:09

a tak apropo nastepne NAJMADRZEJSZE porady pana usera 190225 !!

http://forums.londynek.net/gb/viewtopic.php?t=246

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 06 lis 2007 20:31

nastepne wypociny pana d.e.b.i.l.a wel chlopka roztropka wszechwiedzacego


http://forums.londynek.net/gb/viewtopic.php?t=512&sid=c1e3fb81077964f239ad45516c5e9668

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 lis 2007 08:16

Uspokoisz sie wreszcie?

zysio
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2007 14:34

Postautor: zysio » 18 lis 2007 14:48

witam

ja mam innej natury problem z mandatem. Otóż dostałem "walentynkę" że niby jest mandat w wys. 60f za przekroczenie prędkości (Speed Camera), auto o wskazanym nr rejestracyjnym znam i wiem kto jest właścicielem. Szkopuł jest w tym, że ja tym autem w ogóle nie jeździłem, tym bardziej w danym dniu i w danym na piśmie w miejscu. Najzwyczajniej w świecie - przypuszczam że właściciel auta próbując odkręcić temat po prostu wskazał mnie jako kierowcę - przewiduję iż kombinował że nie będę miał możliwość odebrania pisma (byłem na wyjeździe wakacyjnym, teraz jestem w PL i w najbliższym czasie się do UK znów nie wybieram).

Czy może ktoś mi powiedzieć, czy mogą być konsekwencje tego - jeśli tak, to jakie i jak wyjaśniać temat, bo zamierzam to zrobić

Z góry dzięki za pomoc


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości