O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
emigrantpol
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 16 maja 2008 20:10

Powrót do Polski, kilka pytań...

Postautor: emigrantpol » 17 sie 2009 22:05

Witam!

we wrzesniu najprawdopodobniej bede wracal do Polski. W zwiazku z tym mam kilka pytan odnosnie pracy i podatku...


W tym roku kwota wolna od podatku to zdaje sie £6470, rozumiem, ze w przypadku, jak nie przekrocze tej kwotu, nalezy mi sie caly podatek ktory zaplacilem, tak?!

Co z Natinal insurance, ktore mi pobrali, da sie to jakos odzyskac?!

Czy w sprawie zwrotu podatku musze czekac do konca roku podatkowego, czy moge wczesniej sie ubiegac (nie zamierzam wracac tutaj przez dluzszy czas), gdzie sie moge ubiegac o zwrot i ile czasu to trwa?!

Ostatnie oytanie dotyczy urlopu. We wrzesniu bedzie mi przyslugiwac prawie 2tyg urlopu ktory sobie wypracowalem. Czy pracodawca ma obowiazek wyplacic ekwiwalent za niewykorzystany urlop, czy to przepada?!


Z gory dziekuje.

emigrantpol
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 16 maja 2008 20:10

Postautor: emigrantpol » 17 sie 2009 23:29

Blondynek,

jestes pewien, ze nie nalezy mi sie zwrot podatku?! Przeciez nie przekrocze kwoty WOLNEJ od podatku, a mimo to zaplace od niej haracz


Zajrzalem na strone HMRC, i znalazlem informacje ze jednak moge sie ubiegac o zwrot (patrz. formularz P50), jezeli sie myle wyprowadzcie mnie z bledu ;)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości

cron