O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
bankierka
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 26 paź 2008 09:13

Amica zdobywa rynek Wielkiej Brytanii

Postautor: bankierka » 31 lip 2009 10:18

Polska marka AGD podbija brytyjski rynek. Dzięki niskim cenom swoich produktów notuje dwa razy więcej odbiorców niż przed rokiem. W I półroczu tego roku sprzedaż urządzeń polskiej marki Amica w Wielkiej Brytanii wyniosła prawie 5 mln euro (22 mln zł), czyli tyle, ile w całym 2008 roku.

– Liczymy na to, że z końcem roku osiągniemy 10 mln euro przychodów – zauważa Wojciech Antkowiak, wiceprezes zarządu Amica Wronki.

Zdaniem konkurencji, która również działa na brytyjskim rynku, polskiej marce trudno będzie walczyć o udziały. Brytyjski rynek AGD jest bowiem już mocno nasycony. Jego wartość jest niemal trzykrotnie wyższa w porównaniu z polskim, wartym około 1 mld euro. Poza tym do największego gracza, jakim jest Grupa Indesit, należy 30,5 proc. udziałów, do Arcelika 11,5 proc. a do Boscha 9,5. Amica nie będzie mogła zwiększać udziału w tamtejszym rynku w sposób tak prosty, jak ma to miejsce w Polsce, gdzie w kwietniu i maju zanotowała wzrost o 1,1 punktu procentowego, podczas gdy sektor dużego AGD zmniejszył się o 4,4 proc. W ujęciu wartościowym udziały Amiki sięgają prawie 16 proc.

Niewątpliwie jednak na korzyść marki Amica działa kryzys, który jest bardzo odczuwalny w Wielkiej Brytanii. To powoduje, że tamtejsi konsumenci w znacznie większym stopniu niż jeszcze rok temu zwracają uwagę na cenę kupowanych produktów.

– Nasze produkty są średnio o 5 proc. tańsze od konkurencji, do tego technologicznie nie ustępują urządzeniom zachodnich firm – zauważa Wojciech Antkowiak.

Zdaniem Wojciecha Koneckiego z CECED Polska, organizacji reprezentującej interesy producentów sprzętu AGD, zaletą polskiej marki jest także szeroki wybór asortymentu, jaki oferuje. A są to zarówno urządzenia chłodnicze, pralki, kuchenki, jak i zmywarki.

– Do tego w ofercie dostępny jest zarówno sprzęt wolno stojący, jak i do zabudowy – zauważa Wojciech Konecki.

Ale nie tylko to, jak dodaje, sprzyja Amice w podboju zagranicznych rynków. Także słaba złotówka, dzięki której eksport polskich towarów na Zachód stał się bardziej opłacalny, oraz jakość produktów. Warto zauważyć, że w ostatnich lata Amica bardzo mocno inwestuje w nowe technologie. W tym roku zaowocowało to wprowadzeniem nowoczesnej pralki o nazwie Nawigator, lodówki oraz płyty indukcyjnej zasilanej napięciem 230 V.

źródło: http://biznes.onet.pl/kryzys-sprzyja-am ... rasa-detal

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 31 lip 2009 10:21

i ?

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 31 lip 2009 22:35

I każdego prawdziwego Polaka to cieszy no chyba,że ktoś myśli,że już się przerobił na Angola.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 sie 2009 12:05

Z czego cieszyc ? Ze nikogo w Polsce nie stac na produkty Amica i ze musi szukac innych rynkow zeby nie pasc na pysk ?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 sie 2009 08:47

a powiedz nam Gozno kto to jest prawdziwy polak i jak mozna sie przerobic na angola?

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 09 sie 2009 11:49

Prawdziwy Polak to taki,którego"skóra jest biała a serce czerwone".Żyjący w Polsce i tym samym tu płacący podatki.Polak żyjący poza Polską to już inna kategoria.Nie dość,że płaci podatki i tym samym buduje niepolski kraj to w dodatku często robiąc z siebie niewolnika lub w przypadku kobiet prostytutkę lub łatwą dziewuchę rujnuje opinię w świecie tym prawdziwym Polakom,którzy muszą się za nich wstydzić. Na Angola nie można się przerobić ale wielu ułomków z zapadłych dziur i wiosek polskich myśli,że można.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 09 sie 2009 12:25

Jakie oszczędności może wysłać emigrant zarobkowy zarabiający grosze i wiążący ledwo koniec z końcem..?A skoro większość zamierza wrócić do PL to Ja wtedy mam zamiar uznać za prawdziwych Polaków.
Nie wiem z czego wynika ten głupi uśmiech w postaci dodanego emotionka ale musisz wiedzieć,że owe 600 mld zl.,które podałaś tu jest drobnostką w porównaniu z zadłużeniem rekordzistów w życiu na krechę czyli Brytyjczyków.Ogólnie wszystko w obecnym świecie ekonomii kręci się na kredyt i każdy kraj ma miliardowe długi.Tak więc Twoje "odkrycie"to żadna sensacja.

Andrewuk
Gastarbeiter
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2009 12:06

Postautor: Andrewuk » 19 sie 2009 12:59

Gonzo pisze:Jakie oszczędności może wysłać emigrant zarobkowy zarabiający grosze i wiążący ledwo koniec z końcem..?A skoro większość zamierza wrócić do PL to Ja wtedy mam zamiar uznać za prawdziwych Polaków.
Nie wiem z czego wynika ten głupi uśmiech w postaci dodanego emotionka ale musisz wiedzieć,że owe 600 mld zl.,które podałaś tu jest drobnostką w porównaniu z zadłużeniem rekordzistów w życiu na krechę czyli Brytyjczyków.Ogólnie wszystko w obecnym świecie ekonomii kręci się na kredyt i każdy kraj ma miliardowe długi.Tak więc Twoje "odkrycie"to żadna sensacja.


masz racje tylko ze ja wole zyc na kreche na wyspie niz w polandii
pozdro


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości