Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
abarat
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2009 00:40

Informatyk samouk - czy znajdę pracę?

Postautor: abarat » 29 lip 2009 01:49

Hejka ! To znów ja. Kolejne pytanie czy np dla informatyka samouka jest praca czy raczej trzeba się legitymować jakimś dyplomem czy kursami-naprawiam windowsy i takie tam w każdym razie znam się na tym trochę. Byłem już Londynie ale jeszcze za czasów kiedy nie można było legalnie tam pracować w każdym razie przed wejściem do Unii i wiem, że jest wielu niestety (i to jest smutne) oszustów to mnie najbardziej chyba przeraża, aby się nie nadziać na takich i takie pytanie czy te ogłoszenia odnośnie wynajęcia pokoju na tej stronie są w miarę ok (z całym szacunkiem dla redakcji Londynek) i czy ktoś mi wynajmie pokój jeśli powiem, że wylatuje z Polski dopiero. Jadę szukać pracy i swojego miejsca na ziemi.

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 29 lip 2009 02:55

certy i dyplomy przetlumacz na angielski ! to pierwszy krok przejrzyj ogloszenia na necie zorientuj sie jakie sa realia . i.............przemyslec musisz wszystko przespij sie nad tym i .powodzenia ! do rana kiedy moje zlotko UCT sie obudzi i da ci wjecei info :)" chyba cosik wie":)

drZoidberg
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2009 01:33

Postautor: drZoidberg » 03 sie 2009 03:45

"naprawiam windowsy" nie wystarczy.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 03 sie 2009 11:52

drZoidberg pisze:"naprawiam windowsy" nie wystarczy.


moglby pochodzic po tych roznych hinduskich firemkach co naprawiaja komputery na telefon.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sie 2009 14:55

usercostam pisze:
drZoidberg pisze:"naprawiam windowsy" nie wystarczy.


moglby pochodzic po tych roznych hinduskich firemkach co naprawiaja komputery na telefon.


... i zatrudniaja tylko "swoich" ktorzy sa tu nielegalnie i pracuja za £2.50 na godzine

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 03 sie 2009 15:05

babcia jadzia pisze:
usercostam pisze:
drZoidberg pisze:"naprawiam windowsy" nie wystarczy.


moglby pochodzic po tych roznych hinduskich firemkach co naprawiaja komputery na telefon.


... i zatrudniaja tylko "swoich" ktorzy sa tu nielegalnie i pracuja za £2.50 na godzine


Dlatego niech przed wyjazdem pooglada troche bollywood, poprzesadza z solarium i namaluje se wlosy na czarno. I przy okazji od razu pozna jakas Polke :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sie 2009 15:13

:lol:

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 03 sie 2009 17:31

Abarat, proboj startowac na helpdesk.

Moj chlopak konczyl bankowosc ale pracowal w PL jako informatyk 'od wszystkiego' w malej firmie. Nie mial nawet skrawka ceryfikatu zwiazanego z komputerami ale po 6 mies w UK dostal pierwsza prace w firmie IT.

Zdecydowalo to ze mial dlugi staz w poprzedniej firmie w PL (7 lat). Szybko go przeniesli do web developmentu i niby uczy sie teraz do jakichs certyfikatow z baz danych, ale dalej powtarza ze w jego firmie licza sie umiejetnosci i doswiadczenie a nie papiery.

Dodam ze mieszkamy w malym miasteczku w Kent wiec bylo podwojnie trudno, bo wieksze firmy gromadza sie blizej Londka a tu sa tylko male regionalne firemki.

Powodzenia,! :)
Ostatnio zmieniony 03 sie 2009 17:55 przez Morgaine, łącznie zmieniany 1 raz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 03 sie 2009 17:43

Jak ktos ma certyfikaty, to w niektorych firmach moga krzywo patrzec.
Bo duzo jest takich certyfikaciarzy, co mysla ze jak maja certyfikat to umia wszystko ;)

abarat
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2009 00:40

Postautor: abarat » 11 sie 2009 15:00

Witam! trochę mnie nie było, ale już jestem. Co do windowsów to dla "życzliwych" zrobię z nimi wszystko tzn naprawie prawie wszystko, a i Linuxem daje sobie rade. Morgaine dzięki za bardzo ciekawą i przydatną podpowiedź przywracasz mi wiarę w ludzi:)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości