Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Mieszkanie socjalne - co, gdzie i jak?

Postautor: catis » 08 lis 2007 18:54

Witam serdecznie,
Chciala bym dowiedziec sie jak wyglada staranie sie o mieszkanie socjalne?

Z mezem przeprowadzilismy sie do Londynu mamy 17 iesiecznego synka. Od znajomych uslyszelismy ze mozemy starac sie o mieszkanie socjalne coprawda oni mieszkaja w innej miejscowosci wiec dalej musimy szukac sami. Oni po 3 miesiacach ogladali pierwsze socjalne mieszkanie mimo iz nie sa malzenstwem i nie maja dzieci.

Prosze podpowiedzcie jakies strony gdzie co jak zalatwic.
Maz legalnie pracuje i ma calkiem dobre zarobki , ja nie pracuje poniewaz zajmuje sie synkiem.

Prosze o rade.

Z gory dziekuje

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 lis 2007 13:12

jak maz ma calkiem dobre zarobki to czemu chcecie mieszkanie socjalne?

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 09 lis 2007 15:46

poczytaj -> http://ukipedia.eu/uk/Budownictwo_socjalne
a dodatkowo mozesz sie zapoznac z Dopłatami mieszkaniowymi, moze to drugi rozwiazanie bedzie korzystniejsze pod wzgledem miejsca zamieszkania.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

??

Postautor: catis » 10 lis 2007 10:47

Tak maz dobrze zarabia a nie zamierzamy komus za zarobione pieniadze splacac kredytow itp.
Bo tak to wyglada anglicy biora domy mieszkania na kredyt wynajmuja i to tak naprawde wynajmujacy splacaja jego kredyt a my tak nie chcemy.

Pozatym zamierzamy zostac tu na stale wiec tym bardziej nie chcemy przeplacac za mieszkanie.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 10 lis 2007 10:47

Tak maz dobrze zarabia a nie zamierzamy komus za zarobione pieniadze splacac kredytow itp.
Bo tak to wyglada anglicy biora domy mieszkania na kredyt wynajmuja i to tak naprawde wynajmujacy splacaja jego kredyt a my tak nie chcemy.

Pozatym zamierzamy zostac tu na stale wiec tym bardziej nie chcemy przeplacac za mieszkanie.

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

Postautor: jkkjakub » 11 lis 2007 19:06

maz dobrze zarabia to czemu szukacie mieszkania socjalnego.zazdroscisz cwanym anglikom to sama kup mieszkanie wynajmij i ktos ci je splaci,chcesz zostac tu na stale to najlepsza inwesycja jest wlasnie nieruchomosc.ogolnie twoje idiotyzmy zyciowe przyprawiaja mnie o mdlosci

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

Postautor: jkkjakub » 11 lis 2007 19:06

maz dobrze zarabia to czemu szukacie mieszkania socjalnego.zazdroscisz cwanym anglikom to sama kup mieszkanie wynajmij i ktos ci je splaci,chcesz zostac tu na stale to najlepsza inwesycja jest wlasnie nieruchomosc.ogolnie twoje idiotyzmy zyciowe przyprawiaja mnie o mdlosci

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

Postautor: jkkjakub » 11 lis 2007 19:06

maz dobrze zarabia to czemu szukacie mieszkania socjalnego.zazdroscisz cwanym anglikom to sama kup mieszkanie wynajmij i ktos ci je splaci,chcesz zostac tu na stale to najlepsza inwesycja jest wlasnie nieruchomosc.ogolnie twoje idiotyzmy zyciowe przyprawiaja mnie o mdlosci

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

Postautor: jkkjakub » 11 lis 2007 19:09

nikt ni chce przeplacac za mieszkanie

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 11 lis 2007 19:20

jkkjakub: a to że tysiące różnokolorowych imigrantów mają nie tylko mieszkanie socjalne ale i rozmaite zasiłki nie porusza twojego żołądka ani troche ? I oni często nie mają zamiaru pracować.
Anglicy nie są cwani, tylko są ... anglikami, wiec mają kredyt. Nie tak łatwo dostać tak wysoki kredyt jeśli się nie jest obywatelem UK, o ile wogóle to możliwe.
Babka chce skorzystać z przysługującego jej prawa i nie widzę powodów do czepiania się, tyle.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 12 lis 2007 05:31

"every little helps" jak to w tesco mawiaja :)

i madrze kobieta robi ze szuka benefitow.

bank moze i udzieli kredytu na kupno - w wysokosci np 5 krotnosci rocznych zarobkow... MOZE. jak zarabia 30tys rocznie to nieduzo...

dodatkowo -
chcesz zostac tu na stale to najlepsza inwesycja jest wlasnie nieruchomosc


oj bzdura... nie widzicie co sie na rynku dzieje? wszystko w dol leci...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 12 lis 2007 08:12

1. Odinn: to ze leci na dol to normalne. Ale to jest zwyczajna korekta rynku, potrwa pewnie rok -dwa. Jesli chcesz zostac na stale to nieruychomoswc jest najlepsza inwestycja.

2. Co wy mowicie o trudnosci dostaniu kredytu, o zarabianiu 30k????

Ludzie, jak bralem kredyt na dom (100%, zero wkladu wlasnego) to zarabialem 14.5k rocznie. Moj limit kredytowy wynosil wtedy chyba 66.5k

Pozdrawiam.

M

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 12 lis 2007 09:32

mozliwe ze napisalem bzdure z tymi kredytami, ale nadal obstaje przy tym ze nie widze powodow czemu by nie probowac z socjalami jesli tysiace nierobow, nie maja takiego dylematu.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 12 lis 2007 10:32

2. Co wy mowicie o trudnosci dostaniu kredytu, o zarabianiu 30k????

Ludzie, jak bralem kredyt na dom (100%, zero wkladu wlasnego) to zarabialem 14.5k rocznie. Moj limit kredytowy wynosil wtedy chyba 66.5k


a kiedy to bylo?
bo jakos ostatnio, po tym jak w mojej "okolicy" paru obcokrajowcow wzielo kredyty (100tys, i ok 20tys) i spierdolilo za granice np do brazylii, ciezko jakikolwiek kredyt dostac... dodatkowo w zwiazku z "kraszem" na rynku, jak i spadkiem dolara, ilosc wydawanych kredytow zostanie dodatkowo zmiejszona, lub tez wymagania wzrosna...

a co do tego ze spadek jest tymczasowy... zobaczymy, ale jakos obawiam sie ze nie... sporo landlorodw juz narzeka ze nie moze wynajac komus mieszkania za "normalna" dla nich sume...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 12 lis 2007 12:42

zaciekawilo mnie to ze ceny spadaja, wiec wszedlem sobie sprawdzic jak tam moja okolica i czy mam plakac czy sie cieszyc. identycznie mieszkanie sprzedane za 15000 drozej, pol roku po tym jak ja kupilem - hmm no to rzeczywiscie spadly ceny... powiem wiec jeszcze raz to co juz tu wielokrotnie podkreslalem - anglia nie konczy sie na londynie wiec jak w jakiejs obskurnej dzielnicy ceny spadly bo byly kosmiczne od dawna to nie znaczy ze gdzie indziej w anglii ceny spadly. a moze to ja mialem fuksa w dobrym miejscu zainwestowalem?


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości