Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
10Renata
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2009 16:45

Uwaga na oszustów oferujących pracę!

Postautor: 10Renata » 28 maja 2009 16:59

Uważajcie na oszustów oferujących pracę!!!!.Odzwaniają z płatnych numerów kom. lub dzwoni do was nr prywatny i naciągają na olbrzymią kasę.W ubiegłym miesiącu naciągnęli mnie na ponad 100 funtów.Przykre jest to,że polak(z małej literki) Polakowi.Wiem,że nie tylko mnie ale wielu Polaków tak oszukali.A może razem coś zdziałamy? Ja mam ochote np. połamać tych gnojków?Ale narazie założyć sprawę karną

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 28 maja 2009 17:35

Zlotko jak ktos cie naciaga na jakies wydatki zanim prace da w jak napisalas granicach £100, ++ to juz cos ci to powinno bylo powiedziec .
Ale zgadzam sie to trzeba tepic i najlepiej wykastrowac !!!! :evil:

10Renata
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2009 16:45

Postautor: 10Renata » 28 maja 2009 17:52

Naciągnęli mnie na rozmowy z płatnych numerów,Przyszedł mi biling na ponad 100 funtów

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 28 maja 2009 19:17

To co ty dzwonilas na 090 numery ? ze az tyle na rachunku wystukalas zanim sie zorientowalas ? :oops: TAK NAPRAWDE TO JEST LATWO NASTUKAC PIEC RAZY TYLE NA TYLKO PRYWATNYCH NUMERACH ,bylam zrobilam i rachunek zaplacilam , ale lekcji sie nauczylam . tak ze kazdy moze latwo sie w tokie g wpakowac tylko tyle ze ja przynajmniej z tego radoche mialam.

ciarkosia
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 20 gru 2008 14:03

Postautor: ciarkosia » 28 maja 2009 20:22

I to sie zgadza,trzeba sie uczyc na wlasnych bledach.Cale zycie czlowiek sie uczy a Ty drugi raz juz tego bledu nie popelnisz a dzieki Tobie byc moze jakas czesc ludzi tez bedzie bardziej ostrozniejsza.

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 01 cze 2009 00:46

To moze byc dzwonienie na numery ktore wcale nie maja 090 na poczatku a wygladaja jak kazdy inny numer. Moi znajomi zadzwonili pod numer do dziewczyny z portalu randkowego zaczynajacy sie od 020.. co by wskazywalo na Londyn, kilka telefonow a potem rachunek na ponad 70funtow, minuta rozmowy na ten numer kosztowala funta i nie byl to nr 090.. a wygladal jak zwykly londynski numer stacjonarny. Popytalem sie Anglikow i mi mowili ze slyszeli o takich scams, ze wlasnie zwyly nr telefonu nalezy do high premium rate po funcie za minute albo poltora. Kiedys tez na gumtree w sekcji randkowej widzialem ostrzezenie o konkretnym ogloszeniu dziewczyny ze to scam bo nr komorki tam podany liczyl sobie funt albo i 1,5 za minute polaczenia a wygladal jak kazdy inny zwykly nr. kiedys pod Palacem Buckhingham rozdawano karty telefoniczne na "tanie" dzwonienie do Polski, tyle ze trzeba bylo najpierw zadzwonic pod numer 090... i po 15 minutach dostawalo sie jakich pin i kolejny nr pod ktory juz nalezalo dzwnic zeby miec na rozmowe z Polska pensa za minute rozmowy. Jak zobaczylm ten numer 090.. to wysmialem i wyrzycilem karte, zas kto dopiero co przyjechal to nie wie ze ak jest i da sie nabrac. Tak samo jak w polskiej prasie ogloszenie z nr na komurke o pracy, zadzwonilem tam i slysze, ze nr pod rekrutacje zostal zmieniony na zero siedemdziesiat zero i tam jakies cyfry dalej, i tam dzwonic, kto niekumaty to by sie dal nabrac, na te zero siedemdziesiat zero...Trzeba przed tym ostrzegac a nie sie nabijac bo pomysly na scam sa coraz lepsze.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 01 cze 2009 02:42

user536883 pisze:zaczynajacy sie od 020.. co by wskazywalo na Londyn, .


Londynskie zaczynaja sie od 0207 lub o208 a nie samego o2o...

Ziewwwwwwwwwwwwwwwww


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron