O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
taw
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 19 maja 2008 20:47

Polskie restauracje

Postautor: taw » 08 kwie 2009 00:02

Hej,

Chcialem pokazac kolezance polskie jedzenie, najlepiej cos bardzo polskiego. Gdzie ja zaprosic, zeby bylo bardzo polsko i o ile to mozliwe nie przerazajaco drogo?

taw
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 19 maja 2008 20:47

Postautor: taw » 08 kwie 2009 01:08

The Knaypa ... "Bigos z kiszonej kapusty..." ... o Matko Boska, przeciez wszyscy wiedza ze bigos robi sie ze swiezej ;-)! Mam nadzieje ze do tych cen nie doliczaja jeszcze 15% service charge jak niektore restauracje.

milicjant
Emigrant
Posty: 188
Rejestracja: 27 lut 2008 00:42

Postautor: milicjant » 08 kwie 2009 10:31

Tanio jest w Londek cafe
LONDEK CAFE LTD
198 THE GROVE
NEWHAM
LONDON E15 1NS
ale wrazenia na kolezance nie zrobisz. Moze warto ten jeden raz zaszalec i wybrac cos drozszego "z dusza" i "prawdziwymi" Polskimi smakami.

http://www.restaurant-guide.com/uk+sear ... =10&rpp=20
http://www.tatrarestaurant.co.uk/
http://www.wodka.co.uk
http://www.london-eating.co.uk/cuisines/polish.asp
http://www.allinlondon.co.uk/polish-restaurants.php

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 12 sty 2011 08:05

taw pisze:The Knaypa ... "Bigos z kiszonej kapusty..." ... o Matko Boska, przeciez wszyscy wiedza ze bigos robi sie ze swiezej ;-)! Mam nadzieje ze do tych cen nie doliczaja jeszcze 15% service charge jak niektore restauracje.



to kupuj sobie chińskie zupki...

ja pie...... wiadomo ze w wielu restauracjach standrdem jest doliczanie tzw "service" za obsługę.....

wpuśc chłopa do baru to wypije atrament

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 12 sty 2011 10:53

Nie lepiej samemu coś przygotować?

Na przystawkę: oczywiście smalczyk z cebulką i świeżym pieczywkiem.
Zupa: Żurek na kwasie chlebowym z ziemniakami, kiełbasą lub jajkiem (podaj w chlebku)
Drugie: klasyk, kotlet schabowy z ziemniaczkami, surówka z kiszonej.
Nie je mięsa?: Ruskie (kwaśny ser) albo knedle ze śliweczkami + śmietanka z cukrem.
Deser: wiadomo, szarlotka :)

easy..

wrocchick
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 08 lip 2010 01:14

Postautor: wrocchick » 12 sty 2011 21:52

W ktorej czesci Londynu szukasz? U mnie w pracy jest na topie 'Wodka' na South Ken, jedzenie ok i jak mowia moi koledzy 'calkiem niedrogo' (tak ok 50 funciakow na osobe, wiec to 'niedrogo' to dosc sliski temat jesli placisz za kilka osob).

http://www.fluideating.co.uk/Wodka_W8.restaurant

Osobiscie lubie 'Zamoyski restaurant' na Hampstead. A jesli zdecydujesz sie na opcje 'bar mleczny' - polecam 'Oasis' na Neasden. Smakowo niezle, troche tlustawo, porcje dla faceta - nie zjesz polowy nawet. Albo zjesz i bedziesz chorowac tak jak ja.

minok
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 26 wrz 2010 20:22

Postautor: minok » 15 sty 2011 12:25

Polecam restauracje " Republic " w Kingston przy przewroconych budkach telefonicznych , bardzo dobre jedzenie i niedrogo bo zazwyczaj za jedna osobe wychodzi ok. £15 i wychodzi sie naprawde najedzony .
Uwielbiam tam golonke bo kosztoje £12 a wazy ok. 1,5 kg .
Z tym , ze obok jest w antykwariacie nastepna polska knajpka i jej bardzo niepolecam bo wszystko podaja z mikrofalowki .

Pozdrawiam

veda
Emigrant
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2008 22:17

Postautor: veda » 16 sty 2011 09:33

Bar Polski na Holborn.

nie jest to typowa polska restauracja a raczej polski pub z polskim jedzeniem.
Pierogi sa rewelacyjne! aaa i wielgasny wybor polskich alko:)

soprano25
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2011 22:27

Postautor: soprano25 » 17 sty 2011 22:41

Stanowczo odradzam restauracji
Republic w Kingston i Theknaypa na Hammrsmith

powody

w theknaypa na Hammersmith

bylem na obiedzie w 8 osob otrzymalismy porcie kaczki dziecinne plus przystawka i deser wyszlismy glodni plus 15% serwis
nie wiem za co

Republic na Kingston

bylem tam na sylwestrze pierwszy raz i ostatni raz
w menii sylwestrowym bylo napisane szampan na 4 osoby
dostalismy tanie prosecco ktore nie dalo sie pic
pol kartonu soku na osobe na cala noc
restauracjia jest to bardzo droga i nowa zamiast przycignac klijeta to raczej go zniecheca ,
chca szybko zarobic na klijecie , nie tedy droga
koszt sylwestra 200£. na pare

marekklos
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2011 22:14

opinia o polskiej restauracji republic

Postautor: marekklos » 30 mar 2011 22:26

Co do REPUBLIC, bylem z zona na tym sylwestrze. Jestem bardzo zadowolony z imprezy.
Cena-200f. na pare brzmi drogo ale wynagrodzili nam to w jedzieniu,alkoholu (butelka wodki na pare)i dobrej zabawie.
Kolacja byla przepyszna, cala noc serwowane byly gorace jak i zimne przekaski.
To jest impreze sylwestrowa wiec trzeba zaplacic... Proponuje abys przygotowal przyjecie sylwestrowe w takim samym klimacie, z taka sama iloscia jedzienia itd... zobaczymy ile wezmiesz od ludzi.


polecam ta restauracje:-)
Bywam regularnie na niedzielnych obiadkach.
Ceny przyystepne.. a zupki jak u mamy....

tomekzyh
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2011 18:22

Postautor: tomekzyh » 02 kwie 2011 18:43

Restauracja Republic jest elegancka , smaczna i zdecydowanie ok. Pod względem cen . Byłem w większości Polskich restauracji w Londynie i żadnej innej tak nie polecam. napewno się nie będziesz wstydził . 100 % satysfakcji za każdym razem . Na sylwestra nie byłem bo byłem w Polsce ale koledze co mu nie pasowało bo było za drogo radzę zostać w domu i kupić dobrego szampana wtedy uniknie rozczarowana .pozdrawiam :))

Ankaxxx
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2012 11:43

Postautor: Ankaxxx » 27 sie 2012 12:03

RESTAURACJA GRYF W POLSKIM KOSCIELE NA EALINGU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chcialabym ostrzec wszystkich przed ta restauracja a szczegolnie przed wlascicielem tej restauracji.Mialam Chrzciny w tej restauracji i to byl moj najwiekszy blad bo najadlam sie wstydu przy wszystkich moich gosciach.
Wlasciciel tej restauracji jest czlowiekiem bardzo nerwowym i agresywnym wrecz nieobliczalny!!!!Na chrzciny dostalam tort w prezencie kiedy poprosilam o przechowanie w lodowce wlasciciel wpadl w furie zaczal wydzierac sie na cala restauracje ze u nich nie mozna przychodzic ze swoim tortem ,a ja przeciez tylko grzecznie zapytalam o przechowanie a nie o konsumowanie!!!Tak sie wydzieral i podchodzil do mnie ze balam sie ze mnie uderzy!!!!!!!
Jedzenie ,ktore zamowilam bylo okropne.Ziemniaki przegotowane ,kotlety bez smaku !!!!!Byly zamowione tez ryby ,ktorych nie otrzymalam ,a musialam za nie zaplacic.W dodatku za obiad musialam zaplacic wiecej niz sie umawialismy !!!!!Naprawde normalnie koszmar !!!!Jego syn tam pracuje rowniez ,jego rowniez traktowal jak smiecia ,zal mi sie go zrobilo !!!Kiedy weszlam do ich kuchni bo on tam mnie rozliczal ,to byl szok syf nad syfem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uwazajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron