O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Brytyjczycy na podsłuchu.

Postautor: Gonzo » 02 lis 2007 22:50

Wielka Brytania staje się społeczeństwem, w którym każdy może być podsłuchiwany i podglądany.
Richard Thomas: Szef brytyjskiego Urzędu Komisarza Informacji:

"Coraz więcej prywatnych informacji jest zbieranych przez agencje rządowe i firmy. Niedługo staniemy się społeczeństwem, gdzie każdy będzie podsłuchiwany czy podglądany. Tu nie chodzi tylko o kamery na ulicach. Pojawia się technologia, która kompleksowo nadzoruje nasze przyzwyczajenia i zachowania. Za każdym razem, gdy używamy telefonu komórkowego, karty kredytowej, przeszukujemy internet.W 2016 roku ludzie będą przyzwyczajeni do podglądania i bycia podglądanymi. Pełne nadzorowanie życia stanie się normą."

Polska wersja reakcji mediów i internautów:

"Straszne, gdzie my żyjemy!"
"Powiesić odpowiedzialnych, wywalić od razu!"
"Polska to kraj idiotów" (podpisał 'Polak')
"To chory kraj"
"Ten rząd nie potrafi zatrudniać ludzi"
"Gdyby rządził ... to by tak nie było"
"W Niemczech/Francji/USA/na Jamajce to by było nie do pomyślenia"

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 02 lis 2007 22:57

i jak w związku z tym mamy Ci pomóc?GONZO!

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 02 lis 2007 23:24

Napędzajcie polską gospodarkę i polskie PKB a nie tych fałszywych dziwolągów z wysp.Albo chociaż oddajcie kasę za szkoły,lekarzy itd.. :lol:

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 02 lis 2007 23:40

Oni chyba powinni mnie kasę oddać,za cierpienia moralne i fizyczne.
Przez tyle lat ciężkiej pracy nie dorobiłem się w Polsce tego co tutaj w ciągu 2 lat
ten Pan z linku poniżej w kilku prostych słowach powie co o tym wszystkim myśli ja mam bardzo podobne odczucia
http://www.videosift.pl/story.php?id=6805 :D
nieletnich proszę o nieoglądanie powyższego filmiku :lol:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 02 lis 2007 23:55

"ONI"czyli kto??Zapewne Komuchów masz na myśli.Wiedz,że Komunizm siłą wprowadzili nam Rosjanie za cichym przyzwoleniem Brytyjczyków i innych pożal się Boże"sojuszników",którym wcześniej pomagaliśmy.
Teraz o ironio losu Polacy nadal im pomagają-tym razem w kategoriach ekonomii i gospodarki.Cóż..Nie każdy Polak ma honor.Zostali tylko Ci ze stalowymi jajami, którzy radzą sobie w każdych warunkach.

Ten Cygan...też mi przykład.Cygan i praca jako Elektryk wysokich napięć hahahah.Na 99% facet ściemnia.Oni lubią kłamać--zależnie od sytuacji.

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 03 lis 2007 00:23

wyjechałem z Polski ,nie za komuchów ale 2 lata temu,po prostu miałem tego wszystkiego dosyć ,miałem własną firmę w ciągu tygodnia wyprzedałem wszystko i zwinąłem interes,miałem dość ciągłego użerania się z urzędnikami i innymi służbami.Tutaj w urzędzie byłem raz i to w skarbówce po zwrot podatku
wszystkie inne sprawy załatwiam przez telefon :) przez 2 lata dorobiłem się tu wszystkiego co potrzebne jest dla mnie i mojej rodziny do godziwego życia,mieszkam w nowym domku z ogródkiem ,w pełni ten dom z żoną urządziłem we wszystko co potrzeba jeżdżę dobrym samochodem i co mi więcej potrzeba ,w Polsce mieszkałem w blokowisku i jeździłem starym poniemieckim :D passatem ,na wakacje pod namiot ledwo mogłem z żoną odłożyć ,tu nie mam takich problemów i co mam narzekać ?GONZO i co mam się z moją rodziną bawić w patriotyzm?
sądzę że 70% procent emigrantów wyjechało z Polski z powodów podobnych do moich
bieda

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 03 lis 2007 14:53

Gonzo za komuny nauczyl sie rozpowszechniac poglady ze na Zachodzie jest zle, ze Polaka tam kazdy wyzyska w pracy, przestepczosc wysoka, i najlepiej zeby Polak siedzial w Polsce, nie zauwazyles Gonzo ze PRL sie juz skonczyl, ze swoje komusze propagandy wciskasz?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 05 lis 2007 09:45

Albo chociaż oddajcie kasę za szkoły,lekarzy itd


kolejny durny pomysl powielany setkami, glownie przez czytelnikow onetu :)
Za moje szkoly, lekarzy itd placili moi rodzice, podatkami przez nich wplacanymi czy skladka na ZUS wiec nie jestem nikomu nic winny.
Apropo inwigilacji, skarbowka Polska miala swego czasu uprawnienia do zakladania podsluchu na linii, nie wiem czy aktualne.

wolna_tu
Emigrant
Posty: 169
Rejestracja: 05 lis 2007 22:52

Postautor: wolna_tu » 05 lis 2007 23:21

Witam,
nie powinnam chyba zabierać tu głosu, ale pozwole sobie:)...jak czytam wypowiedz Gonzo....to nóż mi się otwiera w kieszeni....co za brednie i właśnie dlatego nigdy POLSKA nie stanie na nogi i nie doczekam się w niej normalności....przez takich właśnie GONZÓW....przez ich PISOWSKI stosunek do socjalu....oddać? a niby co?to co mnie i moim rodzicom zagrabiono? i grabi się nadal....np ZUS-swietna instytucja zarabiająca krocie na swoich podopiecznych-co daje w zamian? głodówke na emeryturce-oczywiście jak pacjent przeżyje w innym przypadku zostaje wiadomo gdzie:)...Słuzba Zdrowia-następna "poządna" instytucja-z której i tak nie mogę korzystać, bo zwyczajnie zanim bym się doczekała na należne(tak należne, bo płacę za to całkiem sporą kase do puli ZUS) mi badania to zwyczajnie bym wykorkowała i o czym TY piszesz....zwrocie? mam Ci policzyć ile już straciłam?....poprzez zmuszanie mnie do "haraczu" na ZUS?
Gonzo, ile Ty masz lat?....ja 40 i powiem Ci jedno...gdyby moim rodzicom i mnie pozwolono zupełnie inaczej inwestować na moją emeryture( a nie zmuszanie nas do wrzutki do jednego worka-z którego zyski czerpali i czerpią na górce-stawiając sobie ciągle nowe budynki i kupując limuzynki) gdyby pozwolono mi moje pieniądze wydać na inwestycje na godziwą emeryture i porządne leczenie(i tak płace za wszystkie badania i wizyty u lekarzy-prywatnie, bo tylko tak moge zadbać o Swoje zdrowie-nie mam czasu na badanie za może pół roku, które teraz jest bardzo dla mnie ważne)...ale co Ty możesz wiedzieć?...z twojej wypowiedzi wynika, że gówno i nigdy więcej nie mów o zwrotach, które powinni oddać LUDZIE mieszkający na obczyżnie.....bo nawet nie masz pojęcia ile jest im winne Państwo z którego wyjechali
pozdrawiam wszystkich, którym Państwo powinno dopłacić do wyjazdu

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 05 lis 2007 23:35

...za duzo emocji... wyluzuj... skoro jestes wolna - nie unos sie bo to szkodzi urodzie - wiec zadbaj o siebie, pokaz czego nie moga pkazac nawet mlode ob. UK ...
dowodzenei czegos dlugimi wywodami swiadczy tylko o braku ..tego czegos... choc rozumiem frustracje i oburzenie... coz ale gazowski czasmi doprowadza do bialej garaczki
... coa wtedy - pozostaje kapiel w zimnych wodach tamiski...

wolna_tu
Emigrant
Posty: 169
Rejestracja: 05 lis 2007 22:52

Postautor: wolna_tu » 05 lis 2007 23:51

Sorry...już luzuje:)....jak czyta się jego idiotyzmy to krew się burzy:)
Dbam o siebie zawsze i wszędzie:)....czytałam, że Polki tu są zaniedbane, bo się nie malują-co jest następnym absurdem-nie zawsze makijaż służy:)
pozdrawiam

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 06 lis 2007 09:24

wolna_tu: juz sie przyzwyczailismy, Gonzo to taki nasz forumowy folklor :wink:

user1827871
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2007 11:45

Postautor: user1827871 » 06 lis 2007 11:53

ANMI pisze:przez 2 lata dorobiłem się tu wszystkiego co potrzebne jest dla mnie i mojej rodziny do godziwego życia,mieszkam w nowym domku z ogródkiem ,w pełni ten dom z żoną urządziłem we wszystko co potrzeba jeżdżę dobrym samochodem i co mi więcej potrzeba ,w Polsce mieszkałem w blokowisku i jeździłem starym poniemieckim :D passatem


W tym jest właśnie problem. Tworzy sie mity jakoby w Anglii w ciągu roku, każdy zarobi na dom, nowe auto, wakacje co miesiąc na Borneo. I to za gotówkę.
Owszem, jest część ludzi którzy w taki czy inny sposób potrafią sie wzbogacić (czy to żyjąc w Polsce, Rosji, USA, dlaczego nie w UK?), ale nie ma co ściemniać, że wszyscy. Zaradny sobie zawsze poradzi...a niezaradny? Będzie żył mitem od pucybuta do milionera i wyjeżdzał do UK, psując dobrą opinię jaką w miarę tam mieliśmy tak gdzieś z 10 lat temu.

Dlaczego WSZYSTKICH Anglików nie stać na nowego Mercedesa, DOM na wsi czy wakacje w Azji? Dlaczego są tam biedni ludzie? Ciekawi mnie to bardzo? Może mi ktoś odpowie? Dlaczego przeciętna roczna pensja specjalisty w IT to około 35tys. funtów (około 500funtów na reke co tydzien).
Jak kupić za to nowy DOM, auto, wysłać dzieci do dobrych szkół?
Kredyt to można w Polsce równie dobrze wziąć.

Weźcie pod uwagę to, że gros tych co wyjechali, to proste chłopaki/dziewczyny które nawet nie wiedzą co to internet. Co do takich osób był ostatnio artykuł o bezdomnych na Victoria Station, czy ledwo ciułających żeby do kolejnego tygodnia starczyło. Oni nie mają szans się tu wypowiedzieć jak im "dobrze".

Dziwi mnie to bardzo, że część ludzi żyje w urojonym świecie, a potem wyjeżdżając do UK musi psioczyć na Polske żeby odreagować rozczarowanie wyspami.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 06 lis 2007 12:36

ale naprawde w czym problem? skoro wiekszosci tak sie nie podoba i sa tak rozczarowani tymi wyspami to niech jada z powrotem do domu. skoro tutaj tak im zle. przeciez droga wolna. skonczcie w koncu nazekac! jak sie nie podoba to sobie zmiencie!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lis 2007 12:38

User..._i_tak_dalej

Nie jestem najlepsza osoba do prownywania waruknow materialnych z Pl i UK (bo nie wyjechalem z powodow materialnych a i w Pl dobrze mi sie wiodlo) ale fakty sa faktami:

1. po niecalych trzech latach pobytu w UK kupilem dom. Na kredyt? Tak, ale stac mnie na splacanie tego kredytu.

2. Nie oszczedzam na niczym (to nie znaczy ze wyrzucam pieniadze, po prostu kupuje to na co mam ochote).

3. Nie mam oszczednosci ale za to co miesiac zostaja mi na koncie pieniadze - ktore starczaja na wyjazd wakacyjny i inne takie.

wiec co chcesz porwnywac?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości

cron