O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
anwil2005
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2008 18:33

Powrot do Polski:)

Postautor: anwil2005 » 14 sty 2009 01:06

Witam:)W drugiej polowie marca 2009 wracam na stale do Polski:)W zwiazku z tym mam kilka nurtujacych mnie pytan.Chce isc na angielskie bezrobocie, bo wiem,ze nabylem do tego prawo.Pracuje niezmiennie juz od 1,5 roku.Swiadczenie to chce przetransferowac do Polski,aby Polski UP wyplacal mi te £57 co tydzien przez 3 miesiace.Kiedy musze zwolnic sie z mojej pracy,by moc pojsc do Jobcentre i zglosic fakt,ze wracam do Polski i chce przejsc na bezrobocie, gdyz w swoim kraju bede szukal pracy.Slyszalem,ze nawet juz ponad 1 miesiac przed zjazdem trzeba zakonczyc stosunek pracy i przejsc na bezrobocie,by zgodzili sie na przetransferowanie go.Jakie druki i skad je moge wziasc musze uzyskac,by dostac angielska ''kuroniowke''?Kiedy musze zglosic Ravenue ,ze chce odzyskac caly podatek i nie zamierzam wrocic w roku podatkowym?Czy Ravenue moze przeslac mi pieniadze na polskie konto np.kogos z rodziny?Czy musze poprosic znajomego,by ten przeslal mi ze swojego konta do Pl?Jak dlugo trzeba czekac na zwrot takego podatku?Wiem,ze musze uzyskac druk E301 i E303,by dostac w Polsce transferowana z UK ''kuroniowke''.Gdzies w Internecie znalazlem post mowiacy o tym,ze mozna dostac zamiast ''kuroniowki'' ,do 70% od sredniego wynagrodzenia za jakis tam okres.Ale czy to mozliwe???Bo jesli tak,to ta opcja bylaby jak z bajki.Kiedy najlepiej zamknac angielskie konto?Jakie druki musi mi dac pracodawca na zakonczenie pracy?Czy jesli sam odejde, to mam prawo do zasilku dla bezrobotnych?Mam 23 lata.Komu i kiedy trzeba zglosic date powrotu, bo wiem,ze wracam 17 marca:PBardzo wazny jest dla mnie ten zasilek, ktory moze mi byc wyplacany przez 3 miesiace,bo to jest jednak ok£240 na miesiac.Na jaki zwrot moge liczyc biorac pod uwage ,ze zarabialem srednio£800 mieisecznie.Pytam tak czysto orientacyjnie, bo mysle,ze bedzie to nie maly zwrot(dla mnie nie maly,a dla innych moze wydawac sie maly:))Prosze o pomoc,bo sam poprostu tego nie jestem w stanie ogarnac:)Licze Kochani Forumowicze na Wasza pomoc:)Przepraszam za tak rozbudowane i zlozone pytanie ale...bardzo mi na tych odpowiedziach zalezy:)Moze ktos z Was ma ciekawe pomysly jak tu cos wiecej wyciagnac od Krolowej:Pozdrawiam Wszystkich:)Z gory dziekuje za odpowiedzi na moj post:)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: Powrot do Polski:)

Postautor: banita » 14 sty 2009 08:33

anwil2005 pisze:Slyszalem,ze nawet juz ponad 1 miesiac przed zjazdem trzeba zakonczyc stosunek pracy i przejsc na bezrobocie,by zgodzili sie na przetransferowanie go. (...)bo to jest jednak ok£240 na miesiac.(...)ze zarabialem srednio£800 mieisecznie.


jesli, powtarzam JESLI to co napisales rzeczywiscie ma miejsce (ze trzeba miesiac przed) to wez ty chlopie kalkulator do reki i policz co ci sie bardziej oplaca

dam ci mala podpowiedz

800 - 3*240 + polski zasilek przez 3 miesiace = tyle bedziesz w plecy

veda
Emigrant
Posty: 159
Rejestracja: 15 lis 2008 22:17

Postautor: veda » 14 sty 2009 10:08

Po pierwsze nie wyciagasz od Krolowej tylko od podatnikow.
Po 2 http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/Customers/WorkingAgeBenefits/Dev_015272.xml.html
Po 3 W obecnych czasach nie ma wiekszego problemu pojsc do Jobcentre osobiscie i proszac wczesniej o pracownika mowiacego po polsku, dowiedziec sie wsystkiego na miejscu.
PO 4 to samo mozesz zrobic idac do Inland Revenue
pozdrawiam

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Re: Powrot do Polski:)

Postautor: kordian » 14 sty 2009 10:50

anwil2005 pisze:Moze ktos z Was ma ciekawe pomysly jak tu cos wiecej wyciagnac od Krolowej?


Zostań Ty tam lepiej, i wogóle nie myśl o powrocie..
Myśląc tylko o tym "jak tu w Polsce wyciągnąć więcej od Królowej", daleko nie zajedziesz, i bardzo szybko kupisz bilet "Londyn - 8.15"...

Pozdrawiam

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 14 sty 2009 11:26

interesujacy temat, prosze o konstruktywne odpowiedzi a nie moralizowanie, przeciez to co anwil chce zrobic jest calkowicie legalne

Eldi
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2009 11:40

Postautor: Eldi » 16 lut 2009 16:07

Witam

Zamiast zgadywac i bladzic zadaj pytanie.
Mi odpowiedzieli po 6 dniach na www.powroty.gov.pl
To urzedowa strona wiec mozna ich odpowiedzi traktowac bardziej serio niz porady znalezione w necie.
Przynajmniej mi pomoglo.

pozdro

L

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 16 lut 2009 19:26

A tak swoją drogą, ciekawe podejście, wrócić do kraju i iść na bezrobocie w dzisiejszych czasach:shock: nigdy bym się na to nie odważył.

LNOVSKIxPMOVICH
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 27 sie 2008 14:33

Postautor: LNOVSKIxPMOVICH » 21 lut 2009 19:28

Najpierw zbadaj sie przynajmniej u dwoch lekarzy czy jestes zdrowy. Bo nikt w Polsce nie chce obcokrajowcow z jakimis wirusami.

A jesli chodzi o zasilek to popieram, przeciez ty tam VAT placiles i nawet srales w Macdonaldzie a wiec do ekonomii sie tamtejszej przyczyniles pozytywnie.
Pamietaj zeby zasilek z Anglii tylko wydac na Polskie produkty produkowane w Polsce przez Polakow.

I zycze zebys na wienieckiej nie wyladowal bo ostatnio nie lubia nawet re-emigrantow ta dzisiejsza huliganeria.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 21 lut 2009 19:55

Nie martw się. Mało komu chce się zadawać z takimi małymi zawistnymi kurewkami 8)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 43 gości