O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 13 cze 2008 00:55

Podniecająca informacja, mam nadzieję, że nie zniszczyła ci przez to życia?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 cze 2008 08:25

Ghebrid,

Niecale dwa lata biorac pod uwage ze zakladasz instalacje. Natomiast jesli sprzedam swoj i kupie z gazem to inwestycja zwroci sie w ciagu roku, mniej wiecej.

Wiesz, ja sie generalnie z toba zgadzam jesli mowimy o argumentach technicznych, natomiast znaczenia dla mnie wiekszego nie maja. Moj stosunek do samochodu jest bowiem taki, iz ma jezdzic i nie sprawiac problemow.
Wiele osob podchodzi do aut inaczej - mam znajomego ktory z kazdym skrzypnieciem leci do mechanika a olej zmienia co pol roku. Ja natomiast postepuje wprost przeciwnie - raczej wyeksploatowuje samochody i nie bardzo mnie interesuje stopien to czy silnik sie w nim rozleci za piec czy dziesiec lat.

Pozdrawiam :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 27 cze 2008 11:40

Odświeżam temat - min dla Gonza.
Oto Polska cała....
W trzeciej propozycji stawek akcyzy Ministerstwo Finansów utrzymało wniosek podniesienia o 58 proc. akcyzy na LPG. Przy drożejących paliwach wzrost akcyzy da się konsumentom we znaki.
[...]
Będzie to oznaczać wzrost akcyzy na litr autogazu o 28 groszy, po uwzględnieniu VAT-u. Ma to dać budżetowi dodatkowe 700 mln zł z podatku akcyzowego.



http://biznes.interia.pl/news/polacy-be ... 36115,4200

Ktoś jeszcze myśli o powrocie ?
:lol:

user951242
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2009 09:37

lpg w uk

Postautor: user951242 » 09 lut 2009 09:46

pytanie bylo o tresci-sprawy URZEDOWE Z LPG. A jak zwykle na forum paru kolesi bredzi bez sensu .Zygac sie chce! Jesli ktos pyta o dokumenty to nie piszcie o temperaturze silnika,cenach gazu, mocy pieca itp. Pytanie odpowiedz np ; co z dokumentami ,mot ? odpowiedz-jest dosc prosta sytuacja jesli chodzi o DVLA, w UK nie ma tak po.........ch przepisow co w polandzie.Najlepiej zadzwonic do DVLA i zapytac.Znalazlem kiedys dokladne wytyczne na jakis stronach ale za cholere nie moge ich teraz namierzyc.Jak znajde to zamieszcze.Ubezpieczenie bez zmian , z MOT tez bez problemu pod warunkiem ze jest jakas pieczatka kto zakladal. Powodzenia

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 09 lut 2009 18:33

Jedni rzygają inni płaczą. Ze śmiechu. Urzekła mnie Twoja historia - a teraz sprawdź czy nie popuściłeś i nie wykopuj tematów sprzed ponad pół roku! Archeolog się kurde znalazł. Indiana Psia Jego Jones...
Żeś zabłysnął...

pharao
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2008 13:01

Postautor: pharao » 13 lut 2009 22:59

Oczywiście kermitowi się jak zwykle coś nie podoba i musi mieć ostatnie słowo. Człowieku, czy ty będąc w pracy siedzisz ciągle na forum? Nic dziwnego, że przez takich ..... jak ty jest recesja.

A wracając do tematu. Ubezpieczalnie zazwyczaj wymagają świstek, że instalacja była zakładana zgodnie z normą LPGA i tutaj taki papier można dostać. Pewnie jednak na dokumencie z Polski czegoś takiego nie będzie, więc polecałbym telefon do chociażby DVLA.

Na MOT-cie nikogo zazwyczaj nie obchodzi. Jak jest gaz to przełączą na benzynę i tak będą testowali, ale nie wiem czy w każdej placówce tak jest.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 14 lut 2009 10:00

pharao przestań bełkotać, bo średnio rozwinięta małpa z paraliżem lewej półkuli, by zauważyła godzinę wysłania postu. Pracuję do popołudnia, co chyba średnio rozgarnięty by zauważył po aktywności na forum? :lol:
A teraz szoruj, łosiu :twisted:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009 12:49 przez gherbid, łącznie zmieniany 1 raz.

o.kurcze
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2008 11:25

do tego gebrida

Postautor: o.kurcze » 15 lut 2009 09:50

wes se koles wytapiruj lepiej mudzachedina
pozdro

marcco
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2009 21:59

Postautor: marcco » 26 lut 2009 22:29

Rozwala mnie,ze zawsze w tego typu tematach najwiecej maja do powiedzenia ludzie,ktorzy w sumie sami malo na temat wiedza ale cos tam slyszeli...Ja jestem wlascicielem auta,w ktorym zalozylem sekwencyjna instalacje LPG i zrobilem to wlasnie w Polsce.Auto to Audi A6 2.8 Quatrro z 98r. Nie zglaszalem tego faktu do DVLA ani do ubezpieczalni-prawie napewno wzrosla by wtedy stawka ubezpieczenia.Nie bylo zadnego problemu z MOT-wogole nie interesowalo ich,ze auto posiada instalacje gazowa.Posiadam tez drugie auto,ktore kupilem z juz zamontowana brytyjska instalacja LPG i nie ma zadnej wzmianki w V5 (loog booku) na temat instalacji.Co do sensu zakladania instalacji LPG to powiem krotko-oplaca sie to szczegolnie komus kto sporo uzywa auta (mnie zwrocila sie juz po 4 miesiacach!!!).Koncowki wlewu gazu sa rozne w roznych krajach europejskich-osobiscie posiadam wymienne koncowki 3 rodzajow.Jesli chodzi o utrate mocy to przy instalacjach sekwencyjnych najnowszej generacji wynosi ona miedzy 3 a 6%.Moj samochod ma pod maska ok.200 koni 193 fabryczne i kilka dodatkowych dzieki sportowemu podwojnemu wydechowi ABT wiec smialo moge powiedzec ze pozostaje przynajmniej 190 ,wiec ze stwierdzeniem "mulowatosci silnika" nawet nie bede dyskutowal.Oczywiscie moj silnik to V6-stka a nie jakies 4 cylindrowe,jednorzedowe 1.8 ale kto i do czego sobie montuje gaz to juz jego "broszka".Jesli chodzi o zuzycie silnika to przy nowych instalacjach jest ono tez o wiele mniejsze niz przy starych typach ale zgodze sie z kims kto juz wczesniej tu wspomnial ze nie jest to rozwiazanie na 6 lat lub dluzej uzytkowania.Mysle jednak ze do 6 lat uzytkowania nie powinno byc wiekszych problemow a mit ze instalacji nie mozna zalozyc do auta o duzym przebiegu mozna sobie tez wsadzic miedzy bajki.Moje auto mialo przejechane 155 tys mil w momecie montazu LPG, choc przypominam ze to silnik V6,a to troche zmienia postac rzeczy.Trzeba rownierz pamietac,ze instalacja co jakis czas takze potrzebuje serwisowania i chocby wymiany filtrow.Nie mniej jednak chyba kozystniej jest wydac 3000-3500 pln + drobne koszty serwisu raz na rok, a zaoszczedzac 45% pieniedzy wydawanych na paliwo :)

Pozdrawiam Serdecznie

Marcco Martin

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 27 lut 2009 08:20

marcco pisze:Nie zglaszalem tego faktu do DVLA ani do ubezpieczalni-prawie napewno wzrosla by wtedy stawka ubezpieczenia.



rozwala mnie jak w tego typu tematach najwicej do powiedzenia maja mali kombinatorzy i busigrosze

zycze powodzenia przy staraniu sie o kase przy ew. wypadku. zobaczysz jak przyoszczedzisz jak np. zarysujesz jakies drogie auto niechcacy a ubezpieczalnia sie na ciebie wypnie za zlamanie terms & cond. a jesli niechcacy ta swoja A6 (przypominan ze z V6) uszkodzisz komus zdrowie to juz tylka galaz w lesie ci pozostanie ... f... brainiac :twisted:

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 27 lut 2009 17:01

Dokładnie to samo miałem napisać 8)
Do V6 gaz pakować? Moooożna. Ale np do mojej Smoczycy? W życiu. Raz, że profanacja V8, a dwa, że wartość samochodu spadłaby o ponad połowę.
marcco - jak już tak strasznie chcesz oszczędzać na paliwie (WTF?), to kup sobie rower - ocalisz planetę :lol:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 27 lut 2009 17:22

moj szwagier zapodal sobie subaru, zdjecia mi przyslal, chwalil sie ze hoho (taaa wiem nie ma czym ale chlopak mial zajawke) po czym po 2 tyg zalozyl w nim GAZ :lol: :lol: :lol:

a marcoo to pewnie jeden z tych "kierowcow" co maja te "wypasione" fury (z 200KM po 155tys mil pffffffffff) zagazowane bo za duza pala ale z napedem na 4 kola - ktorych mijam jak im sie licznik na 70 zatrzymuje :) lubie tych boy racerow na swiatlach:) rycza, trzesa sie, startuja, sa pierwsi, zajawka, podniecenie, mijam ich po 20s jak juz dojada do limitu predkosci ... lubie to wkur... w ich oczch jak pokazuje im "walikonia" :twisted:

marcco
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2009 21:59

Postautor: marcco » 28 lut 2009 12:51

Banita-zaliczasz sie wlasnie do tej grupy pajacow ktorzy najwiecej krzycza a najmiej wiedza w temacie.Ja przynajmniej odpowiedzialem konkretnie.Gdybys czytal uwaznie to wylapal bys fragment ,w ktorym pisze ze mam tez drugie auto ktore mialo zakladana instalacje w UK i nie ma zadnej wzmianki na ten temat w V5.Ogolnie wszyscy w to wbijaja...Co do ubezpieczalni to po pierwsze-moze ty potrzebujesz asysty 3 osob zeby wyjechac z miejsca parkingowego pod Tesco bo inaczej porysyjesz wszystkie sasiednie auta,ja nie.Jesli chodzi o innego rodzaju stluczki to juz widze jak przysylaja komisje ekspertow ktora przedewszystkim szuka instalacji gazowej i od razu otwiera bagaznik..lol..tym bardziej ze po moim aucie nie widac z zewnatrz ze taka instalacje posiada.I`ll take the risk punter.Co do boy racerow-gdybys mial jakiekolwiek pojecie to bys wiedzial,ze akurat te auta srednio nadaja sie do wyscigow z pod swiatel a raczej wlasnie do szybkiej jazdy na autostradzie.Nie bede sie rozpisylal z jaka predkoscia jezdze i dokladnie gdzie bo zaraz wyskoczy kilku innych frustratow,co to im zal d.. sciska do moga sobie pozwiloc tylko na 1.9 diesel..lol..i zrobia tu wyklad jakie to niebezpieczenstwo stwarzam.Nigdy tez nie bylem dusigroszem-nie jestem po prostu idiota-nie chce rezygnowac ze swojego auta ale codzienie robie przynajmiej 70 mil,a moje auto spala spokojnie 14l/100km.Na koniec powiem tyle-wlasnie przez takich ludzi jak ty zadko juz tu zagladam(kilka lat temu zdazalo mi sie pisac na nim dosc czesto),bo to forum zamiast pomagac ludziom zmienia sie w "loze przesmiewcow" dla sfrustrowanych pazdzierzy-przepraszam jednoczesnie wszystkich normalnych forumowiczow!

Pozdrawiam
Marcco Martin

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 28 lut 2009 14:38

marcco pisze:[...]im zal d.. sciska do moga sobie pozwiloc tylko na 1.9 diesel..lol..


Faktycznie, lol.
Widać w Tobie prawdziwego eksperta. Focusem 1.8 TDCI Sport z 2006r objeżdżam Twoje wypasione 2.8 V6 quattro z każdej pozycji. A moją trzydziestoletnią Smoczycą to wyprzedziłbym nawet na wstecznym :lol:

Najbardziej żenująca jest Twoja postawa. Ktoś ma diesla, to jest gorszy i na pewno żal mu d... ściska. Za to Ty masz samochód za półtora tysiąca, więc musisz się dowartościować obrażając innych...
To dopiero żenada.

Reeetyyy - diesle są do d...

:lol:

marcco
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2009 21:59

Postautor: marcco » 28 lut 2009 19:09

Focusem to objechac dookola mozesz..ale obore na swojej wiosce,bo na autostradzie mozesz zobaczyc tylko moje oddalajace sie tylnie swiatla.Sorry ale nie moglem sie powstrzymac...A wracajac do tematu to przez takich ekspertow jak ty i twoj kolega zamiast porad i wymiany informacji rozmowa sprowadza sie do przekrzykiwania sie czyja opcja jest lepsza.Mnie dobrze z moim autem i mimo,ze stac mnie na o wiele nowsze to nie mam zamiaru go na razie sprzedac.A za poltorej tysiaca to moglbys moze odkupic felgi z mojego Audi ;) I to nie ja pierwszy wskoczylem na ktoregos z was z imperatywami i probami udowodnienia za wszelka cene ,ze tylko ja mam racje i tylko ja jestem najmadrzejszy...jak kolega,ktory podobno nie toleruje glupoty,a swoja postawa udowadnia zupelnie co innego.Ja kozystam z takiego a nie innego rozwiazania,bo w moim przypadku sie sprawdza i ma sens.Ty-jezeli sobie chwalisz-to uzywaj swojego diesla-nie powiedzialem ze to glupie czy bez sensu..

Mniej agresji na przyszlosc Panowie-inni ludzie takze maja prawo do wlasnego zdania ;)

Pozdrawiam
Marcco Martin


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości