Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
ROSSA22-23
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 25 gru 2008 11:49

Hemoroidy - pomocy - co robić?

Postautor: ROSSA22-23 » 25 gru 2008 11:55

Witam serdecznie. Mam taki wstydliwy problem i zdecydowalam sie napisac, bo nie wiem, co mam zrobic.
Jakis tydzien temu przy robieniu kupki zauwazylam krew i na zawnatrz odbytu wyczulam jakies zgrubienie. Z poczatku nic nie bolalo, ale od ok 4-5 dni to strasznie boli i nie moge normalnie funkcjonowac. Nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam i nie wiem, z kad to sie wzielo...
Kupilam w aptece masc, czopki ale to nic nie pomaga. Boli przy siedzeniu, podczas korzystania z toalety, spania, we wszystkim :(
do lekarza pobiegne zaraz po swietach, ale co mam teraz zrobic???
Moze ktos mial taki problem???

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Postautor: nicola21 » 26 gru 2008 02:43

Hej
Hemoroidy to zylaki dolnej czesci jelita grubego. Rozroznia sie 4 stadia rozwoju hemoroidow. Ty jestes juz na etapie 3 lub 4. W trzecim stadium choroby,hemoroidy maja sklonnosc do wypadania nie tylko podczas wyprozniania,lecz takze podczas wysilku fizycznego,ale moga byc jeszcze odprowadzone recznie. Do tego dochodzi krwawienie,silny bol. Natomiast w czwartym stadium choroby,hemoroidow nie da sie juz wprowadzic.
Nie dziwie sie,ze twoje leki Ci nie pomagaja,skoro leczysz tylko skutek, a nie znasz PRZYCZYNY twojej choroby.Co do lekarzy,to nie wiadomo na jakiego trafisz.On moze tylko przepisac Tobie jakies leki,albo wyslac Cie do szpitala na chirurgiczne usuniecie hemoroidow,co nie jest korzystnym rozwiazaniem,poniewaz z reguly po uplywie jakiegos czasu hemoroidy powracaja,jezeli przyczyny nie zostaly zlikwidowane.
Moim zdaniem,glowna przyczyna twojej choroby moze byc nieprawidlowa dieta,albo siedzacy tryb zycia.
Jestem dietetyczka i moge rozwiazac twoj problem,ale wpierw musze przeprowadzic z Toba wywiad.Odpowiedz mi na nastepujace pytania:
1) Czy spozywasz zbyt duze ilosci chleba,slodyczy,kawy,herbaty,czy wedliny?
2) Czy spozywasz codziennie duze ilosci owocow i warzyw?
3) Czy posilki zjadasz w pospiechu ?
4) Czy popijasz plynami podczas jedzenia?
5) Czy prowadzisz siedzacy tryb zycia ?
6) Czy twoja dieta jest bogata w blonnik?
7) Czy twoja dieta zawiera zbyt duze ilosci tluszczu?
8) Czy w ciagu ostatnich kilku dni,tygodni,mialas problemy z ukladem pokarmowym i czy zazywalas na to roznego rodzaju leki ?
Po wywiadzie z Toba,pomoge odnalezc Ci glowne przyczny twojej choroby,w razie potrzeby uloze dla Ciebie prawidlowa diete a takze przedstawie Ci kilka zabiegow,ktore ulatwia Ci walke z hemoroidami.
[/list]

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Postautor: nicola21 » 26 gru 2008 03:02

Chcialabym jeszcze dodac,ze lekarza oczywiscie Tobie nie odmawiam,on powinien Cie zbadac,porozmawiac z Toba i cos Ci przepisac.
Ale powinnas takze wiedziec ze wazna rola w takim przypadku jest leczenie dietetyczne,o czym wiekszosc lekarzy niestety o tym zapomina.

ROSSA22-23
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 25 gru 2008 11:49

Postautor: ROSSA22-23 » 26 gru 2008 12:04

Witaj . dziekuje za odpowiedz. powiem szczerze,ze jest coraz gorzej :( (problemy podczas spania, chodzenia... oj boli, boli...)
w odpowiedzi na Twoje pytania, udziele odpowiedzi:
1.tak
2.staram sie
3.nie
4.tak
5.tak
6.roznie to bywa
7.chyba tak :(
nie mam problemow z ukladem trawiennym .
jedyne co zazywam, to pigulka antykoncepcyjna i czasem jakies witaminy (ostatnio gripexy itp)
Mam pytanie, czy skoro jestem w 3-4 etapie, to czy dieta i sport pomoga, czy konieczne bedzie usuwanie chirurgiczne tego paskudztwa??? pozdrawiam

ROSSA22-23
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 25 gru 2008 11:49

Postautor: ROSSA22-23 » 26 gru 2008 12:31

Po przyjezdzie do Londynu, przestalam dbac o to, co jem i zaniedbalam wszelkie rodzaju zportu...
Przyznam sie, ze teraz bardzo czasto goszcze w MC Donaldzie, do kazdego posilku podaje frytki, jem duzo smazonego ( mieso, kapusta, becon...) uwielbiam slodycze, chipsy, popcorn i wydaje mi sie,ze bede musiala z tego zrozygnowac, ale jesli to pomoze bede w stanie zmienic swe nawyki ...

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Postautor: nicola21 » 26 gru 2008 20:08

Hej
Po wywiadzie z Toba wyraznie zauwazylam przyczyny powstania twojej choroby. Pewnie juz wiesz ze glowna sprawca byla NIEPRAWIDLOWA DIETA a takze siedzacy tryb zycia.
Powiem w skrocie: Produkty takie jak,slodycze,kawy,chipsy,frytki,becon itd. jedzone w duzych ilosciach nie zostaly dobrze strawione przez twoj organizm,lecz zamienily sie w tak zwana ''niestrawiona bryle'' przyklejajac sie do scianek jelita grubego.To spowodowalo,ze uklad wchlaniajacy jelita grubego zaczal dostarczac do ciala toksyny,substancje rakotworcze, produkty gnicia. Twoje jelita staly sie zrodlem ogolnego zatrucia,a stale rosnace zasoby kamieni kalowych zmienily sie w zwaly.Ogromny,nieruchomy worek z odpadami,zaczal wypierac z wlasciwego miejsca organy wewnetrzne.
Przeciazone zyly dolnej czesci jelita grubego uwypuklily sie,tworzac krwawe guzy.
Teraz sporzadze dla Ciebie plan,ktorego powinnas sie scisle trzymac:
1) Ogranicz,a najlepiej calkowicie wyklucz ( dopoki nie wyleczysz sie ) ze swojej diety spozywanie slodyczy,herbaty,kawy,miesa,frytek,produktow smazonych(raczej spozywaj produkty gotowane). Ogranicz takze ilosc spozywania chleba i tluszczu.
2) Zwieksz ilosc blonnika w diecie,ok.40g dziennie. Duzo blonnika wyst. w ciemnym,pelnoziarnistym chlebie,otrebach pszennych,owocach
3) Zwieksz ilosc owocow i warzyw w diecie.
4) Nie popijaj plynami posilkow , bo powoduje to,ze twoj pokarm jest zle strawiony.
5) obowiazkowo zacznij prowadzic ruchliwy tryb zycia.Zmuszaj szczegolnie miesnie dolnej partii do pracy.
Uwazam ze plan,ktory ci przedstawilam,powinien ci pomoc. Oprocz tego, powinnas dostosowac sie do zalecen lekarza,mysle ze przepisze Ci odpowiednie srodki na twoje hemoroidy.
Co do twojego pytania,czy bedziesz mogla uniknac chirurgicznego usuniecia hemoroidow,to nie jestem w stanie do konca Ci odpowiedziec, poniewaz nie spotkalam sie jeszcze z osoba,ktorej stan choroby znalazl sie w 3 lub 4. To moze stwierdzic tylko twoj lekarz. Ale dieta i tak odgrywa tu bardzo duza role.Chociaz pamietaj,zeby wyleczyc twoja chorobe,za pomoca diety i masci,ktore moze przepisac ci lekarz,na to potrzeba czasu,wiec musisz byc cierpliwa. Obiecalam jeszcze, ze przedstawie Ci kilka zabiegow, ktora pomoga Ci walka z hemoroidami:
1)Pij nastepujaca mieszanke soku ( 15 min przed jedzeniem):
50 g marchwii+ 40g selera+20g korzenia pietruszki+30g szpinaku
2)Pij codziennie Algi. Jest to najzdrowszy napoj na swiecie ,ktory pomaga na wszystkie choroby wewnetrzne,jak i zewnetrzne. Nie wiem czy slyszalas o algach,sa to japonskie krysztalki(dluga historia). Jesli nie masz ich w domu,moge Ci kilka podarowac.

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 26 gru 2008 21:34

Takie objawy moga rowniez sie pojawic gdy siadasz na zimnych murkach ,kamieniach zwroc na to uwage /moze to smieszne ale taka jest prawda/

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Postautor: nicola21 » 26 gru 2008 23:00

tak,to tez jest prawda.Przeziebiony odbyt moze doprowadzic do powstania hemoroidow. Ale ja znalazlam juz glowne przyczyny powstania jej choroby.

ROSSA22-23
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 25 gru 2008 11:49

Postautor: ROSSA22-23 » 27 gru 2008 10:11

Dziekuje serdecznie za pomoc, mam nadzieje, ze w miare szybko sie z tym uporam bo juz mam dosc :( masci i czopki wlasciwie nie pomagaja i strasznie boli. na wizyte u lakarza musze poczakac do poniedzialku, bo teraz wiekszosc ma wolne...
Mam pytanie- a czy w londynie sa dostepne Algi??? jesli tak, to gdzie i w jakiej postaci powinnam szukac???
pozdrawiam

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

Postautor: nicola21 » 27 gru 2008 15:08

Nie wiem czy w Londynie dostepne sa algi w aptekach,raczej ich nigdzie nie sprzedaja.One wystepuja w morzu i raczej prywatnie trzeba sie o nie postarac. Jak chcesz,moge Ci je podarowac. To jest moj email: sheldi@interia.pl

pozdrawiam

user265382
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2009 13:27

Postautor: user265382 » 14 sie 2009 13:59

"Ale powinnas takze wiedziec ze wazna rola w takim przypadku jest leczenie dietetyczne,o czym wiekszosc lekarzy niestety o tym zapomina."
Raczej udaje że zapomina.A pigułki antykoncepcyjne też moga powodować zakrzepy i przez to hemoroidy.Na początek polecam skombinować związki chromu i magnezu najlepiej ze sklepu chemicznego.Ja nawet mam sporo tego.A poza tym polecam taką kurację doraźnie: http://www.chelatacja.pl/ .Ale oczywiście samemu bo w Anglii pewnie cena jest kosmiczna.Mam najważniejsze rzeczy do tego

blackski
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2013 11:08

Postautor: blackski » 12 lut 2013 11:11

usuwałem w Polsce w Siemianowicach Śląskich przy Wyspiańskiego. Prywatna placówka, świetni leakarze i usuwają laserem. Warte podróży

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 13 lut 2013 10:58

Oczywiste wyjscie to lekarz proktolog.I diagnostyka wykluczajaca istnienie innych schorzen jelit dajace podobne objawy jak hemoroidy.Po pierwsze wywiad lekarski ,po drugie badanie per rectum,po trzecie badanie anaskopowe,po czwarte ,badanie kolonoskopowe.Mamy zaawansowane objawy .Kolezanka leczy je zachowawczo,leczyc mozna gora dwa tygodnie na wlasna reke ,nalezy pamietac ze stosowanie dlugie np.masci typu hydrokortyzonowego moze doprowadzic do zaniku blony sluzowej odbytu.Najlepsza mascia ktora znam to Avenoc,a czopki Posterisan.Nie inwazyjne a pomocne jesli to hemoroidy.Leczy sie przyczyny a nie objawy.Profilaktyka na przyszlosc jest prosta.Leczenie zachowawcze:A leczenie farmakologiczne ,masci ,czopki.B.dieta bogata w blonnik.C.naturalne nasiadowki.D.mycie odbytu po kazdym wyproznieniu.Wazna sprawa to diagnoza prawidlowa,nie wszystko to hemoroidy.A dieta nie zaszkodzi ,pomocna bedzie nie tylko w przypadku hemoroidow.Do lekarza czy szybciej tym lepiej.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 13 lut 2013 13:21

Do lekarza czy szybciej tym lepiej.


Powiedział daro ponad 4 lata później :D

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 01 lut 2014 15:57

Golden Shovel Award dla pana wyżej.. nie chce mi się zaś obrazka wklejać.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron