O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Zeitgeist

Postautor: Netka » 02 gru 2008 20:08

Zeitgeist

:(

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 02 gru 2008 20:56

???

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 02 gru 2008 21:25

Netka o film Ci chodzi?

Obejzalas obie czesci?
Pierwsza robi wrazenie druga tez niczego sobie.

Oczywiscie podczas ogladania nie mozna podchodzi do wszystkiego na nie, raczej trzeba byc otwartym.

pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 02 gru 2008 21:33

Zajawka wyglada ciekawie. We wtorek mam drugi egzamin, ale moze pozniej sie skusze 8)

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 02 gru 2008 21:38

polecam.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 03 gru 2008 00:18

..b.dobre... choc przyznam ze wiele pojec i wyjasnien z zakresu ekonomii zwlaszcza latwiej pojac z pomoca subtitle z YouTube...

Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Postautor: Netka » 03 gru 2008 00:50

Fema Coffins-wrzuccie sobie na youtube jeszcze to...

Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Postautor: Netka » 03 gru 2008 00:53

Jesli chodzi o Zeitgeist to widzialam te obie czesci w calosci,w jednym odcinku(chyba jakims troche" okrojonym") i powiem sczerze,ze jestem przerazona...

Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Postautor: Netka » 03 gru 2008 01:00

Zeitgeist: The Movie - Full, Final version

to jest to co ja widzialam

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 03 gru 2008 07:33

Rety. Myślałem, że po takim czasie ludzie przestali łykać ten bełkot.
Ale widzę, że wciąż tak samo jak Loose Change trafia na podatny grunt.
Tymczasem człowiek choć trochę dociekliwy wygoogluje sobie:
"debunking zeitgeist"
I otrzyma np coś takiego -> http://uk.youtube.com/watch?v=_QAhrC3nG5E
Posiadając informacje z obu materiałów już naprawdę nie jest ciężko poszukać opracowań dotyczących konkretnych wątków i samodzielnie się przekonać jakim monstrualnym stekiem bzdur jest Zeitgeist.

Więcej samodzielności w postrzeganiu otaczającego nas świata kochani :)

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 03 gru 2008 10:09

Caly otaczajacy nas swiat to stek bzdur i tak wszyscy jestesmy w "Matrixie".

Oj gherbid mysle, ze pare osob z tego filmiku moglo by z Toba podyskutowac technicznie.

Ja to przyjalem jak przyjmuje sie dobre historie zawsze sa dwie strony nie mozna wykluczac zadnej. Czy sie opowiedzialem lub ktos tutaj za ktoras z nich? Nie. Netka jest wstrzasnieta, ja napisalem, ze ciekawe. Ja rozumiem, ze Ci wszyscy naukowcy ze strony filmu lub ze strony rzadu nie maja racji, wiec powiedz mi do cholery kto ja ma?
Ty?

pozdrawiam

ps. belkot, belkot, zabobony, stos, stos, spalic...

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 03 gru 2008 11:06

...wiesz gherbid, chialbym sie z toba zgodzic, ale boli brak logiki w twoim krytycyzmie... zalecasz : Więcej samodzielności w postrzeganiu otaczającego nas świata kochan - a linijke wczesniejdajesz wskazowki gdzie i co nalezy wprzeczytac, posluchac, poogladac...
...wiec?... samodzielnie wg. mnie znaczy... SAMODZIELNIE, bez niczyjej pomocy... co jak sam wiesz nie jestesmy w stanie uczynic - byc alfa i omega...?
...trudno oprzec sie przekazowiw ktorym mowa ze : kazdego dnia umiera z glodu 34000 dzieci z powodu biedy glodu chorob... a w tym samym czasie ... aaaaaaaaa... sami ogladamy na codzien...
...trudno nie nie zgodzic z twierdzeniem: Cos bardzo jest nie TAK...

Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Postautor: Netka » 03 gru 2008 12:23

...a ja sie wcale nie dziwie,ze powstalo cos takiego jak "debunking zeitgeist"
Przeciez trzeba jakos odwrocic uwage od tego co naistotniejsze,trzeba ludzi doprowadzic do zwatpienia...a w koncu do obojetnosci.Smutne

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 03 gru 2008 12:33

... a rody bankierskie dorobily sie fortun oczywiscie dzieki ciezkiej pracy a nie dzieki stosowaniu spekulacji i przekretów z blogoslawienstwem panstwa :D

jak to jest ze najwiecej zarabiaja nie ci którzy cos tworza/produkuja tylko ci którzy sprzedaja nam jakies wirtualne dobra (jak pieniadz) albo pozyczaja nam te wirtualne dobra na procent (wczesniej je od nas biorac za posrednictwem panstwa) ? cos chyba jest nie tak i do takiego myslenia mial nas sklonic Zeitgeist

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 03 gru 2008 17:45

darekzlondku pisze:...wiesz gherbid, chialbym sie z toba zgodzic, ale boli brak logiki w twoim krytycyzmie...
[...] a linijke wczesniejdajesz wskazowki gdzie i co nalezy wprzeczytac, posluchac, poogladac...
...wiec?... samodzielnie wg. mnie znaczy... SAMODZIELNIE, bez niczyjej pomocy... co jak sam wiesz nie jestesmy w stanie uczynic - byc alfa i omega...?


Widzisz, Darek, jak na razie brak logiki pojawił się w Twojej wypowiedzi.
Nie dałem wskazówek, tylko wkleiłem jeden z dziesiątków wyników dla zapytania "debunking zeitgeist".
Natomiast sam link prowadzi do Youtuba, gdzie oprócz przykładowego filmiku masz z boku dziesiątki innych propozycji z których możesz radośnie korzystać.
Co do samodzielności. Naprawdę nie jest ciężko zrobić samodzielne poszukiwania prawdy. Nie trzeba być "alfą i omegą", wystarczy mieć głód wiedzy. Ja poświęciłem naprawdę sporo czasu na wnikliwą analizę zarówno "zeitgeista" jak i debunkerskich filmików, później zgromadziłem zasób potrzebnych lektur przez które się przebijałem kilka tygodni, korzystając z nielicznych chwil wolnego czasu, a dopiero potem pozwoliłem sobie na wyrobienie opinii.
Naturalnie skupiłem się na wątku religijnym, bo zeitgeistowe historyjki o pieniądzach to średnio zaawansowana ekonomia i tu nie ma żadnej sensacji.
Natomiast cały wątek o 9/11 to jeden monstrualny bełkot pełen zmanipulowanych zdjęć, cytatów wyrwanych z kontekstu jak i rażący zestaw dowodów na elementarne braki w wykształceniu.

Jeżeli ktoś w to wierzy - jego sprawa. Jeżeli ktoś się tym przejmuje, to jest mi go po prostu żal.
Cały ruch zeitgeistowski można pięknie podsumować cytując Lema:
"Nie wiedziałem ilu idiotów jest na świecie, dopóki nie zacząłem korzystać z internetu"

Tyle z mojej strony :twisted:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości