O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

National express

Postautor: ekonomzks » 09 lis 2008 19:53

MAM TAKIE PYTANIE CZY KASY BILETOWE NATIONAL EXPRESS SA CZYNNE CAłA DOBE ??MAM LOT Z LUTON O 6 RANO I BEDE NA STACJI AUTOBUSOWEJ OKOłO 23. KUPIE WTEDY BILET? CZY LEPIEJ ZAMóWIC ON LINE ? JESLI CHODZI O ZAKUP ON LINE TO JESLI WYBIORE OPCJE BILET POWROTNY OWARTY TO MUSZE ICH JAKOS POWIADOMIC KIEDY BEDE WRACAł?? ( W TYM CZASIE BEDE W POLSCE).

Martosik80
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2008 19:12

Postautor: Martosik80 » 09 lis 2008 20:00

Bilety możesz kupić u kierowcy nawet return ticket. Ale nie wiem ile aktualnie biorą w każdym bądź razie cena jest taka jak w kasach biletowych. Z tym, że return ticket jest zawsze tańszy od singiel ticket. Return ticket jest ważny przez 14 dni od daty zakupu w National Express (ja jechałam z Londynu na Stansted i kupiłam return ticket - inf od kierowcy).

ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

Postautor: ekonomzks » 09 lis 2008 20:18

O spoko wielkie dzieki za info.To w 14 dniach się zmieszcze. czyli niemusze podawac dokładnej daty powrotu kierowcy ?? on line wychodzi 18F w obie strony

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 10 lis 2008 00:37

A tak przy okazji czy ktoś się orientuje dlaczego ten dworzec w Londynie zwany Victoria Coach Station jest tak mały i wygląda w środku jak stodoła?

deos
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2008 04:50

Postautor: deos » 10 lis 2008 01:20

Nie kupisz raczej biletow u kierowcy w National Express, kup online i wydrukuj, bedzie taniej. Na open return wrocisz kiedy tylko zechcesz.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 10 lis 2008 07:33

deos pisze:Nie kupisz raczej biletow u kierowcy w National Express,

Złota zasada. Nie wiesz, nie pisz. Tydzień temu odwoziłem znajomą z Luton Airport na Heathrow Airport właśnie busem NE. Jakoś kłopotów z zakupem biletów u kierowcy nie było.

deos pisze:kup online i wydrukuj, bedzie taniej.

Nie ma żadnej różnicy między kupnem online a w kasie. Kolejny babol, przyjacielu.
Natomiast fakt - najlepiej kupić bilety online. Mniej stresu a i samopoczucie lepsze.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 10 lis 2008 16:55

Jakoś kłopotów z zakupem biletów u kierowcy nie było. (...) Nie ma żadnej różnicy między kupnem online a w kasie


Gherbidku, co Ty opowiadasz?

1) W National Express bilety kupowane w necia sa czesto duzo tansze. Jezdze do Londka mniej wiecej co miesiac, zawsze na funfare kupowanym przez internet. Canterbury - Londyn £3-6 w jedna strone. Co prawda non-refundable, ale roznica w cenie jest zasadnicza (w kasie ten sam bilet kosztuje pokolo £10). Przy takich cenach, nie bedac pewnym o ktorej sie przylatuje, oplaca sie czasem bardziej kupic dwa funfary na kolejne autokary i wsiasc w jeden z nich, niz kupowac bilet na dworcu.

2) Bilet NE nie zawsze da sie kupic u kierowcy. C czasem mozna, czasem nie moza. Zalezy od widzimisie kierowcy i od tego ile jest dostepnych miejsc. Ja mialam z tym kiedys klopot, wiec nie polecam.

***

3) No dobra. W jednej kwestii nie do konca mialam racje. Funfare nie mozna kupic podrozujac na lotnisko.

# No refunds available
# No further discounts permitted
# Not available for travel to/from an airport

http://www.nationalexpress.com/utilitie ... res.cfm#FF
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008 17:11 przez Morgaine, łącznie zmieniany 1 raz.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 10 lis 2008 17:09

4) ekonomzks, na Luton mozesz tez dojechac easybus, to tania opcja, bilet kupujesz online http://www.easybus.co.uk/gb/bookGB.php

masz tez do wyboru Greenline numer 757, ponoc jezdzi cala dobe, ja zawsze z nimi jezdze bo maja znizki studenckie, w tej linii bilet zawsze kupuje u kierowcy http://www.greenline.co.uk/__80256E2700 ... enDocument

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 10 lis 2008 17:44

kupisz u kierowcy na bank,return jest tanszy,jak ja korzystalam ostatnio z ne to bilet byl wazny przez 3 miesiace,ale bylo to dawno temu wic bycmoze teraz zmienili regulamin

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 10 lis 2008 18:13

morgaine, ja własnie o tym pisałem - połączenia airport-dokądkolwiek nie mają żadnych różnic w cenie między zakupem w kasie a online. W końcu turystów się powinno doić, a nie dawać im rabaty :D

Summa summarum to moja wina, bo napisałem posta "po łebkach"... Spieszyłem się do roboty i wiesz... Jedną ręką piszesz, drugą próbujesz zjeść śniadanie nie wypijając kanapki i nie zagryzając kawą i tak samo z siebie wychodzi :)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 10 lis 2008 22:24

w sumie nie wiem, ja sniadanie jem w pracy :D

ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

Postautor: ekonomzks » 10 lis 2008 23:10

easy bus wychodzi duzo taniej jak natioalexpress. za 2 osoby w obie strony do luton wychodzi 22 F. kupujac on line musze wydrukowac bilet czy wysyłaja smsa ?? odjezdzaja z tego samego miejsca co national express na victori ?

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 11 lis 2008 16:46

easybus koniecznie wydrukuj

charakterystyczny pomaranczowy busik bedzie stal na ulicy, pomiedzy terminalem przyjazdow i odjazdow. London Victoria Buckingham Palace Road Stop 6

jak przechodzisz przez jezdnie wychodzac ze stacji kolejowej albo terminalu 'arrivals' do 'departures' to przy tej wlasnie ulicy stoja busiki :) z tego samego miejsca jezdza tezautobusy do oksfordu i greenline i widac je na kilometr.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 52 gości