O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 03 lis 2008 23:08

Co Wy się tak boicie polskich urzędów skarbowych jak śmierci z kosą,która tylko na Was czyha.Skarbówka ma w czterech literach śledzenie stanu uciułanych przez Was funtów.Oni przeważnie zajmują się grubszymi sprawami,tam gdzie w grę wchodzą miliony.Czy słyszeliście o tym aby "udupili"za coś Polaka pracującego w UK?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 lis 2008 00:20

Gonzo pisze:Co Wy się tak boicie polskich urzędów skarbowych jak śmierci z kosą,która tylko na Was czyha.Skarbówka ma w czterech literach śledzenie stanu uciułanych przez Was funtów.Oni przeważnie zajmują się grubszymi sprawami,tam gdzie w grę wchodzą miliony.Czy słyszeliście o tym aby "udupili"za coś Polaka pracującego w UK?


Bo zaden przy zdrowych zmyslach nie bedzie wplacal swoich milionow na polskie konto.
Tutaj idioci nie maja kasy, tak jak w Polsce.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lis 2008 20:24

26.10--kurs Funta :4,7 zł.

Bankierka 26.10.08
" pracuję jako trader w Warszawie dla jednego z dużych banków
obecna sytuacja na walutach to tylko spekulacja i radzę ją wykorzystać do przerzucenia oszczędności na złotówki"

Gherbid
Uważam, że funt mimo obecnych zawirowań podbije jeszcze do góry. Zwłaszcza, że tendencja spadkowa istnieje nie tylko w sektorze Dolara, Euro i Funta, ale również pozostałych walut.

06.11.--kurs Funta :4,35(i spada)

Gherbid w swych licznych wywodach naukowo-ekonomicznych niezle się zbłaznił odnośnie kursu walutowego Funta do złotówki.Coś zamilkł w tym temacie a to zapewne,że czuje się tak samo głupio jak Alan Greenspan w USA-który nie wie do dziś dlaczego stało się jak się stało.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 06 lis 2008 20:40

bla, bla, bla...
Kapralu, pisałem, że na efekt trza będzie poczekać.
Czytaj uważniej.
Ach, przepraszam, zapomniałem, że ogarnięcie wypowiedzi składającej się z kilku akapitów i mającej sporo słów składających się z więcej niż 6 literek wywołuje u Ciebie reset intelektualny. Na przyszłość specjalnie dla Ciebie będe produkował posty na poziomie 6 latka :lol:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lis 2008 21:00

Typowe zachowanie dla kogoś kto nie wie jak się zachować po trefnych przepowiedniach.Ucieka od tematu.Zamiast przyjrzeć się wcześniejszym swym wypowiedziom i co z nich wynikło najlepiej odwrócić"kota ogonem"i przypisać adwersarzowi jakieś ułomności.Ogólnie bla,bla,bla.Przyznaj choć rację Bankierce bo dobrze podsumowała panującą 10 dni temu sytuację.I nie ciesz się teraz jak głupi do sera.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 06 lis 2008 21:02

06.11.--kurs Funta :4,35(i spada)


Trole maja jakie wlasne notowania kursow walut?
Wg notowan dla ludzi normalnych funt w dniu dzisiejszym wbrew wszelkim przewidywaniom (i logice) poszedl w gore.

Usual rules fall down as pound RISES on rate cut

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lis 2008 21:07

A czemu woo krzyczy tylko wtedy jak Funt podskoczy parę groszy do góry a jak mocno spada to cisza?

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 06 lis 2008 21:11

Nie krzycze tylko dementuje twoje, jak zazwyczaj, nieprawdziwe dane.

Moze cie to zdziwi ale: nie wysylam funcikow do Polandii, nie siedze tu na zmywaku mieszkajac w 30 w jednym pokoju zeby tylko odlozyc i wrocic, nie mam w Polandii kredytu ani sie tam nie wybieram w najblizszym czasie.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 06 lis 2008 21:13

Gonzo pisze:Typowe zachowanie dla kogoś kto nie wie jak się zachować po trefnych przepowiedniach.Ucieka od tematu.

Samokrytyka... No, proszę. Kapralu, nie mierz wszystkich swoją miarką.

Gonzo pisze:Zamiast przyjrzeć się wcześniejszym swym wypowiedziom i co z nich wynikło najlepiej odwrócić"kota ogonem"

Pisałem, że trzeba będzie poczekać. Następnym razem poproś kogoś, żeby Ci poczytał, może samo słuchanie pozwoli Ci ogarnąć treść.
Gonzo pisze:[...] przypisać adwersarzowi jakieś ułomności.

Nie muszę nic przypisywać, Kapralu.

Gonzo pisze:Przyznaj choć rację Bankierce bo dobrze podsumowała panującą 10 dni temu sytuację.

Jeszcze trochę, dzieciaczku. Na wyspach stopy procentowe obniżono o 150 pkt, min stąd ten spadek. Poczekajmy z pół roku :)
Zresztą, na kij czekać:
Na rynku krajowym obserwowaliśmy osłabienie złotego. Para EUR/PLN wzrosła ponad poziom 3,6000, a USD/PLN 2,8000. Znacząco wzrosły oczekiwania na obniżkę kosztu pieniądza w Polsce. Po tym jak bank centralny Czech obniżył dziś stopę procentową o 75 pb, pojawiły się opinie, że również w naszym kraju powinno się rozluźniać politykę monetarną, a długie utrzymywanie wysokiego poziomu stóp procentowych przy wyhamowującej gospodarce może być bardzo niekorzystne. Jeśli para EUR/USD pozostawać będzie w konsolidacji lub zniżkować, to złoty będzie słabła, a deprecjacja może być dość znaczna. Jeśli jednak EUR/USD wybije się górą z konsolidacji, możliwy jest wzrost w okolice poziomu 1,3400, co powinno wspierać polską walutę. Sytuacja powinna być bardziej klarowna po jutrzejszych danych z USA.
News z dzisiaj -> TMS Brokers/ 06.11.2008, godz. 17:08

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lis 2008 21:19

"Moze cie to zdziwi ale: nie wysylam funcikow do Polandii"
Słusznie bo mało tu są warte obecnie poza tym jak większość Polaków w Uk zapewne trzęsiesz się nad każdym funcikiem jakby to było nie wiadomo co.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 06 lis 2008 21:23

No ba. Ty, Kapralu masz znacznie lepiej, jadąc na garnuszku mamusi :lol:
Ah, zapomniałem, że pewnie masz dużo pieniążków z urojonej firmy :D Tylko pamiętaj, za walutę z Monopoly nic się nie da kupić :twisted:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lis 2008 21:25

Do oceny sytuacji na rynku trzeba mieć wyczucie i doświadczenie jak bankierka a Ty Gherbid słuchasz tych durnych analityków-darmozjadów ,którzy ciągle się błaznią w swych "przepowiedniach".

" Poczekajmy z pół roku "
Bepiecznie podać AŻ pół roku,żeby za dwa tygodnie znowu głupio nie wypaść po błędnych prognozach.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 06 lis 2008 21:27

Mysle, iz pare osob w polsce wie na czym to polega, ale niestety tylko pare. Reszta sie cieszy jak dziecko z loda, ze zloty taki drogi... no coz nie wszystkim jest dane myslenie globalne i dobro gospodarki lepiej sie posmiac ze slabej waluty obcej. I co tam rozwoj gospodarczy (eksport), naplyw kapitalu i inwestycje (bo tansze), co tam napedzanie rynku, nie wazne jest to bo: Zloty jest silny.

A tak swoja droga powie mi ktorys ile kosztuje 2L pepsi w sklepie w Polsce? bo dawno nie pytalem.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 06 lis 2008 21:27

Zapomniałeś Gherbid chłopcze,że nie jesteś jasnowidzem.Więc nie pisz szybciej niż myślisz.Głowa nie służy tylko do hodowania włosów.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 06 lis 2008 21:43

Gonzo pisze:Do oceny sytuacji na rynku trzeba mieć wyczucie i doświadczenie jak bankierka a Ty Gherbid słuchasz tych durnych analityków-darmozjadów ,którzy ciągle się błaznią w swych "przepowiedniach".

Dobre, pośmiałem się trochę. Dobry trader jest przede wszystkim analitykiem. więc fajną laurkę palnąłeś bankierce :lol:
BTW, nie widziałem jeszcze bezinteresownego tradera. Jakoś mi tak te dwa słowa nie pasują do siebie, jak np uczciwy polityk, szczery adwokat, struś komandos, Gonzo biznesmen :twisted:
Jasnowidzem nie. Po prostu jak byłem w domu w Gdyni, wpadłem pogadać do znajomych. Myślę, że mogą wiedzieć co nieco :)
Gonzo pisze:Głowa nie służy tylko do hodowania włosów.

A to akurat wiem. Np u typowego kaprala to bardzo przydatna pokrywka na szyję.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 82 gości