Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Taryfa E-ON jak ją ugryźć?

Postautor: Malgosia » 19 paź 2008 16:32

witam,dzisiaj nie o koteczku (ma sie dobrze) a natomiast o rachunku za prad w E-ON.Mam tylko prad w mieszkaniu i doszlam do wniosku,ze osczedzac czas zaczac.Poczlapalam na korytarz obejrzalam swoje liczniki,spisalam i...zglupialam.Mam jakies dwa odczyty LOW i NORMAL i tak mi sie wydawalo ze ,ze ta "low"powinna dotyczyc zuzycia pradu od godz 18tej do 6rano poniewaz mam jakis taki licznik obok i jest zaznaczone ta taryfa low i normal w skali zegara.Zaczelam wiec szalec z gotowaniem,praniem,ogrzewaniem itd po godzinie 18tej a tu zaskakiwka...przyszedl rachunek na ktorym nadal mam dosc duze zuzycie pradu na taryfie NORMAL a maluczkie na LOW.Wiec postanowilam zadzialac odwrotnie!!Szalec pradowo w dzien a tu cholera dalej nabija normal a nie low!!O co chodzi z tym E-ONem moze ktos mnie oswieci??pozdrowionka

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 paź 2008 18:05

Nie dam ci glowy, natomiast cos mi swita ze chyba masz na mysli tansze/drozsze zuzycie do okreslonej ilosci. Iles tam poczatkowych kilowatow jest drozsze a powyzej okreslonej ilosci zaczyna sie taniej.

Malgosia
Gastarbeiter
Posty: 64
Rejestracja: 02 paź 2007 00:21

Postautor: Malgosia » 19 paź 2008 21:05

oki,czyli nie ma wiekszego znaczenia kiedy zuzywam pradek?to ma rece i nogi!!!Po prostu jest jakas granica tych drozszych kW a nastepnie przechodze na tansza taryfke.Cwaniaczki,szkoda,ze nie na odwrot,pewnie zmiescilabym sie w tej taniej!A pytanko,czy jest jakis dostawca energii ktory ma ta taryfe dzienna i nocna?Dla mnie to byloby dobre jestem wieczorami w domku. dziekuje Marc (!) za wyjasnienia zawsze mozna na Ciebie liczyc!!!

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 20 paź 2008 08:11

Z licznikami dwu taryfowymi (o takie Ci chyba chodzi) spotkalem sie tylko gdy byly to oplaty pre-paid. Moze malo widzialem. Przy comiesiecznym rachunku zawsze spotykalem sie z licznikiem stalej taryfy.

user391837
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2008 23:34

Postautor: user391837 » 01 lis 2008 23:43

Tez jestem w e-on i dwie taryfy. LOW dotyczy godzin dziennych 6-24 zimą, 7-1 latem. HIGH 24-6 zima, 1-7 latem. Cena energii w nocy jest około 2 - 3 razy tansza niz w dzień. Najlepiej to zarejestrowac sie na ich stronie, wtedy bedziesz miec dostep do stanu konta, podawac stan licznika itd. Kluczem jednak jest jaki masz pakiet. Mój to ECONOMY 7 - masz to gdzies na rachunku.

Pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 02 lis 2008 11:10

To w takim razie moze zalezy to od taryfy w jakiej jestes. Ja tez jestem w E-on i jedyne rozroznienie na rachunku mam za poczatkowe - dalsze zuzycie:

E-on pisze:Charges
Normal primary units used155 kWh at 23.58p each36.55
Normal secondary units used304 kWh at 10.31p each


Hmmmm :shock:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron