O wszystkim na tematy prawne
gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 07 paź 2008 09:16

Najpierw musi działać Pin-Sentry. A pic polega na tym że "nagle" przestał działać ;)
Generalnie się nie przejmuję. Na polskim koncie mam jeszcze parę tysięcy, poza tym wzięliśmy ze sobą zapas gotówki.
A na użeranie się z bankiem szkoda moich nerwów i czasu.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 paź 2008 09:21

hehe pin-sentry - ja do banku dzwonilem raz przez 4 lata:) w tamtym tyg kiedy i moje przestalo nagle dzialac po tym jak upadlo mi na sciane :)

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 14 paź 2008 18:50

wspolczuje,ja mam konto w lloyds i narazie zadnych problemow,a to dlatego ze uzywam konta ostroznie tzn malo go uzywam,ale mialam konto w natwest i z tego wzgledu za nie mialam na swoim glownym koncie-current account £30 by mogli mi pobrac i przeniesc na moje konto oszczednosciowe bo mialam standing order i zasiedzialalam sie w polsce,dlatego dostalam kare za to ze kilka razy probowali pobrac za kazdym razem £28,i potem co miesic za to ze byl minus na koncie az doszlo do ponad £200 i rozne smieszne firmy do mnie dzwonily az przestaly dzwonic a pare miesiecy poznie juz bylo na koncie minus £460 niewiadomo skad!mozna karac bank o zwrot charges czyli kar ktore pobieraja np za przekroczenie limitu,czy niezaplacony czek,smieszne sa te banki,duzo cennych porad na ten temat i inne (po angielsku) na stronie http://www.moneysavingexpert.com/reclaim/bank-charges

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 15 paź 2008 09:38

Barclays ostatnio wpadl na pomysl jak legalnie naliczac te kary za przekroczenie limitu. Dostalem pare miesiecy temu list o nowej usludze od sierpnia chyba, cos w stylu ekspresowej pozyczki do £500, czyli jesli wezme cos z pustego konta to zostanie mi to wliczone na ta pozyczke, oplata za nia byla kilkanascie funtów na tydzien! Anglicy czesto jada w okolicach 0 wiec pewnie wiekszosc klientów lyknie ta oferte i wtedy nie beda placic kary za przekroczenie overdraft tylko legalna oplate za krótkoterminowa pozyczke :)

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 15 paź 2008 11:47

user2111741 pisze:wspolczuje,ja mam konto w lloyds i narazie zadnych problemow,a to dlatego ze uzywam konta ostroznie tzn malo go uzywam,ale mialam konto w natwest i z tego wzgledu za nie mialam na swoim glownym koncie-current account £30 by mogli mi pobrac i przeniesc na moje konto oszczednosciowe bo mialam standing order i zasiedzialalam sie w polsce,dlatego dostalam kare za to ze kilka razy probowali pobrac za kazdym razem £28,i potem co miesic za to ze byl minus na koncie az doszlo do ponad £200 i rozne smieszne firmy do mnie dzwonily az przestaly dzwonic a pare miesiecy poznie juz bylo na koncie minus £460 niewiadomo skad!


To pewnie masz juz default w swojej historii kredytowej i czeka Cie kolejna runda listow i telefonow od agencji sciagajacych dlugi.
Latwiej bylo splacic na poczatku niz czekac, az kwota wzrosnie.

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 15 paź 2008 11:58

To pewnie masz juz default w swojej historii kredytowej i czeka Cie kolejna runda listow i telefonow od agencji sciagajacych dlugi.
Latwiej bylo splacic na poczatku niz czekac, az kwota wzrosnie.[/quote]



Zosiasamosia ty nie badz taka madra,po pierwsze czy zaplacilabys za cos czego nie uzywalas?czy zaplacilabys za zakupy w sklepie i wyszla bez tych zakupow.Ja rozumiem ze oni nakladaja kary za to ze sie limit przekroczy czy cos,ale jezeli jest kara za to ze nie mialas kasy by ze swojego konta przelac na swoje drugie konto to co to za glupota?a potem jeszcze kara za to ze jest minus na koncie heheh smieszne,ja rozumiem gdyby oni mi te pieniadza pozyczyli i zaplacili za mnie ten standing order,zreszta nie ma co gadac,jak juz pisalam zasiedzialam sie w polsce bo gdyby nie to taka sytuacja nie mialaby miejsca,pozatym nikt juz do mnie nie dzwoni bo sie z nimi rozprawilam,i zadnego default nie mam w swojwj historii kredytowej,poza tym jezeli chodzi o takie sprawy gdzie nie zaciagnoles zadnego dlugu w banku jak np kredyt,ani nie masz dlugow w postaci nie placenia coucil tax czy innych rachunkow,wtedyagencje do sciiagania dlugow nic ci nie moga zrobic tylko strasza,bo dlaczego masz im placic za cos czego nie uzywales?po prostu nie pojete!!!

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 17 paź 2008 11:06

Skoro problem rozwiazany to dobrze, ale nie bylo takiej informacji w pierwszym poscie. Niestety banki sciagaja takie dlugi tak samo jak inne.
Mozna dostac default rowniez za niesplacenie konta bankowego.

Po co ta agresja?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 paź 2008 12:35

Uwazam ze nie powinni karac za niedoskonalosc swoich systemow.

Jakos inne banki maja takie karty ze po prostu nie da sie wejsc na minus.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 12:52

nie rozumiem czemu np przelew idzie jeden dzien? przeciez wszysko jest skomputeryzowane i taka operacja powinna trwac pare sekund. pewnie w tym czasie obracaja ta kasa i zarabiaja na niej

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 17 paź 2008 14:55

Tu chodzi raczej o zabezpieczenia banku wzgledem banku i procedury sprawdzajace wewnetrzne (jeden to naprawde szczescie :)).

W naszym kochanym kraju banki sobie ufaja i jezeli ktos kliknie "wyslij" to podczas nastepnej sesji wymiany zostanie odnotowana tranzakcja i pieniadze znajda sie na koncie docelowym.
Tutaj taki przelew musi miec jeszcze wewnetrzny znacznik zatwierdzenia, poniewaz wiekszosc systemow przeprowadza procedury sprawdzajace w ciagu nocy to takie zlecenie wlasnie czesto czeka do nastepnego dnia ( jak i nie dluzej ). Za duzo tluaczenia, zle poprostu i tyle.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2008 15:34

Mysle ze specjalnie sa wprowadzone takie "zabezpieczenia" zeby mozna bylo legalnie przez ten jeden dzien lub dwa obracac naszymi pieniedzmi. Ja rozumiem sprawdzanie jakis gigantycznych sum, ale zaloze sie ze wiekszosc przelewów to drobne direct debity itp.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 17 paź 2008 15:42

Fajne podsumowanie obecnej sytuacji bankowej jest tutaj

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 paź 2008 16:30

Przelewy z LLoydsa do wiekszosci bankow ida max kilka godzin, a w wiekszosci wypadkow od razu.

A w ogole to dzisiaj dostalem list ze LLoyds mi znowu przywalil kare L15 i L6 za kazdy dzien (list dostalem kilka dni po fakcie) ;) Takze kilkadziesiat funtow w plecy hehe

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 17 paź 2008 17:14

Skoro znowu dostales kare, to czemu nie przypilnujesz stanu konta?

Druga sprawa wystap o overdraft i moze przestaniesz przekraczac stan konta, chyba, ze bedziesz przekraczal dpuszczalny debet.

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 17 paź 2008 18:00

zosiasamosia pisze:Skoro problem rozwiazany to dobrze, ale nie bylo takiej informacji w pierwszym poscie. Niestety banki sciagaja takie dlugi tak samo jak inne.
Mozna dostac default rowniez za niesplacenie konta bankowego.

Po co ta agresja?


sorry,nie mialo to zabrzmiec agresywnie,kto kto nie byl w takiej sytuacji nie moze za bardzo dawac rad,bo to inaczej wyglada od drugiej strony,poza tym za takie kary pewnie masz kreche w historii kredytowej ale komornik ci do drzwi nie zapuka bo nie ma prawa,co innego kredyt,a ktos kto ma dlugi w banku albo co chwila dostaje kary to niech lepiej nie bierze overdraftu lub credit card bo jeszcze bardziej sie moze pograzyc


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron