Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Kkorneliusz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2008 19:50

Gaz i prąd nie na mój rachunek - co robić?

Postautor: Kkorneliusz » 13 paź 2008 19:55

Witam,

dość nietypowa sprawa, Kilka dni temu dowiedziałem sie, że w innym mieszkaniu mojego landlorda ktoś miał gaz i prąd na mój rachunek (jakiś 'życzliwy' podał chyba moje dane).
Dowiedziałem sie o tym przypadkiem a kwota łączna jest teraz na ponad 1300Ł. Co mam w tym przypadku zrobić? Ani mi sie śni płacić za kogoś tyle kasy i nie chcę mieć nieptzyjemności z tego powodu.

Prosze o pomoc, pozdrawiam

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 14 paź 2008 10:20

Aby cokolwiek zrobic to musialbyc miec rachunek w reku z numerem licznika itp. Musisz do nich zglosic, ze nigdy nie mieszkales pod tym adresem i mozesz to udowodnic (zakladam, ze jestes na rachunkach council tax, masz umowe wynajmu w obecnym miejscu zamieszkania itp).

Bez tego rachunku, numeru licznika nic nie zalatwisz. Obawiam sie tez, ze przez telefon tez tego nie zalatwisz tylko bedziesz musial pisac list z wyjasnieniem.
Poza tym jak to sie stalo, ze ktos podal Twoje dane w innym mieszkaniu? A moze to landlord sie pomylil i zglosil Twoje dane dla zlego lokalu? Co z rachunkami w mieszkaniu, w ktorym mieszkasz? Czy te rachunki sa na Twoje nazwisko?

Zainteresowalabym sie tez swoja historisa kredytowa, bo jest duza szansa, ze ktokolwiek mieszkal w tym mieszkaniu nie otwieral listow adresowanych do Ciebie i masz juz default'a za nieplacenie rachunkow. A moze nawet firma windykacyjna juz Cie sciga.

Kkorneliusz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2008 19:50

Postautor: Kkorneliusz » 14 paź 2008 17:01

Chodzi tylko o rachunki za prąd i gaz. Landlord mnie chyba nie podał bo tu gdzie mieszkam mamy zasilanie na karte wszystko (pay as u go). O rachunkach sie dowiedziałem od kolegi który sie tam niedawno wprowadził.

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 15 paź 2008 11:36

Czyli wszystko co napisalam wyzej jest do realizacji. Musisz zaczac od zdobycia tego rzekomego rachunku lub jego kopi i wyjasnic to z dostawca mediow. Inaczej beda scigac Cie latami i wysylac za Toba kolejne wezwania do zaplaty i wpisza Ci default'a do historii kredytowej.

ladymartula
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2010 13:44

Postautor: ladymartula » 21 mar 2010 13:51

A jeżeli sytuacja wyglada tak samo jak powyżej z tym że rachunek jest tylko za wode na 1200 funtów i jest błędnie wpisane imię i nazwisko na rachunku z tym,że jest podobne do prawidłowego?a dostałam pismo po ponad roku czasu od firmy windykacyjnej na inny adres pod którym nie mieszkam juz kilka miesięcy?


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości