O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Buba20
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:45

Kilka pytań

Postautor: Buba20 » 15 wrz 2008 00:48

Po pierwsze to się serdecznie przywitam
Po drugie mam kilka pytań do was za około miesiąc czasu wylatuje do Londynu co za tym idzie mam pytania
Powiedzcie mi co to są te strefy (ja mam mieszkać w 2 strefie), jak wyglądają ceny żywności i odzieży itp. jak mi sie coś jeszcze przypomni to dopisze

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 wrz 2008 09:23

Ad 1 )A witamy

Ad 2) brak pytania brak odpowiedzi

Ad ?) strefy to jest cos takiego- http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/lon_con.pdf

ceny zywnosci i odziezy sa bardzo fajne, przystepne, kolorowe i w ogole ...

powodzenia :wink:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 15 wrz 2008 10:02

A strefy przydadza Ci sie do
http://www.tfl.gov.uk/tfl/languages/polski/

Co do cen przeciez masz dostep do internetu prawda? (albo ten post jest halucynacja zbiorowa)

Wejdz sobie na strone M&S albo swojsko Tesco i zobacz jakie sa orientacyjne ceny. Kazdy wiekszy sklep posiada swoja witryne internetowa. Domena nadrzedna UK commercial to co.uk.

pozdrawiam

Buba20
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:45

Postautor: Buba20 » 15 wrz 2008 17:33

ok to już wiem co to są te strefy oraz jak z cenami odzieży i żywności
teraz jak to możliwe prosił bym o jakieś porady dla nowego

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 15 wrz 2008 17:57

Z mojej strony odpowiedz taka jak kiedys w innym watku, zalezy na jak dlugo. Jezeli na chwile sie dorobic (wnioskujac po prognozie jednego analityka niebawem moze sie to oplacic) nie radze.
Jezeli przyjechac zaczac od nowa i stopniowo isc w gore, polecam.

Zalezy tez co chcesz robic, albo do czego masz predyspozycje i wiedze.

pozdrawiam
ps. Najlepsza rada jaka moge Ci dac to licz tylko na siebie.

Buba20
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:45

Postautor: Buba20 » 16 wrz 2008 00:09

Powiem tak zależy od warunków i pracy jeśli sie uda zostanę na dłuższy okres a prosił bym o kilka porad na co uważać i zwracać szczególna uwagę

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 wrz 2008 00:26

Warto dobrze sie odzywiac i dbac o samopoczucie. Czytac dobre ksiazki, chodzic na koncerty, odwiedzac galerie, jesc kanapki w parku, zapisac sie na siatkowke, kupic jakis instrument muzyczny i cwiczyc, wychodzic czasem z kolegami po pracy na pinte.
Uwazac nalezy zeby nie przesadzac z alkoholem, nie bac sie miec wlasne zdanie, nie ulegac pokusie zbytniego wydawania pieniedzy - szczegolnie na poczatku kiedy zmiana poziomu zycia bedzie odczuwalna. Czesto sie usmiechac... ogolnie byc soba :)
No i nie ufac zbytnio dopiero co poznanym osobom.

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 16 wrz 2008 18:25

uhahah... polecam jeszcze stalego partnera lub partnerke, duzo milosci i regularny seksik, oczywiscie z zabezpieczeniem :D

Buba20, na tym forum nie ma wróżek, jeśli nie udzielisz nam podstawowych informacji, nikt Ci nie pomoze. Wiec moze zanim my okażemy nieco dobrej woli, Ty sam(a) się na nią wysil i powiedz nam...

ile masz lat?

jakiej jestes plci?

jakie masz doswiadczenie zawodowe/edukacje?

jak stoisz z angielskim?

co dokladnie chcial(a)bys w Londynie robic?

dlaczego chcesz tu przyjechac?

czy znasz tu juz kogos?

Buba20
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:45

Postautor: Buba20 » 16 wrz 2008 20:17

juz ci kolego / koleżanko odpowiadam

ile masz lat? - 20

jakiej jestes plci? - mężczyzna

jakie masz doswiadczenie zawodowe/edukacje? - wykształcenie średnie

jak stoisz z angielskim? - nie za ciekawie jakieś podstawy są

co dokladnie chcial(a)bys w Londynie robić? - a co tam można robić oczywiście pracować a jeśli będzie to możliwe to nawet studiować

dlaczego chcesz tu przyjechac? - za mało perspektyw życiowych w mojej malej miejscowości

czy znasz tu juz kogos? - tak

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 wrz 2008 20:51

Jednym slowem mlody, chetny, niewykwalifikowany :)

Ale to nie jest najgorzej - popracujesz z rok, podszkolisz angielski i mozesz isc na studia jednoczesnie zyjac na znosnym poziomie. I moze w ciagu tego roku zdecydujesz sie na jakie.


Co do Londynu to... nie doradzam. No, moze na poczatek, ale pozniej, jak juz bedziesz chcial zamieszkac gdzies indziej niz w house share to jednak polecam wyjazd gdzies indziej :)

Morgaine
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2008 21:49

Postautor: Morgaine » 16 wrz 2008 22:13

o... to juz lepiej :)

popracuj fizycznie, zapisz sie na kurs angielskiego, za rok-dwa mozesz smigac na studia

z osobistego doswiadczenia - jak juz sie rozkrecisz, jesli bedziesz mial szanse, skup sie na nauce a nie na pracy. przy 40to godzinnym tygoniu pracy nauka języka na intensywnym kursie nieco odpada. na poczatku bedzie Ci pewnie trudno, ale jak juz sie rozkręcisz zawodowo, polecam zredukowac liczbe godzin i wkuwac język

w Londynie będzie to raczej niemożliwe. na mój gust, praca niewykwalifikowana w wymiarze 40 godzin tygodniowo moze nie starczyc Ci na wlasny pokoj i nauke. polecam prowincję.

tu mozesz zorientowac sie jakie sa ceny mieszkan w calym kraju i porownac

przykladowo

dwuosobowy pokoj w Londynie £210 tygodniowo!

http://london.spareroom.co.uk/flatshare ... ssion_key=

dwuosobowy pokoj w takim np Exeter £100 tygodniowo

http://www.spareroom.co.uk/flatshare/fl ... ssion_key=

poza cenami mieszkan 2 i 3krotnie wiekszymi niz w pozostalej czesci kraju, Londyn ma do zaoferowania naprawde niewiele większe zarobki...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 wrz 2008 22:22

morgaine:
te £210 dotyczy kawalerki a nie pokoju.

pokoj w Londynie mozna spokojnie dostac za £80-150 funtow

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 16 wrz 2008 22:24

morgaine ale co ty za linki wklejasz?? przeciez w londynie to one bedroom flat, a w exeter po prostu pokoj. uwierz mi, w londynie za te same pieniadze tez znajdziesz double bedroom.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 16 wrz 2008 22:29

morgaine pisze:poza cenami mieszkan 2 i 3krotnie wiekszymi niz w pozostalej czesci kraju, Londyn ma do zaoferowania naprawde niewiele większe zarobki...


Padlem...
Chyba jak pracujesz za minimum to faktycznie w Londynie dostaniesz pare pensow wiecej lub nie...

Na poczatek jezeli nie ma nic to najlepiej Londyn potem moze kombinowac. Co do cen to najwieksza roznica jest zdaje sie w przejazdach :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 wrz 2008 22:41

W cenach mieszkan brain. I co prawda roznica w zarobkach jest, ale nie rekompensje to roznicy w kosztach zycia (w kazdym razie na przecietnym poziomie).

I teraz, by nie byc goloslownym:

Ceny w Stoke:

2 bedroom house - od okolo £300-£350 miesiac (wynajem). Kupno - od okolo £60k (a do remontu to i czterdziesci kilka).

piwo w dyskotece - do 23.00 £1.5, pozniej £3.00.

Obiad w niezlej restauracji - starter plus main course okolo £12 (steak troche wiecej).


Porownanie zarobkow na moim poziomie zatrudnienia - Londyn okolo 20 (niech bedzie nawet 30) procent wiecej. Porownanie cen... sam wiesz, prawda?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron