O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Dyskusje rowerowe

Postautor: Artur79 » 08 wrz 2008 17:50

Mam pytanko, co to znaczy flat bar road bike i czym sie rozni od road racing bike (czyli naszej kolażówki)
Jesli ktos ma podobny problem to proponuje wpisywac w tym temacie, zeby nie zakladac osobnych dla kazdego slowka.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2008 17:54 przez Artur79, łącznie zmieniany 1 raz.

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 08 wrz 2008 18:34


Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 08 wrz 2008 18:35

Nie wiem co to jest ale oni wiedza.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 08 wrz 2008 19:19

Obrazek

user940736
Emigrant
Posty: 165
Rejestracja: 10 lis 2007 19:53

Re: Prosba o przetlumaczenie słówka

Postautor: user940736 » 09 wrz 2008 06:55

Artur79 pisze:Mam pytanko, co to znaczy flat bar road bike i czym sie rozni od road racing bike (czyli naszej kolażówki)
Jesli ktos ma podobny problem to proponuje wpisywac w tym temacie, zeby nie zakladac osobnych dla kazdego slowka.


"flat bar road bike" to rower do jazdy po miescie, ma prosta kierownice, czyli taka zwykla rure o dlugosci ok 60 cm, po naszemu to bedzie "rower turystyczny", zazwyczaj ma blotniki i bagaznik, rame z aluminium, etc. "road racing bike" ma kierownice "baranka" - po polski to jest "kolarka", bez blotnikow, bagaznika, lzejszy i szybszy od turystycznego, rama moze byc np. z wlokna weglowego.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 09 wrz 2008 09:15

dzieki za odpowiedzi :) to co dal usercostam to chyba jest hybrid bike bo rame ma jak z górskiego ale kólka cienkie, ale obrazek itak fajny :)
Uzywal ktos tego flat bar road bike ? duzo jest wolniejszy od kolazowki ? Chcialbym cos szybkiego ale nie takie delikatne jak kolazowka, w ktorej pewnie bym powykrzywial zaraz kola :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 09 wrz 2008 17:43

Zależy ile chcesz wydać. Mi udało się tanio (450 second hand) wyrwać Kula Kona na ramie 22 cale. Doskonały rower i do miasta i na średni teren.
Ale wciąż choruję na Kula Stinky Air :twisted:
Myślę, że na przyszłe lato sobie sprawię - jeżeli uda mi się złapać jakąś promocję...

Jeżeli w grę wchodzi maksymalna wytrzymałość, to od kilku lat jestem zwolennikiem rowerów Kona. Tanie nie są, ale z ceną w parze idzie jakość.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 09 wrz 2008 17:52

nie wyglada na zbyt szybki z tymi wielkimi oponami, bardziej te z sekcji Asphalt

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 09 wrz 2008 18:05

Kona jest naprawdę szybka, uwierz na słowo ;)
Daje radę i to całkiem, całkiem :)
Pokukaj na jutubie, co na tych rowerach można robić :twisted:

LNOVSKIxPMOVICH
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 27 sie 2008 14:33

Postautor: LNOVSKIxPMOVICH » 10 wrz 2008 10:42

on chce szybki rower do jezdzenia po miescie a nie jakis gowno szit downhill rower ktory wcale nie bedzie mu potrzebny, i bedzie wygladal jak pajac odbijajac sie .

a firmy kto co luibi

turner, lemond, giant, cannondale, specialized, bianchi.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 10 wrz 2008 10:53

no dokladnie jak poprzednik o dziwnym nicku napisal, nie mam zamaru wywijac na nim tricków ani próbowac popelnic samobojstwa w jakis inny sposób :) chce cos wytrzymalego, lekkiego i szybkiego do jazdy po miescie ale jak wjade na cos innego niz asfalt zebym kolek nie powykrzywial, co pewnie by sie stalo w przypadku kolazowki.

co myslicie o tym
http://shop.devercycles.co.uk/index.htm ... 0&brandID=
lub podobny
http://shop.devercycles.co.uk/product/3 ... FCR_2_2008

Albo o któryms z tych tanszych specialized (pierwsze 3)
http://www.devercycles.co.uk/buy-road-m ... =RB/SPZ/08

ten jest tez spoko, ale to juz chyba kolazowka http://shop.devercycles.co.uk/product/4 ... efy_4_2009

Jaki rozmiar mi spasuje przy 1,80m/86kg ? L czy XL, wiem ze to trzeba przymierzyc ale to tak orientacyjnie zebym sie na jakis fajny nie napalil a pozniej sie okaze ze nie ma :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 10 wrz 2008 17:01

LNOVSKIxPMOVICH pisze:[...]jakis gowno szit downhill rower ktory wcale nie bedzie mu potrzebny[...]

Kula to nie downhillowy rower jełopie :D
Race Hardtail i downhill - oto opinia speca :roll:

Marc, zerknij jeszcze raz tu http://www.konabikes.co.uk/
Są różne modele, więc powinieneś sobie coś znaleźć ;)
Jeżeli chodzi o Kona, to z ręką na sercu mówię, że te rowerki są praktycznie niezniszczalne, chyba że wjedziesz pod tira :lol:
Ten Giant co go zlinkowałeś nie ma dobrych hamulców. Wiem, że to może skrzywienie spowodowane przyzwyczajeniem, ale preferuję tarcze, zwłaszcza jak jest mokro ;)

Co do rozmiaru, to rama XL, 20-22" z kołami 28-29" powinna być akurat. Ale dużo zależy od indywidualnych upodobań. Najlepiej siąść, przymierzyć się, ewentualnie machnąć kawałek i sprawdzić jak się układa :)

AlpedHuez
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 06 sie 2008 01:38

Postautor: AlpedHuez » 10 wrz 2008 17:42

Artur79

1. Jezeli jestes zdecydowany na rower turystyczny (bo te z prosta kierownica to nic innego jak rowery turystyczne) lub jakikolwiek inny to polecam wizyte w LBS. Mozesz sobie poogladac. pomacac, zobaczyc co Tobie pasuje podpytac sie o specyfikacje danych modeli itd.... Jesli mieszkasz w Londynie to polecam sklep Evans przy London Bridge (miedzy Tamiza a stacja).
2. Jesli chcesz cos szybkiego to tylko kolarka - jesli masz jakiekolwiek pytania dot. kolarek - to wal jak w dym. Poza tym ze masz szybki rower to podrozowania po miescie, do pracy etc to jeszcze od czasu do czasu z przyjemnoscia wyskakujesz za miasto "natrzaskac kilometrow". Do tego w Anglii organizowane sa setki imprez typu cyclosportive w ktorym mozna sie poscigac z innymi amatorami.
3. Jesli chodzi o rozmiar - to nie tylko Twoj wzrost sie liczy ale takze poszczegolne wymiary (wewnetrzna dlugosc nogi, dlugosc ramienia etc...) Jeszcze raz polecam LBS - chlopaki poradza, dobiora odpowiedni rozmiar, a Ty przeciez nie musisz tego kupic.
4. Jesli juz sie zdecydujesz na kupno roweru to poszperaj w sklepach internetowych i na ebayu. Ja moja kolarke na poczatku tego roku sprowadzilem z Niemiec i zaoszczedzilem prawie £800:)
5. Fora internetowe sa pelne informacji szczegolnie praktycznych, wiec warto tam tez zagladac.

Good Wheel

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 10 wrz 2008 17:49

Wielkich oszczednosci nie zrobie i tak bo mam zamiar wydac kolo £500, wolalbym zaplacic troche wiecej i miec gwarancje bo nie lubie grzebac przy rowerach :) Chcialbym kolarke ale obawiam sie ze powykrzywiam kola jesli wpakuje sie na jakas niezbyt rowna droge z jakimis dziurami itp. jest sie czego obawiac na londynskich drogach czy raczej przesadzam ?
Co myslisz o kolarkach z tej strony i cenach ? http://www.devercycles.co.uk/contact.htm. Potrzeba mi to na dojazdy jakies 2-4 razy dziennie po 8 mil w jedna strone po zonach 3-4-5, w wyscigi sie raczej nie bede bawil no i mam zamiar go kiedys uzywac dalej w Polsce.
Ktore marki polecasz a ktore zdecydowanie odradzasz ? Trek i Giant mi sie dobrze kojarza, moze dlatego ze znane.
Co znaczy ten rozmiar w centymetrach, np tu 56cm ? http://www.evanscycles.com/products/tre ... e-ec001629

AlpedHuez
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 06 sie 2008 01:38

Postautor: AlpedHuez » 10 wrz 2008 19:00

Marki polecam te na ktorych jezdze:

- Specialized - mam w wersjii Allez na osprzecie Shimano 105 z 2005 roku. Uzywam go do jazdy do pracy oraz jako rower zimowy(na deszczowe dni). Bardzo dobra geometria, bardzo dobrze sprawuje sie na podjazdach. Wada - troche ciezkawy (10kg w wymiarze 58cm) oraz aluminium - po czasie ulega zniszczeniu (5 lat ostrej jazdy). Uzywany w perfekcyjnym stanie kupisz do £500 na ebayu.

- Focus - w miare nowa niemiecka marka z bardzo kozystnymi cenami.

Polecam zajrzec na strone www.wiggle.co.uk - glowny przedstawiciel focusa na kraj.

Ten rowerek jest ladny i podejrzewam, ze by Ci sie spodobal.

http://www.wiggle.co.uk/p/Cycle/7/Focus ... 360032370/

Za treka, bianci i inne znane firmy musisz zaplacic kuuuupe kasy, a tu firma sie chce przebic na rynku i oferuje za mniejsze pieniadze dobry sprzet. Sponsoruje niemiecka narodowke, w 2006 zdobyli mistrzostwo swiata na Focusach wlasnie. Focus sponsoruje takze brytyjska druzyne triatonowa, wiec to nie jest zaden podzedny producent, tylko po prostu malo znany na wyscigach typu TdF, Vuelta, Giro.

Nie jestes bardzo ciezki, wiec kola powinny pod Toba wytrzymac. Nie na takich drogach sie jezdzilo jak w Londynie.

Rozmiar 56cm to rozmiar rury podsiodlowej (czasem tez rury poziomej - zalezy od firmy) W linku na gorze podane sa tez wymiary ramy wiec moze Ci troche to przyblizy jaki rower dobrac. Na wzrost 180cm 56 moglby byc dobry, ale zalezy tez jakie sa Twoje proporcje gora-dol.


NIE CHCE CIE NAMAWIAC NA KOLARKE. To ze ja mam kompletnego hopla na pkt kolarstwa szosowego to nieznaczy, ze kolarki sa najlepsze na swiecie. Rower turystyczny prawdopodobnie bedzie dla Ciebie lepszy - jesli chcesz szybko przedostac sie z okt A do B. Ma wygodniejsza geometrie, szersze kola(i opony) i prosta kierownice. Na dojazdy do pracy - nawet na dluzsze dystansy- bedzie wystarczajacy. Wybiez sie do sklepu i przymierz sie do roweru ktory bedzie Ci pasowal najbardziej - to nic nie kosztuje.

Ale jakbys sie zarazil kolarstwem na sportowo, to tez by bylo milo :)

Aha, i jeszcze jedno. Nie ma roweru przy ktorym nie trzeba grzebac, nawet przy tym za £6000!

Pozdrawiam


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości