O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
magda88
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2011 17:08

Znowu wypowiedzi szkalujące Polaków

Postautor: magda88 » 17 lip 2008 20:24

Hej,

Czytaliści może artykuł na onet.pl - link: http://wiadomosci.onet.pl/1790452,28350 ... osceu.html - tytuł artykułu:
Brytyjska policja: każdy Polak nosi nóż -

Dlaczego Polski rząd nie może czegoś zrobić w tej sprawie? Dlaczego zawsze mogą w Nas walić jak w kaczy kuper?

Czy naprawdę musimy być zawsze chłopcem do bicia dla Angoli?

Link na stronie Daily Mail: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... chief.html

i wypowiedź:
It was the Iraqi Kurds who were first highlighted as a group with a tendency to carry knives. 'In Iraq they carry a knife for self-protection, so we found that many of the young Iraqi men did the same here, and if there was a feudal dispute the knife was pulled.

'Then we started seeing the same thing with the Lithuanians and the Poles, again because it was something they did back home for protection.

'But we did a lot of work with all these communities. We produced leaflets and we have seen a huge reduction in the levels of knife crime.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 lip 2008 20:33

Tutaj w Londynie zdarzylo mi sie nosic noz, chociaz metalowy tylko kilka razy.
Dlatego, zeby bylo czym pokroic limonke - bo glupio sobie w parku otworzyc Corone i nie wrzucic limonki - profanacja. Rowniez do cytryny uzywalem w plenerze, kilka razy podczas picia Tequili na Green Park

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 17 lip 2008 20:34

noszenie nozy wpisane w nasza kulture, ja nie wiem skad ta baba to wziela! znawczyni polskiej kultury sie znalazla!
jakos nie wydaje mi sie zeby wielu polakow tutaj w londynie nosilo noze przy sobie. w polsce tak samo. to londyn jest miastem w ktorym non stop sa przestepstwa z uzyciem noza, i bynajmniej nie sa popelniane przez polakow czy litwinow, a wiadomo przez kogo... ale coz, ich sie boja wiec najprosciej na polakow wszystko zwalac

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 lip 2008 20:36

Wedlug mnie ten artykul pisze prawde chociaz, ze to w gazecie to sie moze wydawac wyolbrzymione.

Tak w Polsce nosilem przy sobie noz dla bezpieczenstwa.

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 17 lip 2008 20:39

user1814656 pisze:Tutaj w Londynie zdarzylo mi sie nosic noz, chociaz metalowy tylko kilka razy.
Dlatego, zeby bylo czym pokroic limonke - bo glupio sobie w parku otworzyc Corone i nie wrzucic limonki - profanacja. Rowniez do cytryny uzywalem w plenerze, kilka razy podczas picia Tequili na Green Park


ale z ciebie zul... juz sobie to wyobrazilam.. siedzisz w parku, otwierasz corone, kladziesz limonke na brudnej lawce i kroisz heheheh :lol:

moze ja nastepnym razem jak bede miec ochote na mojito to zamiast do baru to zakupie skladniki i pojde w plener hehehhe :lol:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 lip 2008 20:40

Czemu nie :D

Limonki, Cytryny umiem kroic w dloni bez kladzenia na cokolwiek - oczywiscie myjac je przed tem woda mineralna :) Jak sie zulic to z klasa hehe

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 17 lip 2008 20:43

hahahhahah

ale tak sie starales kreowac na takiego 'co to nie on' a tu sie okazuje zes zwykly parkowy pijaczek, tyle ze kulturalny

magda88
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2011 17:08

Postautor: magda88 » 17 lip 2008 20:48

Bardziej adekwatny link:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... warns.html

Julie Spence, who heads Cambridgeshire Police, took the highly unusual step of singling out Poles, Lithuanians and Iraqi Kurds who are carrying knives on the streets.

The comments of such a senior officer in an Parliamentary evidence session will spark widespread alarm at a time when the UK is struggling to control knife crime.

A teraz do rzeczy:

Dawno tu nie byłam (na Londynku), ale twierdzę z całą stanowczością, że takiej bandy debili to dawno nie widziałam. Tu jest wypowiedź szkalująca cały Naród, a jakiś poparaniec jeden z drugim o limonce. Czy Wy jesteście poważni?

Czy Polski rząd nie może czegoś zrobić? Pół biedy kiedy był jakiś artykuł jakiegoś poprańca w Daily Mail, ale teraz to już jest wypowiedź urzędnika państwowego na forum Parlamentu. Też Wam to wisi?

No cóź, no comments.

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 17 lip 2008 20:51

sama zes popapraniec. moj pierwszy post w tym temacie jest na temat :lol: teraz niech inni sie wypowiedza, ale co tu sie wypowiadac, angole non stop z czyms takim wyjezdzaja.....

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 lip 2008 21:00

Magda88: napisz o tym do TV Trwam, masz taka jakas schizofrenie w swoich wypowiedziach im bardzo bliska, tutaj masz email:
reporter@tv-trwam.pl

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 17 lip 2008 21:30

...droga Madziu... jak sadze - Magda88-masz 20 wiosen wiec jeszcze duzo musisz sie nauczyc...
po pierwsze primo: nie czytaj Onetu... on prostuje kore mozgowa...
po drugie primo: nie czytaj Daily Maila bo to nie jest opiniotwocza gazeta...
po trzecie primo: wisi mi co jakis popapraniec gada w parlamencie od tak debilnej sprawie jak noze noszone rowniez przez Polakow do obierania limonek todziez cytryny...
po czwarte primo: nie mieszaj Narodu w to... chyba ze jestes masochistka to wtedy rada useraktergostam (zmnieciesobietenickiboniedasieichcztac) - do o.rydzykowskiego sie udac o pomoc...
...ladne imie: Madzia

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 17 lip 2008 22:10

Magda..........a poza tym, prawdopodobnie niewiesz czy Polacy i Litwini nosza noze przy sobie czy nie, sledzisz kazdego emigranta???
Bledem jest generalizowanie....
Nie przeczytalam tego artykulu calego bo mi sie nie chce takich glupot czytac. Ja jestem odpowiedzialna za siebie i swoje zachowanie a nie za caly polski narod. Moze policjantka miala do czynienia tylko z elementem polskim, ktorego tu na wyspach jest od liku, wiec nie dziwie sie jej opinii...raczej nie zauwazylam zeby powiedziala ze WSZYSCY Polacy nosza noze, a moze czegos nie zauwazylam :roll:

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 lip 2008 22:35

http://www.dziennik.pl/swiat/article208803/Poslowie_maja_problemy_psychiczne.html

Jeden na pięciu brytyjskich parlamentarzystów ma problemy ze zdrowiem psychicznym, lecz ukrywa je z obawy przed wrogą reakcją otoczenia. Takie wyniki przynosi opublikowany w środę w Londynie raport, przygotowany przez parlamentarną grupę do spraw zdrowia psychicznego.


Nastepnym razem jak zamierzasz czytac, to zaparz sobie najpierw troche melisy, albo zamiast tego pojdz na spacer. Dobrze Ci zrobi.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 17 lip 2008 23:36

Ta cała parlamentarzystka jest znana z niechęci wobec emigrantów.Wyjechała z jakimś pseudo-zagrożeniem ze strony "uzbrojonych dzikusów z buszu"Nie wiem czy ta kobieta odważyłaby się potępić jakąś nację o ciemniejszym kolorze skóry bo automatycznie zostałaby posądzona o rasizm ale tacy np.Polacy są idealnym celem ataku.To jest właśnie minus bycia Polakiem w UK.Gazety,niektórzy tacy właśnie pożal się Boże parlamentarzyści zawsze będą"jechać"po Polakach.Niech tylko wzrośnie bezrobocie,przestępczość i inne podobne czynniki obniżające poziom życia to Polacy(bo są większością z Europy środkowo-wschodniej) będą idealnym"chłopcem do bicia".Dlatego pobyt tam dla coraz tańszego Funta nie jest grą wartą świeczki.Ponad 80% wyjechała dla kasy -podkreślę to bo zaraz wyjadą mi z tekstami miłośnicy ziemi brytyjskiej,że Oni nie dla kasy tam są.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 17 lip 2008 23:40

gonzo, jesli faktycznie tyle ludzi tu jest dla kasy, i oni sie naprawde przejmuja kursem funta, to pewnie niedlugo wroca - czyli spelnia sie twoje marzenia. o co ci jeszcze chodzi?

a co do tematu - srednio mnie obchodzi , co wygaduje baba, ktora pewnie nawet nie wie, ktore kraje wchodza w sklad Europy Wschodniej, nie ma pojecia, gdzie lezy Polska i guzik wie o naszej kulturze. wole sie skoncentrowac na wlasnych zyciu i problemach, bo nie jestem zadnym piep... nym mesjaszem narodow, tylko czlowiekiem.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości