O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 lip 2008 16:49

dobrze mi sie zdawalo ...

to moze nastepnym razem jak bede kupowal paliwo to dam im £2 za litr bo wtedy oni zaplaca wiecej sprzedawcy (tja..) sprzedawca kupi wiecej itd ...

ja wiem ze w ksiazkach tak o tym pisza ale dajcie spokuj. zgodze sie ze im ludzie wiecej maja tym wiecej wydaja ale to nie znaczy ze ja mam komus wiecej placic zeby on mogl wiecej wydawac. dopoki sa chetne do pracy za £80 na tydzien (co uwazam za kompletna glupote ale to juz inny temat) to beda im tyle palcic. i nikt im nie da £2k zeby napedzac gospodarke!

PS. roznice £1920 (zostanmy przy tym przykladzie) wydam ja a nie opiekunka i w ten sam sposob napedze gospodarke - no tylko ze wydam to na siebie/swoje przyjemnosci a nie oddam komus zeby on sobie wydal i tym sposobem roznowaga w przyrodzie zostanie zachowana

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 09 lip 2008 16:59

Nie czytam ksiazek o ekonomi, juz ciekawsza jest ksiazka telefoniczna :)
Jest tez drugie "ksiazkowe" prawo, jaka placa taka praca - czyli nie zdziw sie jak opiekunka za £80 w najlepszym wypadku nie przyjdzie na drugi dzien do pracy a w najgorszym sprzeda nerke twojego dzieciaka ;) Najbardziej prawdopodobne jest to ze bedzie sie opieprzac jak tylko to mozliwe i wyjadac Ci zarcie z lodówki.

Pozatym nie widze wielkiej roznicy miedzy kims w UK, kto placi zdesperowanej polce, pewnie bez jezyka £80, bo wie ze ma ona male szanse na znalezienie pracy a polskiem "szefem" sprzed paru lat, ktory mogl przebierac w pracownikach i placil im 800zl a jak cos nie pasowalo to oklepany tekst "jest 10ciu na twoje miejsce". Po takich "przedsiebiorcach" kazdy tutaj jechal, a cwana polka ktora wykorzystuje rodaczki to juz jest fajna, bo mieszka w stolicy swiatowego kapitalu ?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2008 17:03 przez Artur79, łącznie zmieniany 1 raz.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 09 lip 2008 17:00

banita pisze:czy ja dobrze rozumiem - to jak ktos bedzie chcial wykonac jakas prace za £80 to ja mam mu dac £2k bo tak jest lepiej? chyba ktos tu nie rozumie zasad wolnego rynku i konkurencji


Zycze Ci zeby ktos znalazl sie na twoje miejsce pracy za 80£/tydz.

Lepiej ? rozumiesz teraz zasady konkurencji? a moze powiesz, ze na Twoje stanowisko to nie bo costam, sramto, owamto? Juz kiedys to pisalem, co takiego waznego robisz, cos wazniejszego od porzadnego wychowania dziecka i nie zrobienia mu krzywdy?

A co do paliwa za £2 to troszke mylisz pojecia, bo trzeba w tym wypadku to w druga strone porownac. Nalej do pelna i zamiast 1.30 powiedz ze placisz 0.13 za litr. Poczekaj na reakcje. Lub juz calkowicie przyrownujac do takiej sytuacjie podjedz pod stacje idz do okienka i powiedz, ze zatankujesz ale za 0.13 za litr.
A moze poprostu jezdzij na opale to zdrowe dla silnika kieszeni gospodarki i wszystkiego.

Pozdrawiam

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 09 lip 2008 17:05

Zycze Ci zeby ktos znalazl sie na twoje miejsce pracy za 80£/tydz.


dokladnie, tylko dlatego ze niewolnictwo zlikwidowano nikt nie przywiezie tutaj kontenera pracowitych chinczykow, sadze ze poza prawem malo ktorego dyrektora by cos innego powstrzymalo.
"Dzieki" takiej postawie bogaca sie tylko ci ktorzy juz sa na gorze a ci na dole biednieja jeszcze bardziej, poglebia to roznice spoleczne a co za tym idzie przestepczosc, socjale itd...

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 09 lip 2008 17:13

Napisalem tak dla tego ze banita nie zrozumie sytuacji do czasu jak sam sie w niej nie znajdzie. I mniemam, ze taka zmiana miejsc byla by bardzo dobra dla jego postrzegania swiata i zaplaty za dana prace/usluge.

Kiedys bylo takie powiedzenie:

Tanio, szybko, profesjonalnie - wybierz dwa.

Ja doskonale wiem, ze Pan Zenek lepiej i taniej naprawil rodzinne BMW niz serwis BMW, jednak jakos nie zauwazylem zeby to polacy sprzedawali samochody za granice do krajow, w ktorych kazdy raczej jezdzi do autoryzowanego serwisu, jest raczej odwrotnie. Ale tak po co przeplacac :)

pozdrawiam
ps. przykladow sa tysiace...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 lip 2008 17:34

sprawa jest prosta, za malo placa nie biore roboty i tyle i po co tyle filozofowac.
jak sie znajduja ludzie pracujacy za tyle to ich problem.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 09 lip 2008 18:17

powiedz to tym ktorzy pracowali w Polsce pare lat temu za najnizsza krajowa. Fajnie tak sie teoretyzuje, ale zejdz na ziemie i pomysl ze sa jeszcze inni pracownicy niz managemant i biurowcy. Chociaz dla rozpieszczonych jedynaków to czasem zbyt duza abstrakcja

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 lip 2008 18:38

ale teraz nie jest pare lat temu. z reszta jak nie jest dobrze w jednym kraju to mozna sobie zmienic, tak samo mozna sie przekwalifikowac, lub nauczyc czego itd, ale oczywiscie komu sie chce. jak komus sie uczyc nie chcialo za mlody to jego problem i niech nie narzeka ze malo zarabia ;)

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 09 lip 2008 22:33

Mam wrazenie, ze niektorzy na tym forum sa jak choragiewka na wietrze i celowo tak prowadza rozmowe aby podsycic klotnie

" ehhh...
Mozna bylo tak:
Zacznij uczyc sie jezyka, jak skonczysz pojdz na kurs obslugi komputera, oraz obslugi internetu. Potem napewno bedziesz juz znala sama tok rozumowania podczas szukania czegos w internecie.
Ale bylo relatywnie na temat i nawet podalem Ci linka do strony z owa lista.

Podziekuj "kolezance", ze zamiast pomoc Ci w tak prostej czynnosci sprawila, ze zrobilo Ci sie przykro. "

Panie Brain to chyba twoj cytat.

A nie wziales pod uwage, ze to moze wlasnie taka dziewczyna z cytowanego maila dostawala za swoja prace te £80 ?

Nigdy nie bylam, nie jestem i nie bede za tym, zeby wykorzystywac, okradac, ponizac i upadlac rodakow, ale na pewne sprawy po prostu nie mamy wplywu. Sama chetnie pomagam innym w miare mozliwosci ale swiata nie zbawie, nie jestem altruista, sama tez ciezko pracuje na wlasne pieniadze i nie robie awantury, ze dostaje 5.52 na godzine chociaz wiem, ze za moja prace powinnam dostawac wiecej. Po prostu narazie mi to odpowiada i tyle. A osoba ktora mi placi, tez wie ze powinnam dostawac wiecej ale jakos sie nie rwie dac mi te £2000 tak sama od siebie, zeby nakrecac gospodarke.
Moje zdanie jest takie, nie dajmy sie wykorzystywac i nie bedzie problemu

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 lip 2008 22:44

Uhm. Zgodze sie z bimbo.

Artur, to co napisales na poprzedniej stronie (o dobroczynnym wplywie uslug na gospodarke) to prawda (aczkolwiek i to nie do konca, bo to raczej skutek a nie przyczyna) ale tylko z punktu widzenia makroekonomicznego. Z punktu widzenia mikroekonomicznego natomiast w interesie pracodawcy pozostaje kupic prace jak najtaniej w dlugim okresie czasu, natomiast pracownik chce ja sprzedac jak najdrozej, sa to wiec interesy wzajemnie sprzeczne.
Wiec nie rozdzierajmy szat - po to jest national minimum wage aby zapewnic odpowiedni poziom socjalny osobom malo zaabiajacym i pracodawcy nie stosujac sie do tego popelniaja przestepstwo. NMW obowiazuje natomiast tylko pracodawcow zatrudniajacych pracownikow a au pair takowa nie jest (zakladajac ze mowimy o au pair).

Pozdrawiam i zycze umiaru w sadach :D

bimbo
Emigrant
Posty: 171
Rejestracja: 30 lis 2007 23:44

Postautor: bimbo » 09 lip 2008 23:01

:D

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 10 lip 2008 00:38

Teraz podsycam klotnie.

Znaczy przeczytalas moje ciut dlugie wypowiedzi ze zrozumieniem i wysunelas teze, nie rozumiejac innych wypowiedzi, na przyklad najwazniejszej dla poparcia moich slow:

Ma juz prace - w Bristolu w rodzinie angielskiej za 2000 tys funtow na mc:)


Pozwol, ze Ci wytlumacze, caly watek jest o zanizaniu wartosci pracy przez rodakow dla rodakow. O tym kilka moich wypowiedzi, nie bede bez sensu cytowal mozna je znalezc.

5.52 nie ma sie nijak do 2, i podejzewam takze, ze kwestie umowy, legalizacji itp. beda takze jak dzien do nocy.

Staram sie nie tylko ja (a ja zawsze reaguje na posty tego rodzaju) uzmyslowic, iz placa winna odzwierciedlac odpowiedzialnosc, zatem jezeli ktos uwaza, iz wychowanie dziecka jest malo odpowiedzialne to trzeba pietnowac i wbijac do glowy, ze tak nie jest.

Marc - sie mi wydaje, ze nie au pair i tego sie bede trzymal.

pozdrawiam
ps. cytatu tez nie zrozumialas: "Ale bylo relatywnie na temat i nawet podalem Ci linka do strony z owa lista.". Ja doskonale rozumiem, iz wiekszosc plci pieknej na slowa krytyki reaguje zadyszka i omdleniami polaczonymi ze spazmami zlosci i okrzykami "Jak on mogl, wszyscy zawsze wszystko za mnie...", ale lepszy delikatny kop w d... na forum niz solidny w zyciu.

Iza2
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2008 13:55

Postautor: Iza2 » 10 lip 2008 07:22

Tak zgadzam sie jak najbardziej - jest wolny rynek i kazdy mozne placic ile chce .......... ale tylko Polak potrawi wykorzystac Polaka na maxa.
Spotkalam sie z wieloma osobami -ktore wyjechaly do UK - nie znajac jezyka - ( ich wybor i decyzja na taki desperacki krok) - ale najbardziej smutne jest to - ze Polacy nie potrawia sobie pomoc nawzajem......... tak jak napisala jedna z osob- jak tylko moze to wyroluje Rodaka.Zero miedzy Polakami zgrania i lojalnosci.
Wystarczy zobaczyc jak sobie pomagaja Rosjanie! Ja osobiscie bylam swiadkiem - jak zona wraz z trojka dzieci dojechala do meza ( on pracuje budowie) koledzy pozyczyli im pieniadze zalatwiali mieszkanie, i pomogli we wszystkich sprawach urzedowych. To sie nazywa POMOC !!!

Drugi przyklad- mlody chlopak - dojechal do kolegi , ktory obiecywal mu prace , lokum -przyjechal - kolega zostawil go na lodzie! Stwierdzajac - radz sobie sam!
To po co deklarowal sie ?Po co obiecywal? Chodzi mi o to ze dzisiaj spotkac ludzi dla ktorych slowo cos znaczy - graniczy z cudem.
Nie obiecuj niczego jak nie jestes w stanie pozniej dotrzymac slowa.
Zreszta gora z gora sie nie zejdzie - a czlowiek z czlowiekiem zawsze.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 10 lip 2008 08:24

brain pisze:5.52 nie ma sie nijak do 2, i podejzewam takze, ze kwestie umowy, legalizacji itp. beda takze jak dzien do nocy.

Staram sie nie tylko ja (a ja zawsze reaguje na posty tego rodzaju) uzmyslowic, iz placa winna odzwierciedlac odpowiedzialnosc, zatem jezeli ktos uwaza, iz wychowanie dziecka jest malo odpowiedzialne to trzeba pietnowac i wbijac do glowy, ze tak nie jest.

Marc - sie mi wydaje, ze nie au pair i tego sie bede trzymal.


Stary, ale to jest przeciez bardzo proste: jesli to nie au-pair (ani zaden inny z wyjatkow np. self employeed) to pracodawca popelnia przestepstwo. Chyba ze jest live-in position nawet nie bedace au-pair - wtedy moze czesc zarobkow potracic na koszty utrzymania (nie pamietam jaka czesc).

Poza tym, brain, wez pod uwage inne czynniki: jesli to pozycja live-in (zaden inny przypadek nie jest akceptowalny za ta kwote) to umozliwia komus start w UK, nauczenie sie jezyka itp.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2008 09:47

brain pisze:Zycze Ci zeby ktos znalazl sie na twoje miejsce pracy za 80£/tydz.


Milo mi ale niewykonalne :lol: Zaden chinczyk tego nie zrobi :lol:
brain pisze:Lepiej ? rozumiesz teraz zasady konkurencji? a moze powiesz, ze na Twoje stanowisko to nie bo costam, sramto, owamto? Juz kiedys to pisalem, co takiego waznego robisz, cos wazniejszego od porzadnego wychowania dziecka i nie zrobienia mu krzywdy?


no na pewno rozumiem je lepiej niz ty i nie zaplace za cos wiecej skoro moge mniej.

uczepiles sie wychowania dzieci - jakby polskie dziewczyny nie zabijaly sie o prace jako nianki i nie obnizyly stawek do poziomu uwlaczajacego czlowiekowi zyjacemu w cywilizowanym kraju to zarabialy by lepiej - same sobie winne wiec niech teraz nie placza

jak chesz pozadnie wychowac dziecko to wychowaj je sam a nie bedziesz polegal na niani

myslisz ze jak wiecej jej zaplacisz to ona lepiej sie zajmie dzieckiem? no prosze cie... wiesz czemu polacy kupuja samochody z zachodu? bo sa TANSZE a nie dlatego ze ktos je naprawil w serwisie

brain pisze:A moze poprostu jezdzij na opale to zdrowe dla silnika kieszeni gospodarki i wszystkiego.


jezdzilem w polsce ale malo mnie interesowalo dla kogo i czego to bylo zdrowe

Artur79 nikt nie broni ci byc na gorze :lol:

nikt nikomu nie broni walczyc o swoje, nie pracowac za glodowe stawki, zmieniac prace, zmieniac kraj pobytu, zmieniac siebie zeby zylo sie lepiej (PO :) ), nikt nikomu nic nie zabrania - to nie chiny, wiec przestancie sie w koncu nad soba biedaczki uzalac i jak sie nie podoba to sobie zmiencie


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości