Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
user882488
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2008 17:34

ACCA - Londyn

Postautor: user882488 » 06 cze 2008 17:36

witam,

czy ktos moze skonczyl ACCA ? jakie sa warunki przyjec? Jak to wyglada z polskim dyplomem mgr?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 cze 2008 20:16

Czesc,


Ja wlasnie studiuje.

Wiesz, zalezy co dokladnie chcesz wiedziec. Jesli masz dyplom mgr z akademii ekonomicznej to powinienes dostac exemptions na F1, F2, F3 czyli trzy podstawowe egzaminy. Byc moze wiecej, to juz zalezy od specjalnosci.
Znajdz swoja uczelnie na stronie ACCA i po prostu sprawdz jakie exemptions mozesz dostac.

Kolejnosc egzaminow sam sobie wybierasz (z tym ze najpierw musisz zaliczyc fundamentals zanim zaczniesz proffesionals).

Dwie najbardziej uznane firmy w branzy przygotowujace do egzaminow to BPP i Kaplan (dawna Finance Company).

MAKABA
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2008 11:45

Postautor: MAKABA » 05 lip 2008 10:02

Hey,,

Czy mógłbys podac konkretnie na jakiej uczelni studiujesz...i jak tam sie mozna sie dostac ( wstepne egzaminy?, wysokosc oplat..)

ja tez mam taki zamiar ..obecnie jestem w polsce..;)

pozdrowionka

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 lip 2008 18:49

ACCA nie studiuje sie na uczelni :D

Egzaminy na ACCA prowadzone sa w centrach egzaminacyjnych, natomiast to jak sie bedziesz uczyl zalezy od ciebie - mozesz studiowac zaocznie, dziennie itp itd. Kursy sa organizowane zarozno przez uczelnie jak ifirmy prywatne. Najlepsze pod tym wzgledem sa dwie firmy afiliowane przy ACCA - sa to BPP i Kaplan Finance.

Egzaminy nie sa drogie, nie pamietam dokladnie ile kosztuja ale to byla wkota rzedu kilkudziesieci funtow za egzamin, do tego skladka tez kilkadziesiat funtow za semestr. W sumie masz do zrobienia 14 egzaminow; tempo sobie sam wybierasz (wybierasz sobie jakie przedmioty chcesz w danym semestrze zdawac).

Drogi natomiast jest kurs - zaleznie od opcji moze kosztowac (o ile pamietam) nawet do tysiaca funtow za przedmiot. To oczywiscie wersja przegieta, ale do kilkuset funtow jest normalna cena. W to wchodza wszystkie materialy.

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 06 lip 2008 04:06

Dzieki MarcFloyd za podpowiedz.
Sprawdzilem na stronie ACCA i znalazlem tam tez na liscie torunski UMK.
Na szczescie skonczylem uczelnie z dymplomem, wiec mam kilka egzaminow z glowy.

A Ty ile egzaminow juz zdales?

Robert

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lip 2008 12:56

Mam trzy exemptions (Akademia Ekonomiczna w Katowicach - rowniez jest na liscie ACCA) a w tym semestrze podchodzilem do 2 egzaminow - F4 i F5. Wyniki w sierpniu.

A ty zamierzasz zaczac?

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 06 lip 2008 15:39

Tak.
Zastanawialem sie nad tym. Ale teraz zobaczylem ze UMK tez jest na liscie ACCA i tez moge dostac excemptions wiec mam juz blizej dzieki temu ze uczylem sie w Polsce.
:)
Fajnie ze mozna zdawac tyle egzaminow ile sie chce.
Taki kurs lajtowy.
Ale za to przedmioty sa warte nauki.

Czemu nie podchodziles do CBE?
Szybciej sa wyniki?

A ile palciles za kursy i egzaminy?

Robert

MAKABA
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2008 11:45

Postautor: MAKABA » 06 lip 2008 16:04

MarcFloyd..dzieki za informacje..;)

Czyli pierwszym krokiem musialby byc wyjazd do uk...? chyba nie koniecznie londyn..?, potem znalezienie kaplan finanse..a potem...;)

czy musze miec nostryfikacje dyplomu..?

wdzieczna za informacje:)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lip 2008 16:21

Robert:

Z tego co mi wiadomo CBE w przypadku ACCA qulifications dostepne sa tylko dla F1-F3 czyli testow wielokrotnego wyboru. Egzaminy poczynajac od F4 sa opisowe.

Exemptions mozesz oczywisie dostac. Wybierasz swja uczelnie z listy kierunek itp i dostajesz online odpowiedz jakie prawdopodobnie exemptions dostniesz. Potem wysylasz do nich papiery i placisz fee (exemptions kosztuja tyle samo co egzaminy).

Lajtowy... no nie wiem. Tzn moze i lajtowy jak masz czas, dla mnie ogromnym problemem okazala sie nie tyle sama nauka (chociaz jezyk prawny sprawil mi problemy) ale raczej znalezienie czasu na nia.

Nie pamietam ile dokladnie placilem, przykro mi. Egzaminy kosztuja kilkadziesiat funtow kazdy, gdzies tam na stronie ACCA powinien byc cennik.

Za kurs tez nie pamietam ile placilem (bo i nie placilem sam - moja firma mnie sponsoruje) ale to i tak zalezy od wybranej opcji. Ja wybieralem studiowanie w domu plus revion course (dwa dni na przedmiot) plus question day. Tego ostatniego juz nie wezme zreszta, natomiast revision w mojej opinii jest swietny. Naprawde bardzo pomaga i przygotowuje cie juz pod wzgledem wybranych zagadnien egzaminacyjnych.

Makaba:

ACCA mozesz studiowac i w Polsce, to raz. Dwa jesli wolisz kwalifikacje brytyjskie to oczywiscie ze niekoniecznie Londyn. To generalnie zalezy od ciebie - jaki tryb studiow cie interesuje.

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 06 lip 2008 16:45

To co trzeba zrobic? Gdzie pisac i co napisac, by dostac potwierdzenie excemptions z tych przedmiotow.



Dzieki
Robert

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lip 2008 19:01

Wiesz co, robilem to w zeszlym roku, ale z teo co pamietam to zarejestrowalem sie jako student uzywajac ich strony. Tam rowniez znalazlem na liscie swoja uczelnie i sprawdzilem jakie moge dostac exemption. Wydrukowalem ta strone (aczkolwiek chyba nie trzeba bo o exempions wnioskujesz on-line) i razem z dokumentami potwirdzajacymi kwalifikacje (przetlumaczone, potwierdzone kopie - robilem je wczesniej dla NARIC, ale moze ACCA nie wymaga potwierdzenia notarialnego) wyslalem do ACCA. Zwrotnie dostalem potwierdzenie exemptions i rachunek do zaplacenia (chyba okolo £141 za trzy exemptions). Poza tym placilem tez za semestr przynaleznosci, ale nie pamietam kiedy - chyba przy rejestracji sie placi.
Pozniej juz mozesz znalezc sobie tutora i pomyslec co chcesz zdawac w semestrze. Kolejnosc egzaminow jest w zasadzie dowolna, tyle ze najpierw musisz zaliczyc fundamentals zanim zaczniesz professionals.

Swoja droga strona ACCA est jedna z najgorszych jakie w UK widzialem :)
Ciezko cokolwiek znalezc i jakby...brakuje jej ciagu logicznego.

MAKABA
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2008 11:45

Postautor: MAKABA » 07 lip 2008 17:07

MarcFloyd...

Mam pytanie..czy znasz frimy w Polsce w których mozna byłoby odbyc bezpłatny staz w zakresie analizy finansowej..?( analityk)

Jesli mowisz ze kiepskie jest ACCA to co bys polecał..?

pozdrowionka Makaba;)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 lip 2008 21:32

Makaba: nie znam zadnych firm w Pl.

ACCA kiepskie? To chyba najlepsze dostepne studia z zakresu rachunkowosci, dajace najwiecej uprawnien - wlacznie z uprawnieniami do przeprowadzania audytu.

Ja mowie ze STRONA INTERNETOWA jest kiepska a i to na standardy UK - czyli i tak duzo lepsza niz to co zobaczysz na polskich stronach internetowych.

MAKABA
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2008 11:45

Postautor: MAKABA » 07 lip 2008 22:09

MarcFloyd...:)
dzięki...

malutki błąd w komunikacji..;)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 lip 2008 22:50



Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron