Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
ziutka55
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2008 20:57

AuPair - pytanie o realia

Postautor: ziutka55 » 19 cze 2008 21:06

Prosze o odpowiedz osoby, ktore maja doswiadczenie w tym temacie. otoz pracuje od 7 m-cy u rodziny jako opiekunka do dziecka za 500F mies. Mam dziecko przez 24h/dobe, oprocz tego kiedy matka zajmuje sie dzieckiem przez godzine ja w tym czasie sprzatam, prasuje lub wykonuje prace porzadkowe. jak mam wolny dzien to ogranicza sie on do kilku godz.mam dodatkowo tel sluzbowy na kwote 50F/m-c i 2 bilety lotnicze do Polski do 100F w dwie strony, napiszcie prosze jakie sa wasze doswiadczenia w tej pracy, bo ja mysle ze jestem niezle wykorzystywana.
pozdrowienia dla wzsystkich zyczliwych

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 19 cze 2008 21:32

moze znajdz sobie normalna prace

ziutka55
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2008 20:57

Postautor: ziutka55 » 19 cze 2008 22:36

a jaka to jest normalna praca, prosze o przyklady

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 19 cze 2008 22:46

praca w ktorej sie nie jest 24h i sie w niej nie mieszka

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2008 13:21

ziutka,

Tak niestety jest z au pair - z zalozenia nie jest to praca a mozliwosc poznawania innych kultur i miejsc.
Od siebie dodam ze czytajac wasze posty (tzn opiekunek) widze ze masz i tak dobre warunki w porownaniu do niektorych dziewczyn.

Pozdrawiam.

ziutka55
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2008 20:57

Postautor: ziutka55 » 21 cze 2008 23:28

zeby poznawac inne kultury to trzeba miec na to czas i pieniadze, ja nie mam czasu a i pieniedzy z tego aupair nie jest za wiele.nie moge wyjsc nigdzie wieczorem bo dziecko moze sie obudzic, jak mam wolne kilka godz to proponuja mi wyjscie do bezplatnego muzeum. Malo jest osob z ktorymi moglabym wymienic doswiadczenia w tej pracy.ale dzieki za wsparcie, ze nie mam tak zle

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 cze 2008 23:41

Uhm.



Au pair and nanny salaries (sometimes known as "pocket money") obviously vary according to a number of factors. Au pairs and nannies' hours and duties vary from host family to host family, and therefore so does the weekly amount of money they are paid. An au pair will normally receive fee accommodation and food in addition.
(...)
United Kingdom
£55 per week
(...)

http://www.newaupair.com/nanny_jobs_salary_guide.aspx

Uwaga; £55 bylo kwota podana z 2005, wiec teraz to jest na pewno wiecej. To jest tylko "typical pocket money" a nie kwota obowiazujaca.

I jeszcze:

However, you are not entitled to receive the minimum wage if you are:

a worker under school leaving age
genuinely self-employed
some apprentices
an au pair

http://www.direct.gov.uk/en/Employment/ ... G_10027201

Inna Au Pair:
Agata pisze:Nie wierzcie w to, ze pracujac w systemie live-in bedziecie mogly domagac sie swoich praw, ze bedziecie zawsze mialy co jesc, ze nie bedziecie wykorzystywane do innych niz wczesniej ustalenia przwidywaly prac. Nie dajcie sie zwiesc milym usmiechom i obietnicom. z wlasnego doswiadczenia wiem, ze najbardziej wykorzystuja nas nasze wlasne rodaczki. Pracowalam u polsko-angielskiej rodziny w systemie live-in placono mi 100f tygodniowo w tym pracowalam jeszcze w soboty. Nie zawsze byl nawet chleb, czesto musialam sie zywic za wlasne pieniadze. Brak wspolnych ustalen dotyczacych urlopu, potracano nawet place za przejazdy z dzieckiem.

http://forums.londynek.net/gb/viewtopic ... light=pair

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 22 cze 2008 12:05

hmmmm
masz duzo wiecej niz normalnie operki maja
ale i godzin ile!
24h na dobe? serio? dlaczego sie na takie cos zgodzilas??
tez jestem au pair, mam 60f plus travelke ale ja pracuje nie wiecej niz 15h w tygodniu...

ziutka55
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2008 20:57

Postautor: ziutka55 » 22 cze 2008 21:55

Zal mi bylo matki bo byla w szoku poporodowym, robilam wiec wszystko z malym,zabralam go do siebie, po 2 m-cach nauczylam dziecko spac w swoim pokoju,a od m-ca dziecko budzi sie po nocach, musze wstawac i schodzic pietro nizej, bo u mnie w pokoju jest nianka elektroniczna.Oni uwazali ze to nalezy do nianki ale ja nie mialam doswiadczenia w aupair i nic nie mowilam ale ostatnio przegladalam kilka ogloszen i tam doczytalam ze praca od 35-40 h/tydz i to sie ma nijak do moich 12-14h na dobe i jeszcze wstawania w nocy, po ktorych jestem kompletnie zmeczona a dziecko do najlatwiejszych nie nalezy.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 cze 2008 11:47

Warto tak mlodosc tracic dla paru groszy ?

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 23 cze 2008 13:21

zmien rodzine, po co sie zabijac? znajdziesz takich, ktorzy ciebie docenia. nie daj sobie wmowic ze wstawanie w nocy do dziecka to twoj obowiazek.. powinnas miec jakies godziny ustalone i jak masz wolny czas (jak np wieczorem) to nie ma ze o cos cie prosza! a co dopiero w nocy! to jest ich dziecko, nie twoje. wstawac bedziesz do swojego, teraz sie wyspij

ziutka55
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2008 20:57

Postautor: ziutka55 » 23 cze 2008 20:03

Bardzo dziekuje za wszystkie rady . Mam jeszcze jedno pytanie , jezeli mam umowe do konca sierpnia to czy moge ja wczesniej zerwac i jakie moga byc tego konsekwencje, nie jestem nigdzie zarejestrowana.

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 23 cze 2008 20:21

hmm mozesz odejsc kiedy chcesz.
ja kiedys z jedna rodzina bylam umowiona na rok ale mi sie nie podobali wiec odeszlam po 2,5 mies.
patrz tylko na siebie, rodziny z au pair sie nie licza, taka jest niestety prawda..
takze pogadaj z nimi, niech sobie szukaja nowej, chociaz nie wiem czy znajda... a ty rozejrzyj sie za nowa rodzina albo inna praca, zalezy czy chcesz jeszcze pooperkowac czy juz nie

ziutka55
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 19 cze 2008 20:57

Postautor: ziutka55 » 23 cze 2008 22:24

Bardzo dziekuje za odpowiedz, teraz 1.07 wyjezdzam na 2 tyg do Polski na urlop i moze juz nie wroce a jezeli wroce to tylko na 1,5 m-ca.Boje sie im powiedziec ze odchodze bo nie dostane wyplaty na zakonczenie pracy i dopiero bym miala noz w plecy


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron