O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

Czy TO prawda ?? !!

Postautor: ekonomzks » 14 cze 2008 12:42

Czy to prawda że w anglii buty sa objete 1 miesieczna gwarancją?? Kupiłam buty adidasa za 60F w footlocker i mi poszły szwy z boku 1 buta.Mam je 3 miesiące. Prosze o opinie

uchenna
Gastarbeiter
Posty: 48
Rejestracja: 22 paź 2007 16:09

Postautor: uchenna » 14 cze 2008 13:19

Gwarancje masz na rok. Jesli masz paragon to nie bedziesz miala zadnego problemu z wymiana obuwia na nowe.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 14 cze 2008 13:22

Ogólnie to chyba w całej UE obowiązuje jakiś przepis nakazujący udzielania gwarancji na obuwie.W Polsce np.gwarancja na buty wynosi przeważnie 3 msc.lub 6msc.i to żadna nowość w sumie bo tak jest od co najmniej 10 lat jeśli mnie pamięć nie myli.Sądzę jednak,że warunki gwarancji są tak skonstruowane,że ewentualna reklamacja chyba nie ma sensu.Np.po zakupie Reeboków wyczytałem w gwarancji,że obuwie można nosić max.4 godz.dziennie albo,że przetarcie na pięcie spowodowane jest niewłaściwym doborem rozmiaru(z góry jest winą kupującego),rozklejenie podeszwy to też wina posiadacza bo łaził po wodzie itp..

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 14 cze 2008 13:22

W pudełku nie ma ulotki informującej o warunkach gwarancji?
Czy może to były "Adadasy"?
Jak kupowałem moje baletki od Bates`a gwarancja była na 3 lata.
Myślę, że gwarancję daje producent, więc najprościej sprawdzić opakowanie :)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 14 cze 2008 21:28

w Polsce gwarancja na obuwie przewaznie wynosi 2 lata...Gonzo, chyba ze mowisz o firmie "Krzak" :lol:

Oczywiscie ze warunki umowy sa tak skonstruowane zeby firma nie stracila ale jednoczesnie wiadomo ze w skorzanych pantoflach nie bedziemy lazic po gorach a jesli ktos ma na to ochote to nie ma co liczyc na pozniejsza ich reklamacje.
Reklamacja ZAWSZE ma sens,
Prawdopodobnie naprawia ci te buty jesli bedzie taka mozliwosc, jesli szewc sobie z nimi nie poradzi wtedy maja obowiazek oddania ci gotowki, ale najpierw naprawa.... :P

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 14 cze 2008 21:49

Nie.Nie mówię o firmie krzak tylko o salonie firmowym Reeboka.2 lata gwarancji to może na obuwie skórzane..Reebok to właściwie taki wygodny szmaciak a więc dlatego tylko 6msc.A co do Szewca w PL to szybciej znajdę żubra w lesie niż jego.Nigdy w życiu nie zawracałbym sobie głowy z reklamacjami butów.Szkoda czasu,zachodu,poszukiwań owego Szewca i nerwów.Lepiej zakupić za 1 zł.Super Glue i samemu w sekundę załatwić problem.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 14 cze 2008 22:07

no to prawda ze niewiem jak sie sprawa ma ze sportowym obuwiem....
ale "pracowalam" z bucikami skorzanymi i kazda firma nie KRzak ma swojego szewca ktory naprawia klientom reklamacyjne obuwie....
Super Glue to jak kupisz buty w CCC za 50 zl ale jak juz wydasz 400 to warto sie wybrac do sklepu :lol:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 14 cze 2008 22:19

Tyle biedy na Świecie i głodnych ludzi a jakiś bufon chce śmigać w butach za 400zł....Wstyd mi czasami za ludzkość.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 14 cze 2008 22:58

my stanowimy ludzkosc moj drogi......ty rowniez. Pamietaj o tym jak bedziesz kupowal paste do zebow Colgate za 6 zl a nie Pollene za 1 zl :lol:

Wybieramy to co dla nas najlepsze i najwygodniejsze. Byc moze ktos kto kupuje buty za 400 zl jednoczesnie pomaga innym...
a zreszta.....i tak bedzie koniec swiata niedlugo wiec co my sie zamartwiamy jakimis bzdurnymi problemami :lol:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 14 cze 2008 23:05

Jak kupuje za 400 to pomaga innym..akurat.Pomaga ale chyba cwaniaczkowi który handluje tymi butami.Główny wytwórca tych bucików to biedny i wyzyskiwany Chińczyk,który dostanie za swoją ciężką pracę nędzne grosze.Piękny będzie dzień kiedy wezmiemy za mordę różnej maści cwaniaków-dealerów i spekulancików.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 14 cze 2008 23:12

Gonzo!!! Litosci!!!

Prawie wszystko ma teraz etykietke Made in China, musialbys przestac prowadzic konsumpcyjny tryb zycia i zmienic sie w ascete....

Ales ty bojowo nastawiony do zycia, Spokoju wiecej, usmiechu i radosci.... i tak kiedys skonczymy na tym ziemskim padole i o co sie tu zabijac.... :lol:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 14 cze 2008 23:23

Czym byłby Świat bez rewolucji??Gdyby nie one i taka np.Solidarność to do dziś miałabyś w domu Atari.Osobiście bardziej mi zależy na uśmiechu miliarda Chińczyków niż "garstki"nienażartych wiecznie Europejczyków,którzy zresztą sami sobie podcinają gałąz na której siedzą tą całą konsumpcją sukcesywnie obrastając w egoizm.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 14 cze 2008 23:50

Gonzo pisze:Tyle biedy na Świecie i głodnych ludzi a jakiś bufon chce śmigać w butach za 400zł....Wstyd mi czasami za ludzkość.


A mi wstyd za ciebie. Jak cię nie stać, to kupuj Chińskie trampki z bazaru.
Ja nauczyłem się szanować stopy i wyznaję zasadę, że na oczach i nogach nie ma co oszczędzać. Dlatego regularnie kupuję buty z firm Bates i Magnum, koszt to około 400-700 złotych za parę. Jakbyś raz założył porządne buty na nogi, tobyś pojął, że chrzanisz głupoty jak potłuczony...
Jak chcesz dbać o świat, to zrób sobie sandały z kory i łyka, ja mając na względzie własny komfort wypinam się na resztę świata i zostanę jednak przy porządnym obuwiu.

MOKOTOW
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2008 08:15

Postautor: MOKOTOW » 15 cze 2008 11:39

ja nosze tanie buty z payless-shoes . .aha zaponialem w angli nima tego skliepu

Co to Magnum , to chyba jakis saochod., BAtes tez nie slyszalem .

PS: A wy w ogole chodzicie duzo . Czy tylko z domu do samochodu.

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 15 cze 2008 13:34

Ja chodze bardzo dużo i uważam, że za dobre buty trzeba niestety głębiej sięgnąć do kieszeni.
Nie ma co sie oszukiwać - za dobre buty trzeba zapłacić więcej, ale warto.

Pozdrawiam


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości

cron