O wszystkim na tematy prawne
totomasza
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2017 16:08

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: totomasza » 15 mar 2017 16:16

Moja sprawa wygląda następująco. 7 miesięcy temu wziąłem telefon na abonament przez internet w sieci Virgin. Rachunki spłacałem regularnie dopóki moja sytuacją życiowa zmieniła się w oka mgnieniu i musiałem wrócić teraz do Polski. Nie wziąłem abonamentu z telefonem z zamiarem, że przestane go w końcu spłacać. Teraz jednak mam obawy, że dobiorą się do mojego konta w UK i pieniądze zniknął mi z konta. Jak jest naprawdę? Czy wierzyciel w tym przypadku sieć Virgin może mi zająć pieniądze z konta??? Czy mogą zlecić sprawę windykacji, skarbówce lub innej instytucji w Polsce? Z góry dziękuję za odpowiedź

ps.pamiętam, że kiedy podpisywałem umowę przez @ to musiałem się zalogować na stronie virgin podając kilka ostatnich cyfr z mojego numeru konta. Piszę o tym bo być może to ma jakieś znaczenie?!

stealh
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 04 sie 2016 12:08

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: stealh » 28 mar 2017 12:15

w takim przypadku windykacja długów jest bardzo trudna i skomplikowana. Nie wiem czy możliwa

Redzio91
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2017 11:31

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: Redzio91 » 13 kwie 2017 11:38

Witam mam również problem z długami Ale trochę większy i proszę o poradę
Jestem w uk od ponad 10 lat , mam sporo zadłużenia, karta kredytowa 2K , overdraft 3K , council tax 2K , planuje wrócić do pl bo już mam dość życia tutaj i nie daje rady też z długami a w Polsce mam czystą kartę bo wyjechałem tutaj jako nastolatek , wiem wiem tak się nie powinno robić ale życie czasem zmusza nas aby grać nie fair , pytanie czy z taka ilością długów mnie znajdą w pl , mam również samochód na kredyt wart 7K ale chce sprzedać przed wyjazdem i splacic te zadłużenie za ten samochód

MoniG
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2016 18:17

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: MoniG » 18 kwie 2017 22:25

Mogą Cię znaleźć. Jak będą chcieli to to nie jest problem. Kwestia tego, czy będą chcieli, bo to pewnie biurokracji trochę z tym będzie.

dmx777
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2017 21:37

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: dmx777 » 11 lip 2017 21:40

witam mam nadpłacony working tax credit. do polski wrocilem październik 2015. we wrześniu 2016 dostałem pismo o splacie długu 470funa . Napisalem o rozlozenie na raty i nie dostałem odpowiedzi. czy mogą sciagnac ten dlug przez firme windykacyjna w Polsce?

marrek44ds
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2016 17:38
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: marrek44ds » 13 lip 2017 14:43

Jeśli chcielibyście sprawdzić czy wasze długi nadal obowiązują to zajrzyjcie na portal https://narodowecentrumdlugow.pl/ na którym dokładnie sprawdzicie czy jesteście w narodowej bazie dłużników w Europie czy was nie ma, możliwe że wasz dług się już przedawnił !

stealh
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 04 sie 2016 12:08

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: stealh » 11 lip 2019 09:31

Ja korzystałam z usług adwokata w Łodzi i adwokat bardzo mi pomógł przy windykacji długu. To jest naprawdę profesjonalna kancelaria- tutaj link do strony gdyby ktoś chciał: https://kancelariabgb.pl/

margru
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019 12:51
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: margru » 12 lip 2019 10:26

Ogladaliscie na pewno wiele filmow jak ,,zniknąć". Teraz tylko trzeba wcielić to w zycie ;)

mleczko90
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2019 15:13
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: mleczko90 » 28 sie 2019 10:56

NIe

Metamorphosis
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2020 22:49

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: Metamorphosis » 20 kwie 2020 22:54

Ja znowu jestem ciekaw jak to wygląda z mniejszymi zadłużeniami.
W grudniu 2019 wróciłem do Polski i poprosiłem o zamknięcie kontraktu na telefon. W rozmowie telefonicznej usłyszałem, że za pozostały okres umowy będę miał do zapłacenia £210. Okej, byłem na to gotowy, spoko. Jednak po ostatnim miesiącu gdy przyszedł dzień zapłaty okazało się, że nie mam dostępu do konta sieci (cudowne Three), nie dostałem też żadnego maila. Kontaktowałem się z nimi na FB, gdzie kazali mi dzwonić, a odmówiłem, bo czas oczekiwania na konsultanta three i kosztu roamingu wyniosą tyle co drugi taki rachunek. Na live chat próbowałem się dobić kilka razy, za każdym razem czekając 20-30 minut i nic. Sytuacja finansowa mnie lekko przycisnęła i użyłem tych odłożonych pieniędzy. Teraz jednak dostałem maila od agencji CRS i list trafił również pod mój stary angielski adres. Okazuje się, że rachunek jest o ponad £20 funtów większy i mam go spłacić przez agencję. Wysłałem do nich zapytanie o co chodzi, ale czy taki dług może mi zostać ewentualnie ściągnięty przez komornika w Polsce? Do Anglii wracać i tak nie mam zamiaru, a nie wydaje mi się aby to znowu był tak wielki dług by mnie prawnie ścigali.
Ktoś miał może podobne doświadczenia?

dorcassmith
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2020 07:17

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: dorcassmith » 23 paź 2020 13:28

Custom case study writing services are not hard to come across for those in need of Case Study Writing Help and online case study assignment writing services.
https://meldaresearch.com/case-study-writing-help/

aemon
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2020 13:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: aemon » 19 lis 2020 14:02

Aktualnie chyba będzie to bardzo ciężka sprawa, aby takie długi windykować.

Bedec
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2022 12:02

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: Bedec » 17 sty 2022 14:21

Przeczytaj sobie https://www.adwokatupadlosc.com/blog/jak-wstrzymac-egzekucje-komornicza.html może Ci pomoże w Twojej sprawie

johnpaul25
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2022 09:34

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: johnpaul25 » 16 kwie 2022 09:48

Debt collection agencies in Poland are doing a very honest and good job. They are always in touch with their debtors and try to settle the matter in the most efficient way. They are super patient, professional and never bring any harm on their debtors. It is just that their debtors are a quick tempered and disorganized lot which has led to the trouble.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości