O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MartynaMa
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2017 22:38

Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: MartynaMa » 21 gru 2017 17:36

Niby temat znany od lat, jednak wciąż brakuje jasno sprecyzowanej odpowiedzi. Mianowicie jak oszczędzać swoje pieniądze a nawet je pomnażać?

riszkaa
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2017 11:03

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: riszkaa » 25 gru 2017 11:05

Zmień żarówki na energooszczędne i nie gotuj wody w czajniku elektrycznym tylko na kuchence gazowej to 2 sposoby dzieki ktorym sporo zaoszczedzisz;)

freenancenow
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2018 13:05

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: freenancenow » 05 sty 2018 13:36

Sposobów na oszczędzanie jest całe mnóstwo, ale klucz do sukcesu to kontrolować swoje wydatki, prowadzić budżet domowy itp. :) Czajnik to faktycznie prawdziwy pożeracz energii, nie nalewajmy do niego wody do pełna i nie gotujmy wody co chwila. Warto wyłączać sprzęty z prądu, kiedy ich nie używamy. Zbieraj też paragony za wszystko, co kupujesz - dzięki temu będzie można ocenić, na co leci najwięcej pieniędzy, a co jest zbędne :)
Tutaj fajny artykuł z różnymi poradami: http://freenancenow.com/oszukac-przeznaczenie/
Ogólnie na tym portalu można znaleźć dużo rożnych tekstów o sposobach na oszczędzenie, na zarobienie zresztą też :) Warto sobie przejrzeć i wybrać coś interesującego :)

Cragnar
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2018 15:16
Kontaktowanie:

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: Cragnar » 07 sty 2018 15:21

Najlepszy sposób na oszczędzanie to mniej wydawać. Czasami nie zdajemy sobie sprawy ile pieniędzy wydajemy na głupotki, albo na jedzenie, które potem wyrzucimy. Wystarczy robić zakupy z głową, a już trochę kasy w portfelu przybędzie.

matrulena
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2017 09:22

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: matrulena » 16 sty 2018 23:34

Żarówki to raz wyłączaj ładowarki i wszystko co jest na czuwaniu .

studio22
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2018 12:07
Kontaktowanie:

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: studio22 » 23 sty 2018 12:08

wykup lokate

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: Raquela » 26 lut 2018 16:20

mniej wydawać, a przede wszystkim nie kupować głupot. Ja na przykład bardzo dużo wydaje na ciuchy....

stealh
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 04 sie 2016 12:08

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: stealh » 05 sie 2018 11:05

ja staram się kupować rzeczy używane, z drugiej reki, jestem molem książkowym i książki kupuję na http://dlabydgoszczy.pl/ za grosze, w ten sposób mogę ich kupić więcej :D

janubers
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2014 09:26

Re: Szukam sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Postautor: janubers » 30 sty 2019 06:16

Tu nie idzie o oszczędzanie choć i to warto robić. Warto się zastanowić gdzie można uzyskać stały dodatkowy dochód bez absorbowania dużej ilości czasu. Rozwiązałem ten problem parę lat temu i obecnie mam stały dodatkowy dochód. Bez pracy, czy polecania jakiegokolwiek biznesu innym osobom. Chcesz korzystać pisz na pracapewna@gmail.com lub skype janubers.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości