Wycieczki, spacery, spotkania, miejsca do zwiedzania, wakacje
wiktoriaxxx
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2017 10:19

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: wiktoriaxxx » 08 wrz 2017 10:21

oczywiście, że tak, nie wyobrażam sobie nie spędzić wakacji w Polsce

foxi1
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2017 10:43

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: foxi1 » 14 wrz 2017 06:52

Oczywiście ,że tak ,zresztą nie tylko na wakacje .Bardzo lubimy jeździć jak nastanie jesień (czyli już lada moment) w góry. Bardzo fajnie góry przedstawia ten serwis - http://www.pogorach.com.pl/ .Z pewnością odwiedzimy Beskid Żywiecki... bo mamy blisko. Mażą nam się też Bieszczady, ale tutaj nie chcę zapeszać i zrobię niespodziankę mojej drugiej połówce.

Majkel90
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2017 04:42

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Majkel90 » 15 wrz 2017 11:29

Ja przynajmniej raz do roku w Polsce jestem. I to zwykle robimy tak, że tydzień spędzamy na objeżdżaniu rodziny, a drugi wypoczywamy. W tym roku byliśmy na przykład w Ustroniach morskich (zaraz nad Bałtykiem, pensjonat mieliśmy z widokiem na morze - Kaszubianka się nazywa) i powiem Wam, że nigdzie tak nie wypoczywam jak tam.

paciorek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2017 13:55

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: paciorek » 20 wrz 2017 13:55

Raz do roku, a czasem dwa razy do roku jestem w Polsce. Do ojczyzny trzeba wracać. :)

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Raquela » 04 paź 2017 17:21

Jezdzimy do wakacje do Polski, minimum raz w roku, czasem częściej.
Dzieci czują się jak ryby w wodzie i w momencie przełączają się na język polski co cieszy nas bardzo :)

Wrocki
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2017 23:00
Lokalizacja: Soho
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Wrocki » 16 paź 2017 19:48

Oczywiście, że jeździmy, bo sorry, ale za polskim chlebem i ogórkami to się można na serio stęsknić. Nie to, żebym tylko o jedzeniu myślał, ale na Wielkiego Buddę, na wyspach te gąbki, co to chlebem nazywają są fajne przez miesiąc/dwa, ale potem robi się naprawdę przykro. I nawet polskie sklepy niewiele pomagają, bo przecież żywność robi się z zasobów lokalnych głównie, a te nie dają takich możliwości na upieczenie prawdziwego chleba na zakwasie, jak w ojczyźnie. Dodatkowo, ilekroć wybieramy się na wycieczkę promem - https://www.stenaline.pl/do-uk-irlandii - to się zawsze w drodze powrotnej widzi masy ludzi obładowanych plecakami z jedzeniem. Chleby, kiełbasy i inne kapusty (chociaż tego mniej), także o ile ojczyzna może wkurzać niemiłosiernie, tak wychowała w nas pokolenie ludzi, którzy bez prawdziwego chleba uschną i wymrą szybko.

OLA34
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2017 20:19
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: OLA34 » 16 paź 2017 20:26

ja ze swoja rodzinka jezdze juz od 10 lat (12 lat za granica). troche do rofdziny i troche na mazury albo w gory

TomeKwiat
Gastarbeiter
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2017 23:47

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: TomeKwiat » 23 paź 2017 20:45

Wolę zagraniczne wyspy

frankoTDI
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2016 16:48

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: frankoTDI » 22 lis 2017 15:30

My wracamy zawsze na święta. Nie wyobrażam sobie spędzać tego czasu beż najbliższej rodziny. Na same wakacje to latamy zazwyczaj gdzieś na południe europy. Ostatnio Hiszpania :)

fifaraffa
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2017 11:30
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: fifaraffa » 18 gru 2017 13:37

Ach, może nie na wakacje, ale w okresie zimowym to Polskę lubie :) Bedac w UK z wakacyjnych kierunków to wolę np. na Dominikanę, ale jak ferie zimowe to tylko polska strona Tatr :)

winogronko
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2018 07:19
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: winogronko » 22 lut 2018 07:43

Pierwsze lata jak wyjechałam do UK to na wakacje jeździłam tylko do Polski , do rodziny albo na jakieś domki . A potem zdałam sobie sprawę , że przecież prawie całe życie spędziłam w Polsce i za dzieciaka dużo jeździłam i zwiedzałam. Teraz czas zobaczyć świat ! Tak więc od paru lat wyjeżdżam na wakacje za granicę , a do Polski na święta :)

karolinna65
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2018 11:22
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: karolinna65 » 06 mar 2018 11:31

Ja polecam Zakopane, idealne ZIMĄ :D

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Raquela » 22 mar 2018 16:14

A gdzie nad morze w Polsce najlepiej ? Chodzi mi o jakieś większe miasto :)

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Raquela » 22 mar 2018 16:15

Myślałam o Śwnoujściu, ale chyba tam drogo jest, co myslicie ?

Kwiatkowsky
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2018 21:34

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Kwiatkowsky » 18 kwie 2018 19:52

Jeśli chodzi o wakacje w Polsce to możecie skorzystać z porad na tej stronie https://nianio.com.pl/category/podroze-male-i-duze/ Cały czas miasta poszerzają ofertę i nie chodzi tu o gorskie i nadmorskie miescowosci a o wieksze miasta wojewodzkie. Dobrym przykladem jest Wrocław.


Wróć do „Wycieczki i wakacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości