Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
AniaNowa
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2017 09:43

co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: AniaNowa » 10 mar 2017 09:43

cześć,

jestem 37-letnią samotną matką, która ze względu na przebytą chorobę (3 operacje) ma I grupę inwalidzką i nie może pracować.

Przez brak możliwości pracy zarobkowej nie mam kontaktu z żadnymi ludźmi, nie mam żadnych znajomych, siedzę całymi dniami w domu, z nudów wariuje i w głowie wymyślam sobie kolejne problemy, które zabierają mój cały czas.
Chciałabym wyjść do ludzi żeby się czymś zająć i nie mieć czasu na myślenie o chorobie i problemach.

Mój angielski nie jest najlepszy (tylko podstawy) więc trudno mi z kimkolwiek porozmawiać. Myślałam, żeby poszukać w mojej okolicy jakiś miejsc gdzie można spotkać się z polonią i coś wspólnie porobić. Pomyślałam też że pewnie w mojej okolicy są przecież świetlice, ośrodki opieki, fundacje lub hospicja - ja mam dużo czasu to mogłabym w czymkolwiek komuś pomagać i to zajęłoby mi trochę czasu i dało możliwość poznać innych ludzi.
Może są też grupy w których coś się wspólnie robi (np. nauka języka, joga, scrable, szydełkowanie, origami, gotowanie - cokolwiek).
Czy moglibyście mi doradzić gdzie mogłabym pójść, żeby wyjść z domu i poznać innych ludzi?

Niestety moją największą obawą jest to, że jeśli zacznę uczestniczyć w takich zajęciach poza domem to zabiorą mi rentę.
Z moją znajomością agnielskiego niestety nie jestem nawet w stanie dowiedzieć się w urzędzie czy mogę uczestniczyć w zajęciach poza domem.
Wie ktoś może coś na ten temat? Albo gdzie mogłabym uzyskać takie informacje po polsku?

Jeśli macie jakiś pomysł co mogłabym robić żeby wyjść z domu do ludzi to chętnie skorzystam z Waszych porad.

Dodatkowo jeśli rzeczywiście ze względu na rentę nie mogę uczestniczyć w zajęciach poza domem to czy macie jakieś pomysły na konstruktywne zabicie czasu w domu?

Próbowałam już samodzielnej nauki języka ale w ogóle mi to nie wychodzi, nie mam motywacji i samotne siedzenie w domu powoduje, że skupiam się na problemach a nie na nauce.
Jedyne co mi przychodzi do glowy to zalatwić w jakis sposob polska telewizje przez internet (nawet nie wiem jak) i ogladac calymi dniami "M jak Miłość" i "Na wspólnej".


A może w Anglii są jakieś darmowe porady psychologa, który może mi pomóc?

lokmaanaren
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2017 19:09
Kontaktowanie:

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: lokmaanaren » 16 mar 2017 19:12

Może znajdź sobie jakieś hobby które wymaga wyjścia z domu do ludzi? Według mnie to najlepsza opcja

Barbaraflp
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2017 00:05

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: Barbaraflp » 17 mar 2017 00:06

a chetnei Ci podpowiem , mam pomysl

eni18
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2016 12:47

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: eni18 » 07 kwie 2017 14:14

Dokładnie, znajdź jakieś hobby. Pójdź na miasto, zagadaj do ludzi.

jjusti18
Gastarbeiter
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2017 17:25

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: jjusti18 » 08 sie 2017 20:44

Ja natomiast lubię grać w różne zakłady bukmacherskie. Spontanicznie z mężem czasami praktykujemy taką formę rozrywki. Nawet już udało nam się kilka razy wygrać :) Jak chcecie więcej wiedzieć w tym kierunku to możecie zerknąć na stronę www.szukam-bukmachera.pl/milenium-zaklady-bukmacherskie/. Ja tutaj uzyskałam wiele cennych informacji.

krystian5421
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2017 05:15

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: krystian5421 » 10 sie 2017 05:28

takie jest już życie

_____________________

Wiki93
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 09 lis 2015 12:59

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: Wiki93 » 16 sie 2017 10:00

Ja bym w takim razie na twoim miejscu wróciła do Polski. Skoro i tak nie możesz pracować, nie znasz dobrze języka i jesteś samotną matką to co stoi na przeszkodzie aby wrócić do polski i tu przynajmniej nie mieć blokady językowej. U urzędniczki wtedy można się wszystkiego dowiedzieć. A przeprowadzka oznacza nowe mieszkanie i jego urządzanie. Możesz się na przykład przy tym zainspirować artykułami takimi jak https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/mala ... ndynawskim . Ja uwielbiam dekorować mieszkanie. Co rusz zmieniam wystrój w moim mieszkaniu.

mnsz
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2017 16:06

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: mnsz » 29 sie 2017 15:17

To jest raczej sprawa dla jakiegoś specjalisty. Inaczej można sobie sporo problemów narobić...

amamiel
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2017 09:53
Kontaktowanie:

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: amamiel » 28 lis 2017 10:09

Polecam wolontariat ;) To bardzo poprawia samopoczucie i pozwala Ci poznać masę dobrych, zaangażowanych ludzi.

mamakaroliny
Gastarbeiter
Posty: 52
Rejestracja: 06 cze 2017 12:31

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: mamakaroliny » 04 gru 2017 14:08

Jeżeli chcesz skupic się na nauke języka, to polecam Ci notatki internetowe np https://notatek.pl/cechy-charakteru Podłap troche podstawowych wzrotów, a potem możesz się szkolić rozmawiając z kimś np przez skypa. Napewno Ci się spodoba :)

fifaraffa
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2017 11:30
Kontaktowanie:

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: fifaraffa » 05 gru 2017 09:08

A tak na powaznie, nie myslalas o tym by wrocić do Polski? A pracowac przecież można zdalnie, w domu :)

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: Raquela » 20 gru 2017 16:15

może warto poszukać jakieś konwersacje z języka angielskiego ? Może i tam znajdziesz jaką Polkę do towarzystwa :)

stealh
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 04 sie 2016 12:08

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: stealh » 14 lip 2019 10:51

a co myślicie o takich http://sonte-poland.pl/ foliach na okno? czy ich używanie ma w ogóle sens?

werka05
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2020 21:35

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: werka05 » 04 sie 2020 21:37

Może jakieś kursy online, znalezienie swojego hobby, bądź nauka języka. Polecam przeczytać ciekawe artykuły na stronie https://perso.in/blog/ może zaciekawi Panią tematyka psychologii osobowości :)

majkel666
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2020 19:41
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: co robić, żeby nie zwariować w domu

Postautor: majkel666 » 14 wrz 2020 19:45

Poszukaj jakiejs pracy online - np jako copywritter.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości