Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
alapluska
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 10 sty 2011 11:11

Postautor: alapluska » 07 sie 2012 12:44

z tego co ja wiem, to firma http://dobrykredyt.co.uk/ jest jedyną legalnie działającą firmą w uk, która udziela kredytów, nawet na onecie o nich czytałem biznes.onet.pl/przenoszac-firme-do-uk-z-polski-uwazaj-na-nieuczci,18490,5184700,news-detal

andrzej172
Gastarbeiter
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2011 09:23

Postautor: andrzej172 » 08 sie 2012 16:11

Tam mozna dostać kredyt tylko na podstawie swoich zarobków, nie trzeba nic więcej. niewiele osób wie, mi też się kiedyś wydawało, że cały życiorys musze przedstawić, ale jak poszedłem to się okazało, że zaoszczędziłem kupę czasu.

Ryszardowo
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2012 17:36

Postautor: Ryszardowo » 31 gru 2012 17:37

Czy ktoś skorzystał konkretnie z tej oferty ? Ile udało się dostać?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 01 sty 2013 12:28

Przy samym kredycie hipotecznym (mortgage) historia kredytowa ma mniejsze znaczenie, gdyż po opłaceniu depozytu zabezpieczeniem tego kredytu jest właśnie nieruchomość na jaką został pobrany. Historia kredytowa ma na pewno znaczenie przy pożyczkach nie zabezpieczonych.
Banki czasem wymagają historii kredytowej jako dodatkowego czynnika który ma nie jako być pewnym straszakiem dla ludzi zbyt pochopnie podejmujących decyzję.
Sam kredyt hipoteczny jest obecnie (z tego co wiem) trudniej załatwić niż jeszcze 5 lat wstecz. Wówczas można był brać np. 115% pożyczki z bardzo małym depozytem jak np. 2%, obecnie nie udziela się już chyba pożyczek większych niż 90% i wymaga się najmniej 10% depozytu.
Z mojej informacji banki dają 4x wielkość rocznego dochodu, przy czym nie ma tu znaczenia czy ktoś pracuje na etat czy jest selfemployed- w tym drugim przypadku banki będą wymagać najmniej dwa lata historii od księgowego lub z rozliczeń podatkowych (kolejny przykład dlaczego lepiej jest mieć LTD company nawet jednoosobową).
Inaczej sprawa wygląda u tak zwanych brokerów, gdzie można załatwić znacznie wyższą pożyczkę ale też należy się spodziewać, że będzie ona droższa niż w banku.
Ja osobiście bym radził się wstrzymać z braniem dziś mortgage, gdyż ceny obecnie stoją w miejscu a nawet relatywnie do inflacji spadają, a poza tym w krótkim czasie ruszą inwestycje budowlane i pojawi się znacznie więcej domów co przede wszystkim przełoży się na łatwość zdobycia mortgage.
Na spadek cen ze względu na nowe domu proszę nie liczyć, bo nieruchomości to nie bułeczki i o ich cenie nie decyduje podaż i popyt jak wielu się tak zdaje. Większa ilość domów to zdecydowanie łatwiejszy i tańszy mortgage. A to już bardzo dużo. Więc może warto poczekać, przynajmniej z rok?

user1967497
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2011 13:40

Postautor: user1967497 » 15 sty 2013 18:03

Jak ktoś pisze, żeby poczekać z rok z Kredytem Hipotecznym i zakupem mieszkania czy domu to mnie krew zalewa.
Czekać rok żeby ceny mieszkań spadły? A skąd wiadomość, że spadną? Za to na pewno ceny na Kredyt Mieszkaniowy wzrosną - to jest pewniak.
Po to się człowiek pyta właśnie bo chce akurat w aktualnym czasie brać kredyt.
Procedura jest bardzo podobna do tej z Polski (https://keszker.pl/kredyty-hipoteczne/krok-po-kroku) parametry również podobne.
Ważna jest Historia Kredytowa, brak zaległości ze spłacaniem innych rat. Jak ktoś w Polsce narobił długów i chce w UK brać Mortgage to niech zapomni. Z łatwością sprawdzają takie rejestry jak polski BIK (Biuro Informacji Kredytowej) jak i KRD (Krajowy Rejestr Długów).

jagodamakos
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2013 16:41

Postautor: jagodamakos » 12 gru 2013 13:11

Ceny mieszkań w Polsce beda spdac na 100% - dlatego, ze mamy bardzo maly przyrost naturalny poczytaj fora:
http://www.hipoteczny-kredyt.info/kredy ... owy-forum/
http://www.forum-kredyty.pl/forums/kred ... oteczne.2/
Za 5 lat zobaczycie ceny beda conajmniej 30% nizsze.

kdamianek
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2013 11:51

Postautor: kdamianek » 20 gru 2013 12:08

Ceny mieszkań w UK w najbliższych miesiącach nie będą spadać, bo zagraniczni inwestorzy ostatnio inwestują kapitał w nieruchomości w UK. Ceny nieruchomości w listopadzie były tu najwyższe od 3 lat.

A czy słyszeliście co jeszcze w listopadzie powiedział Mark Carney - gubernator Bank of England? Że Bank Anglii przyhamuje działania wspierające udzielanie kredytów hipotecznych. Wszystko po to, żeby próbować zastopować tę kolejna bańkę finansową.

W Polsce jest zupełnie inna sytuacja. Tutaj bańka w latach 2005-2008 była tak duża, że ceny mieszkań mogą jeszcze dalej spadać. Zresztą widać to po przykręcanym kurku kredytów hipotecznych. Na serwisach poświęconych kredytom hipotecznym, np. Kred.pl, piszą o spadku zdolności kredytowej, wycofaniu kredytów finansujących w 100% zakup mieszkań i domów czy o skróceniu okresu kredytowania. Z tego nie może być wzrostu cen mieszkań, wręcz coś odwrotnego.

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 14 lut 2014 13:17

Powiem Ci, że w PL teraz są całkiem znośne koszta kredytu hipotecznego... Stopa referencyjna jest na bardzo niskim poziomie (źródło: http://www.comperia.pl/rynkowa-stopa-referencyjna.html) - nie powinno więc być problemu z obsługą zadłużenia.

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 31 mar 2014 10:00

Na moje oko najpierw warto abyś sobie wyliczył swoją zdolność kredytową. Tu zrobisz to bez problemu.
Sam uważam generalnie, że warto jest jednak podjąć raczej mniejsze niż większe zobowiązanie tak abyśmy nie mieli potem problemu ze spłatą.
Pozdrawiam.

szympol89
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2014 12:57

Postautor: szympol89 » 07 sie 2014 12:59

Z kredytami to bywa różnie, szczególnie jeśli chodzi o osoby będące zagranicą. Ludzie w Polsce czasem z błahych powodów nie mogą dostać pozytywnej opinii, a co dopiero tak. Ale zawsze jest jakieś wyjście, ja kiedy potrzebowałem kasy skorzystałem z ich oferty http://chwilowkiok.pl/ i uratowała mnie wtedy bardzo, dlatego jak Ci się spieszy z kasą to polecam takie rozwiązanie.

revoswar
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2014 10:46

Postautor: revoswar » 11 sie 2014 10:51

Ja nie miałem problemu z kredytem. Chodziło o miejsce zamieszkania i o to jak długo będę w kraju. Kredyt dostałem dosyć szybko. Mi się wydaje, że trzeba trafić na odpowiedni bank. Fakt faktem siedzę już długo w Anglii i może przez to nie miałem problemów większych problemów.

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Re: Jak się starać o kredyt hipoteczny?

Postautor: marcinek33 » 08 lip 2015 11:48

A czy ktoś się orientuje czy można w Polsce wziąć kredyt hipoteczny ale pracując w UK ? Czy jakiś bank moze takiego udzielić?

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: Jak się starać o kredyt hipoteczny?

Postautor: borek7 » 09 lip 2015 07:01

Musiałbyś dopytać się konkretnie w polskich bankach ale tak. Niektóre udzielają kredytów na mieszkanie jeśli pracujesz za granicę .Kredytu na samochód nie dostaniesz bo wiadomo,że samochodem możesz ucieć ale mieszkanie to już zabezpieczenie, które ma bank w Polsce tak wiec prędko z nim nie uciekniesz jeśli nie będzesz spłacał. Może niektóre banki odmówią takiego kredytu ale na przykład moja siostra go otrzymała. Tym samym kupiła mieszkanie w Gdańsku a pracuje w Londynie.
Zerknij sobie jeszcze tutaj:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/por ... ipoteczny/

Masz na stronie dobry artykuł o tym jak przedstawia się kwestia kredytu mieszkaniowego jeśli pracujesz za granicą.

aragz
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2017 08:46

Re: Jak się starać o kredyt hipoteczny?

Postautor: aragz » 31 sty 2017 08:50

Jeżeli już sięga się po kredyt hipoteczny to warto wiedzieć o tym, że w trakcie jego spłacania mogą nam się przydarzyć różne trudne sytuacje. Jedną z nich jest bez wątpienia utrata pracy, dlatego warto wiedzieć o tym że w takiej sytuacji mamy możliwość otrzymania nie oprocentowanego wsparcia ze strony banku. Polega ono na tym że nawet do 18 miesięcy bank będzie opłacał lub dopłacał do raty kredytu (nie więcej jak 1500 zł / m-c). Te środki będziemy musieli później spłacić, ale za to w małych miesięcznych ratach i gdy już staniemy na nogi a ich wysokość nie przekroczy 300 zł / m-c a okres spłaty będzie mógł zostać wydłużony nawet do 8 lat.

Dodatkowe informacje: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców
https://www.bgk.pl/osoby-fizyczne/fundu ... tobiorcow/
http://www.banki24.com.pl/masz-problem- ... czytaj-to/

Romo122
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2017 08:04

Re: Jak się starać o kredyt hipoteczny?

Postautor: Romo122 » 06 lut 2017 13:44

Piszę z doświadczenia. Banki w przypadku zagranicznego dochodu odmawiają kredytu hipotecznego. Powód? Kontrakty podpisywane na krótki czas.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości