O wszystkim na tematy prawne
fryderyk2008
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2008 14:33

Skradziony dowód osobisty - podróż na starym paszporcie?

Postautor: fryderyk2008 » 25 maja 2008 23:16

skradziono mojej pani dowod osobisty a bidula ma paszport wazny do 28 lipca! nniebylo by problemu ale... 5 lipca POBIERAMY SIE a wracamy 16go! i problem polega na tym ze miala juz problemy przy przekraczaniu granicy tylko na paszporcie bo zdjecie stare i paszport stary itd! i straznik rzadal od niej dowodu osobistego jako poptwierdzenia! Kradziez zostala zglosona i na tym historia sie konczy! co zrobic zeby uniknac problemu na granicy!

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 25 maja 2008 23:20

wymiana na nowy?? Do lipca jest szmat czasu...
sprobujcie w konsulacie sie dowiedziec, byc moze jest mozliwosc wystawienia jakiegos zaswiadczenia potwierdzajacego kradziez i dane twojej narzeczonej
Ale na nowy paszport sie czeka max miesiac wiec moze warto sprobowac?

fryderyk2008
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2008 14:33

Postautor: fryderyk2008 » 25 maja 2008 23:49

dzieki za zainteresowanie!!! dodzwonic sie do konsulatu graniczy z cudem mozna spedzidz naprawde dzien na sluchawce i z gory mowi ze dzien ten moze byc stracony! pozatym z tego co mi sie wydaje i z tego co slyszalem potrzebne jest zaswiadczenie z policji ze zostalo to zgloszone tymczasem oni to olali! o tak poprostu!ale dzieki za rade! sprobujemy!
pozdrawiam

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 26 maja 2008 15:05

swinie....!!! policja ma sie rozumiec :lol:

olali dalsze postepowanie w sprawie kradziezy ale nie maja prawa odmowic wam zaswiadczenia o zgloszeniu tego zdarzenia
Wezcie dzien wolnego, idzcie na komisariat, powiedzcie ze nie wyjdziecie z niego dopoki nie wydadza wam swistka papieru ktory sie drukuje jedna minute a pozniej podpisuje 2 sek a pozniej do konsulatu, nie telefonicznie a osobiscie, moze nie bedzie akurat kilometrowej kolejki :lol:

Powodzenia no i gratulacje z powodu rychlego slubu :D

catisia
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2008 19:13

Postautor: catisia » 26 maja 2008 18:02

Jak dla mnie bzdura... sorry ze tak powiem . Ale o ile paszport nie jest mocno zniszczony nie powinno byc problemu. Przedewszystkim nigdzie nie ma obowiazku wymiany starych paszportow na nowe i puki jest on wazny spokojnie moze z niego korzystac...
A to ze sie czepiaja .. to niestety przykro mi bardzo za niewrazliwosc PAnow. Co do dowodu ...to muszisz zglosic sie do konsulatu i wam wydadza nowy ... z tego co sie orientuje to sa nawet wstanie wystawic ci dokument dzieki ktoremu przekroczysz granice a w polsce na szybko bedziecie musieli wyrobic dowod... jesli podacie powod to powinni go wyrobic duzo szybciej..

...gratuluje Slubu:D i zycze powodzenia

mb
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007 18:19

Postautor: mb » 27 maja 2008 08:58

A konsulat nie wydaje tymczasowych paszportow? Nie wiem, moze cos sie zmienilo, ale kilka lat temu bylam opiekunka dzieciakow w szkole jezykowej i jak malolata zgubila paszport to w jeden dzien wyrobili jej nowy, trzydziestodniowy. Warto sie dowiedziec! Nie kosztowalo to majatku, a dalo sie wrocic do Polski.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 27 maja 2008 10:19

tymczasowy wyrabiaja w dwa tygodnie, normalny z miesiac albo i dluzej

mb
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007 18:19

Postautor: mb » 28 maja 2008 08:47

No to sie sporo zmienilo, bo kiedys byl wydawany tego samego dnia.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 maja 2008 10:12

moja dziewczyna wyrabiala przed swietami i czekala 2 tygodnie, moze w mniej goracym okresie bedzie krocej


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości