Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Zaburzenia czucia

Postautor: borek7 » 01 mar 2016 11:19

Zaburzenia czucia pojawiają się przede wszystkim na dłoniach. Mrowienie połączone z drętwieniem. Mam tak np po przebudzeniu w nocy. Jest to stan który pojawia się okresowo i w zasadzie nie wiem z czego to wynika. Byłam u neurologa, ale wizyta u niego sprowadziła się do tego, że taka moja uroda :|
Ktoś z was miał może coś podobnego?

asierp
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 11 lis 2015 10:13

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: asierp » 01 mar 2016 11:58

W wielu przypadkach jest to problem wynikający z choroby ale w niektórych jest tak jak piszesz. Nie jest wiadome dokładnie z jakiego powodu takie zaburzenia powstają. U mnie było podobnie.Bylam u wielu lekarzy neurologów ale żaden nie był w stanie stwierdzić czemu coś takiego mnie dotyka. Aktualnie korzystam z osteopatii. Nie tutaj w Londynie ale często bywam w Polsce i wtedy idę na taką terapię Nie jest droga a widzę efekty. Znacznie lepsze niż po lekach. Jest to nowa metoda w leczeniu zaburzeń czucia.
Możesz poczytać sobie o niej na tym blogu:
http://rehabilitacjafizjomed.pl/osteopa ... ia-czucia/

marraci
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2016 19:48
Kontaktowanie:

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: marraci » 01 mar 2016 20:10

Idz do lekarza bo w necie to jak powiesz ze masz katar to masz raka palca u reki xd takze pozdrawiam

Rabkan
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2016 16:53

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: Rabkan » 12 mar 2016 16:56

o prawda ... ja też nie czytałabym tych porad z internetu, ponieważ nawet mała błahostka może być objawem raka, a w gruncie rzeczy nie jest to nic groźnego, dlatego aby sie nie męczyć idź do lekarza

Zdrapaka
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2016 13:29

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: Zdrapaka » 22 mar 2016 13:12

Rady z internetu to cholerstwo, bo ludzie czasami przypisują sobie coś tylko po kilku symptomach. Nie róbcie tego! Zaburzenia czucia również mam, ale to wynika ze zmęczenia fizycznego i braku sportu oraz niskiego krążenia we krwi.

manualmed
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2015 16:48

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: manualmed » 24 mar 2016 23:09

Tego typu zaburzenia czucia moga byc zwiazane ze zmianami zwyrodnieniowymi w szyjnym kregoslupie lub tak zwana ciesnia nadgarstka. Czy zaburzenia te pojawiaja sie w obu dloniach jednoczesnie? Jesli tak to bardziej prwdopodobna wydaje sie opcja kregoslupa szyjnego. Czy wystepuja dodatkowe objawy? Oslabienie sily scisku dloni, szywnosc karku lub dretwienie jezyka? Czy po zmianie pozycji glowy objawy lagodnieja? Jesli tak to kolejne wskazanie do kregoslupa szyjnego. Co mozna z tym zrobic pierwszym krokiem jest X-ray odcinka szyjnego najlepiej dynamiczny w trzech pozycjach. Kolejno wizyta u fizjoterapeuty i cwiczenia. Odradzam manipulacje(strzelanie) szyja bez zdjec rendgenowskich. Jest to dosc niebezpieczne. Polecam tez pice duzej ilosci wody i unikanie podskokow i skokow.

Dagkan
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2016 13:06
Kontaktowanie:

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: Dagkan » 25 mar 2016 13:07

Trzeba porobić specjalistyczne badania bo takie objawy mogą być przyczyną wielu chorób

RainyDay
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2016 21:59

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: RainyDay » 25 mar 2016 22:22

Prawdopodobnie może chodzić o zespół cieśni nadgarstka. Warto się tym zająć i lepiej nie odkładać tego na później, gdyż z czasem może to naprawdę utrudniać Ci życie. W niektórych przypadkach potrzebny jest zabieg. Spróbuj skorzystać z porady innego lekarza.

michmichu
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2016 17:44
Kontaktowanie:

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: michmichu » 27 mar 2016 17:44

A może jest to zwyczajny paraliż senny?

Paul00
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2016 20:05
Kontaktowanie:

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: Paul00 » 27 mar 2016 20:08

Koniecznie musisz zrobić badania, z tego co piszesz moze to być coś poważnego.

justme67
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2016 18:17
Kontaktowanie:

Re: Zaburzenia czucia

Postautor: justme67 » 21 maja 2016 18:17

moze to po prostu jakis nerw ci naciska. mysle, ze to minie.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości