Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Dzilu
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2016 10:06

Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

Postautor: Dzilu » 03 kwie 2016 10:20

Na początku chciałem wszystkich powitać, jest to mój pierwszy post na forum :D

W sierpniu razem z dziewczyną wyjeżdżamy do UK, chcę cały proces jeśli chodzi o papiery załatwić jeszcze w PL. Wiadomo, że można załatwić wszystkie szkolenia i kursy (te, które da się na odległość, a te które nie to od razu po przyjeździe) ale wszystko kosztuje, więc chce się zorientować, które są niezbędne.
W PL ukończyłem studia Mechatroniczne i chcę nostryfikować w NARIC dyplom aby móc wyrobić CSCS w innym kolorze niż zielony. Teraz pytanie: na początku podejrzewam, że zacznę od pracy jako pomocnik na budowie lub przy remontach (prawdopodobnie jako elektryk), więc czy z innym kolorem niż zielony mogę podejmować pracę bezpośrednią czy np. posiadając kartę niebieską już nie mogę wykonywać pracy na którą jest potrzebna zielona karta?

Kolejne pytanie: czy chcąc podjąć ww. pracę wystarczy karta CSCS czy trzeba posiadać ECS? Czym one różnią się od siebie?

PS. z czasem będę chciał zrobić 17 Edycję.


Pozdrawiam.

Dzilu
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2016 10:06

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

Postautor: Dzilu » 06 kwie 2016 11:58

Czy na prawdę nikt się nie orientuje?

administrator
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2007 17:01

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

Postautor: administrator » 06 kwie 2016 12:20

Przesylam linki do artykulu z odpowiedziami na czesc Pana pytan:
http://londynek.net/ukipedia/article?jdnews_id=2548918

Dzilu
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2016 10:06

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

Postautor: Dzilu » 06 kwie 2016 12:35

To już czytałem- praktycznie wszystkie informacje przeczytałem przed założeniem tematu ale nie ma tam odpowiedzi na pytania, które mnie interesują.

Dzilu
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2016 10:06

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

Postautor: Dzilu » 10 kwie 2016 16:02

Jeśli dobrze czytam to tutaj: https://www.tradeskills4u.co.uk/posts/cscs-ecs-cards-explained jest napisane, że nie ma żadnej różnicy dla BHP czy człowiek na budowie posiada CSCS czy ECS, jednak jeśli chce podjąć pracę w zakresie elektryka na tejże budowie to powinienem mieć już sprecyzowaną kartę ECS, a nie tylko CSCS.

Czy ktoś ma jakieś odmienne zdanie z własnych doświadczeń na ten temat?

poloko
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2016 08:52
Kontaktowanie:

Re: Karta CSCS, ECS plus nostryfikacja

Postautor: poloko » 27 kwie 2016 09:06

Nie mam odmiennego zdania. :)


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron